• Fantasy

Marie Antoinetta (2006)

Trochu mě mrzí, že film má jen 67%, podle mě zasluhuje víc. Jedná se spíš o artovou záležitost, než nějaký životopisný velkofilm. Schválně natočeno jako podívaná pro oči (neskutečné kostýmy) a umocněno indie hudbou (chápu, že asi ne každého uchvátí). Absence dramatu - závěrečné popravy a lepší vykreslení revoluce mi nevadí, protože Coppola skvěle zachytila nudu a přepych tehdejšího Versailles. Takže když se někdo chce jen pokochat rokokovou módou, zahradami Versailles a znuděnou Kirsten Dunst v paruce jak ujíždí v kočáře za doprovodu The Radio Dept, neváhejte! 3,5/5

Cesta do fantazie (2001)

Tento film jsem kdysi viděla jako malá bez toho aniž bych věděla, o jaký film se jedná nebo od koho je. V paměti se mi jen zachoval obraz Jubaby a Bezpáteřníka. Už to je známka, že tento film je opravdu silný a výjimečný. Když jsem se po letech k tomuto filmu/pohádce znovu dostala, nevycházela jsme z údivu. Nádherná animace, ale obzvlášť Mijazakiho fantazie je něco, co mě pokaždé dostává. Jeho filmy se asi nemusí líbit všem, ale přinejmenším každý musí docenit jaký svět je schopen ve filmu vytvořit. Pro mě 5/5, jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na který se neomrzí dívat. Cesta do fantazie mě navíc přivedla i k dalším Mijazakiho filmům.