Experiment (2010)

Mně se ten film moc líbil. Podle mně je podhodnocený. Výborný Brody a Whitaker. Mnohem lepší než německý Experiment.

Battle Royale (2000)

Začátek velmi zajímavý, pak už jen prvoplánová vyvražďovačka. Nelíbilo se mi to.

Železná lady (2011)

Pro mně zklamání. Nevím, proč větší část filmu ukazuje nezajímavé smutné stáří Thatcherové, když daleko zajímavější by byla podrobněji zpracovaná politická část jejího života. Je to velmi špatný životopisný film, který nezachrání ani skvělá herečka.

Lidice (2011)

Na české poměry výborný film, proto dávám 5 hvězdiček. Velmi jsem ocenila natočení přípravy na vypálení Lidic - kameramani v poli chystající se na natáčení, obklíčení vesnice vojáky, náklaďák s kanystry benzínu ... Každého slušného člověka musí z příběhu Lidic zamrazit, i kdyby neviděl tento film, ale jen byl seznámen s lidickou tragédií. Z tohoto důvodu nechápu, jak někdo může film kritizovat jako patetický, protože nepateticky to natočit nejde, ta tragédie Lidic je patetická sama o sobě. Souhlasím s Malarkey, někteří si tu svým komentářem mastí svoje ego.

Blade Runner (1982)

Nudný roztahaný film ani jsem nevydržela do konce.

Věc (1982)

Tak nevím proč, ale já jsem se vůbec nebála a atmosféra filmu mi nepřišla hororová. Jediná hororová věc byla, když se ten první chlap řezal skalpelem do palce.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Na mně ten film depresivně nepůsobil. Není to film, o kterém bych ještě po shlédnutí dlouho přemýšlela. Nelíbil se mi a mám k němu hodně výhrad. Mám pocit, že prvoplánově sleduje získání filmových cen, proto je točen tak umělecky s prostřihy do různých období. Kdyby to bylo natočeno popořádku, už by to nebylo tak umělecké, že ano. Vůbec jsem Tildě nevěřila, že jde o ženu, která je ve věku, kdy může mít miminko bez reprodukční medicíny a za pár let další, i když hrála dobře. Ale to je chyba režisérky, že vybrala herečku, které je 51 let a vypadá na ně. Přijde mi naprosto nereálné, aby se nějaké malé dítě už v batolecím věku chovalo tak hnusně, takže mám pocit, že režisérka se nemohla rozhodnout, zda točí film o ďáblovi nebo o dítěti. Žádní rodiče by se nechovali, jako v tomto filmu, kdy vlastně toho fracka ani nevychovávali, protože normální rodič by vypěnil a fracka potrestal, ne že by se snažil, aby se toho fracka ani slovně nedotknul - viz např. to, když dcera přišla o oko. Oba vědí, že mají za syna bezcitného zmetka, ale tatíček mu kupuje luky a šípy a učí ho střílet a matinka na to nic neřekne. Od začátku bylo jasné že je v závěru filmu použije ke spáchání tragédie, ocenila bych, kdyby ten kluk spáchal zlo jiným způsobem. Proč film neukázal reakci matky na té večeři se synem? Proč nebyla ukázána reakce matky a otce na to, že syn vystřelil přes okno šíp na matku? A takových věcí tam bylo více. Jestliže to způsobilo užívání Prozacu, proč ve filmu není vidět, že se kluk léčil? Pak už by to nevypadalo asi, že je takový zlosyn, protože o Prozacu je všeobecně známo, že způsobil už řadu tragédií a farmaceutická firma Eli Lilly již byla žalována v USA kvůli tomu, že lék vyvolává vražedné tendence - viz např. střelba na střední škole ve Sprinfieldu v Oregonu. Proč potom matka mluví o tom, že kluk se na Prozac šikovně vymluvil? Vždyť u soudu by vyšlo najevo, zda ho bral či ne. Film měl skončit , když se spustily postřikovače trávníku, pak už to byly jen zbytečné kecy a protahování filmu.

Frankie a Johnny (1991)

Skvělý Al Pacino, ale bohužel jsem se místy nudila.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velmi dobrý film. Dala bych i pět hvězdiček, kdyby mi ve filmu nechyběla němčina. Ten konec mi drásal nervy, chlapců mi bylo strašně líto i Brunovy matky, ale když ukazovali otce Bruna, tak jsem se slyšela, jak v duchu říkám: "Dobře ti tak, ty hajzle."