• Romantický

Jako voda na čokoládu (1992)

Mexická mataforická balada s gastronomickým pozadím, která připoutá a nevím čím a odpuzuje, ale netuším, proč. Jako by mě Tita dala na jeden talíř něco lahodného a přitom mě kulinářsky zabila mým oblíbeným chilli.

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Samozřejmě, že jsem tlustá, proto se mi líbilo, že krávy lítají. Eva Hacurová ale není obyčejná kráva, je talentovaná, vtipná, uvěřitelná a je hrozná sympaťačka. Už dlouho jsem se tak nebavila u české televize.

Jana Eyrová (2011)

Obraz, zvuk i děj v souladu. Zasloužené zpracování klasického příběhu - harmonické a dynamické zároveň. Mám problém jen s poslední pětiminutovkou: hospodyně připravená ve spáleništi, láska čekající na kameni u cesty...

Jan Palach (2018)

Strhující téma je vždycky riziko. A tady to dle mého moc nevyšlo. Nesnadno se odděluje názor na realitu od úrovně zpracování. Postava Palacha pro mne věrohodná, herecky výborná, leč nulový vnitřní boj (tedy plochý scénář), emoce tam má jen maminka - bravurní Zuzana Bydžovská. Film je nasekaný, nedokončené scény mi nijak na uměleckém zážitku nepřidaly. Stojí za vidění, ale nutí spíše zvažovat dějiny nežli filmový zážitek. A tak to asi vlasně mělo být. Takže lepší 3.

Jmenuji se Lo Ki-wan (2024)

Nesmyslná poslední třetina zkazila jinak ojedinělý zážitek.

John Wick (2014)

Prostoduchá zabíjačka s přecitlivělým bývalým nájemným vrahem, kterému se podaří vyvraždit všechny okolo kvůli pejskovi. Chápu ten důvod, ale mé oči a hlavně uši zůstaly nenasycené.

Joker (2019)

Totální psychárna, propracovaná, detailní s okousanými nehty, zapáchající a stříkající potem z plátna, až jsem se několikrát otřela od toho hnusu. Jako bych seděla v psychobudce, ale už když vylezu ven, nemůžu si poručit soucítit s tím bláznem. Můj altruismus má hranice. Nemůžu se totiž identifikovat s myšlenkou zlo zlu. A finále bylo vyloženě zklamáním.

Jsem božská (2018)

Pár úsměvných momentů neudělá komedii. Nebavila mě herečka, nepřekvapila mě pointa a hlavně téma splněných snů tuctové dívky už tady bylo nesčetněkrát. Jenže téhle navíc krom sebevědomí chybělo i charisma.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Pro děti fajnová srandička. Některé scénky vtipné, některé zbytečné. Efekty na úrovni, ale děj dost nedotažený. Postavy byly napsané hezky. Přesah pro výchovu mládeže k hodnotám, nadřazeným nad instagram, tam byl také. Vyloženě jsem netrpěla, ale měla jsem chuť tajně přeběhnout do vedlejšího sálu na odstíny.

Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad)

Pane doktore, proč tohle? Moc ráda čtu Vaše knihy, ale na Kabinet se dívat nebudu. Špatně Vám ho sestříhali, prostředí studia s vycpanou husou evokuje 20 let starý pořad a téma opakovaná manželství mi připadá pod Vaši úroveň. Omlouvám se, že nejsem věrná za každou cenu. Jdu si číst Čas psychopatů.