• Romantický

Ani málo, ani moc… (1999) (TV film)

Rodinný masakr Vilmou Cibulkovou. Opravdu výživná adopční agónie, která se zacykluje v chorobných vztahových interakcích. Kdyby byla Bára věrohodnější, dala bych max. Ale za její patické exhibice ubírám bod.

Anna Karenina (2012)

Nádherné kostýmy a netradiční divadelní rámování společensky absurdních situací je osvěžující. Pak také efektně podaná ambivalence lásky vášnivé a rozumné. Jen škoda, že na takové veledílo spalující posedlosti a žárlivosti nereflektovaly žádné moje vnitřní vibrace. Citům neporučíš! O tom by mohl pan Karenin vyprávět.

Annapolis (2006)

Patetická, amerikanistická opičárna. Téma: uniformní onanie. Hlavní role: slaďouš, gorilák a bambusák - v rámci multikulturního všebarevného zastoupení. Romantická zápletka: náhodné dvojité setkání s "překvapením". Hudba: hu, hu, hu, raz dva tři. Kamera: nekonečné neodolatelné pohledy. Scénář: podle stejnojmenné knihy Hra na vojáky. Střih: maximální počet úderů do břicha za minutu. Smysl vidět film: ?

Armáda zločinu (2009)

Zdlouhavá a nepřehledná záležitost s hodně tragickým závěrem působí necitlivě, odtažitě. I když dramatické prožitky přicházejí v tušení, předvídání a v obavách. Síla je tedy v námětu samém, ne tolik ve zpracování.

Austrálie (2008)

Průměrný scénář, výstavba, kamera a bohužel i Nicole. Nadprůměrná hudba a kostýmy, což zase vyrovná nevášeň, nedrama a pohádkovou podbízivost.

Až odejdu (2016) (TV film)

Jak takovou věc natočit a neudělat z ní předvídatelné citové ždímání?

Až tak moc tě nežere (2009)

Pohodová klasika ke gaučingu. A i když se na první pohled zdá, (to dělají ty pitomé překlady filmových názvů), že to je kulisový film na pozadí, nechtělo se mi dělat nic jiného, nežli konzumovat ty láskomýlené situace sympaticky zahraných rolí. Jediná neuvěřitelnost mi vadí, že i ta opakovaně odmítaná "jakože neatraktivní" holka je pořád dokonalá krasavice. Tak kde jsou ti lidé středního věku, o jejichž problémech ten film má být? Protože tady je to celé jako na přehlídce Prady. Toť důvod 4 místo 5*. Jinak řadím do kategorie mohu vidět opakovaně.

Bába z ledu (2017)

Samotný příběh je povedený, herecky pestrý. Antiageistický pohled na seniorskou intimitu a posílený partnerský statut je zapotřebí náležitě ocenit. Proměna mateřského postoje vůči synům a vztahy se snachami se mi líbily moc. Nelíbil se mi ale náhlý zvrat Nového ve vztahu k opuštěné původní rodině a trpěla jsem u slepice. Zvířata a jejich nadstandardní protektivismus beru, ale nosit Adélu na úřad a na návštěvy považuji za ujeťárnu, která filmu ublížila. A Ivánek byl na svůj věk nereálně odolný vzhledem k rodičovské citové manipulaci. No, a ještě se pohorším nad názvem; ten je zbytečně pejorativní. Kdybych nečetla komentáře, ani bych na to nekoukla. Takže za mne jen cca 80%.

Babovřesky (2013) odpad!

No, nechtěla jsem mít předsudky, ale 15 minut je max.

Barevný závoj (2006)

Touha zrozená v obdivu - Ed neodolatelně vygradoval z neohrabance v totálního pana manžela. A nad samozřejmostí, s jakou Kitty sdílí jeho zvratky, se žádná nepozastaví. Úžasně zahrané, naprosto přirozené, neokoukaný scénář o partnerské úctě.