12 opic (1995)

Konečně jsem měl možnost vychutnat si toto kultovní dílo Terryho Gilliama. Nejsilnější zbraní filmu je rozhodně skvělá atmosféra a tajemnost filmu, je libo depresivní a špinavou budoucnost, nebo beznadějný blázince to je celkem jedno, protože v každém záběru filmu je něco co vás zaujme a nepustí až do stříhu. Musím uznat, že B. Pitt není zrovna můj oblíbenec a když jeho herecký výkon v tomhle snímku byl vyzdvihován byl jsem velmi zvědav co ukáže pocit mám smíšený na krátko ostříhaný v blázinci je vynikajcí a předvádí doopravdy skvělý výkon, ale s delšíma vlasama v budoucnosti už mě boužel tolik nezaujal, za to Bruce Willis hrál perfektně po celou dobu filmu dle mého názoru jeden s jeho nejlepších hereckých výkonu možná nejlepší ještě bych připoměl D. Morse, který mě jako dlouho vlasý blonďák pobavil to, ale neznamená, že hrál špatně hrál skvěle (jako vždy). Co se týče T. Gilliama jak už jsem psal skvělá atmosférá návic je třeba vyzdvihnout skvělou finální scénu která byla doopravdy "geniální" a za doprovodu užasné hudby mrazila, vyrazila dech a dojela. Návíc se musím přiznat, že během filmu jsem měl (ne)pěkný depresivní pocit,který mi až masochistický dělal dobře. Boužel jsem pár věcí ve filmu nepochopil což mě trošku irituje, ale věřím, že při dalším zhlednutí se to vyjasní. Závěr: Tenhle film asi nedostanu z hlavy pěkně dlouho navíc sem touhou vidět ho znova nucen si ho pustit a to myslím mluví za vše.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Příjemně absurdní a dojemné. Hlavně netradiční Gosling. Závěr: Poměrně uklidňující podívaná.

Nejzáhadnější vraždy (2004) (TV film)

Takové Vraždy v Midsomeru minulého století dle skutečnosté události. Přijemná atmosféra a zajímavě provedené rekonstrukce nevyřešených vražd, nevyřešených jen do té doby než si na ně posvítil Julian Fellowes (i když někdy je mým favoritem někdo zcela jiný). Závěr: Nejlepší díly: první !spoiler! stejnak to byl synáček!spoiler! a pátý.

Nejzáhadnější vraždy (2005) (TV film)

Comeback (2005) (TV film)

Mám rád Krajča jeho hudbu jeho text, miluju Beskydy jejich krajinu, mám blízko k Ostravsku, příběh mě taky zaujal, tohle vše udělalo pro mě z Comebacku nejlepší TV film který “ Čétečko“ udělalo. Závěr: Poprvé nelituju poplatku ČT.

Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (2001)

Po filmařské stránce je to klasický televizní dokument s ničím převratným. Nic méně tohle zajímavé téma převedl na televizní obrazovky poutavě a dostatečně. Pokud je dobré téma bývá většinou dobrý i dokument. Tady to platí dvojnásob.