Pán tygrů (2020) (seriál)

Kiežby tieto bizarné dokumenty zobrazujúce tak zlé osobnosti a ich chovanie buď medzi sebou navzájom, alebo k zvieratám, viedli aspoň k nejakej sebareflexii v spoločnosti. Miesto toho sa tieto nešťastne figúrky stali celebritami, čomu už úplne nechápem...

Benga v záloze (2010)

Pozerateľné iba ak si chcete vyložene pozrieť americkú, vysokorozpočtovú paródiu policajných buddy movies. Človek sa aj zasmeje na pár gagoch a samozrejme si film samotný uvedomuje svoj jednoduchý humor ale stále je to proste blbosť, akokoľvek odľahčená.

The End of the F***ing World - Série 1 (2017) (série)

Forma by ešte ušla, ale herecky to už k záveru pvej série ústredné duo nedáva. Scenár pre Alexa Lawthera je z 80% tvorený replikou - "yeah". Celé sa to snaží pôsobiť cool, riešiť nepochopených teenagerov, rozpadnuté a nefunkčné rodiny, rebéliu proti systému a pod. Háčik je v tom, že to nefunguje. Nie je to nápad na zahodenie, ale to spracovanie sa nepodarilo. Nemyslím si, že by toto mal byť vzor chovania pre súčasných teenagerov, nech to znie akokoľvek konzervatívne a trápne. Hlavná dvojka prosto v závere vyznieva len ako nebezpečná partička, ktorá viní všetkých naokolo, len tá sebareflexia nikde. A k tomu všetkému majú ešte tony "šťastia" v kritických situáciách, takže to na súdneho diváka pôsobí až nechcene komicky. Keď už sa vlámať do domu, tak k násilnému vrahovi, keď už po vás ide polícia, tak nech je to empatická žena ktorá s vami súciti aj keď vás absolútne nepozná, no chce vám pomôcť a podobne.

Poslední představení (2020) (seriál)

V prvom rade, klobúk dole M. J. Treba Netflixu uznať, že v tomto dokumente odviedli výbornú prácu. Dobrý strih dobových záberov a výpovedí kľúčových osobností NBA vtedajšej doby, plný emócií a rôznych pohľadov na konflikty ktoré vtedy panovali či už medzi hráčmi, alebo vedením a pod. Zápas NBA som si v živote nepozrel, ale v tomto dokumente som ho žral ako malý chlapec. Obzvlášť by som vyzdvihol epizódu, kde človek blízky Jordanovi hovorí, že by nikdy nechcel byť tak slávny ako M. J. pretože mal možnosť vidieť ako psychicky náročné to je. Hráč takého rangu, o ktorom hovorí celý svet a každý zápas sa očakáva 100% výkon bez zaváhania, prakticky nikdy "nevyhráva", buď "splní" očakávania, alebo zlyhá. To je enormný tlak a vyžaduje si silnú osobnosť, ktorou Jordan bezpochyby bol. Takže tento dokument aj nezasvetenej verejnosti krásne ukáže, čo všetko musí profesionálny športovec znášať a akou mentalitou musí disponovať. PS: screw you Jerome Krause! 9/10

Diktátor (2012)

Sascha znova v mnohých ohľadoch veľmi trefnou satyrou poukazuje na rôzne paradoxy aj súčasnej doby. Len tá forma akou to podáva nie je vždy vtipná.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Pod pokrývkou animovanej komédie, sa skrýva v prvom rade brilantný scenár. Ten vás prinúti často zamyslieť sa nad svojimi názormi, hodnotami (nastaví vám zrkadlo), dokáže krásne plávať v melancholickej (až depresívnej) rovine a vtipne glosuje či pripomína súčasné politické a filmové dianie vo svete. Niektorí môžu namietať, že BoJack celých 6 sérii "žmýkal" tú istú tému - vplyv okolia (najmä rodiny) na vývin jedinca a že sa tým snaží ospravedlniť konanie všetkých zlých vecí, ktoré kedy kto urobil. Lenže ono je to z časti fakt a z časti to sám BoJack v poslednej sérii doplnil tým, že prevzal zodpovednosť za svoje konanie. Výnimočný je BoJack v udržiavaní si vysokej kvality až do samého konca. Má excelentné závery sérii (predposledné časti), s krásnym hudobným doprovodom (top intro soundtrack). Je komplexným seriálom. Ponúka hlavného protagonistu, s ktorým si veľmi rýchlo vytvoríte spojenie a jeho cestu plnú najmä pádov budete sledovať s neuveriteľným napätím a chuťou (pretože taký vie byť život každého z nás, viac či menej). Obsahovo pôsobí veľmi reálne, formou inovatívne a komicky. Možno nikdy nedôjde celosvetového úspechu a sledovanosti ako Simpsonovci, ale to asi iba preto, že sa málo komu chce sledovať tak smutný, no pritom tak reálny obraz našej spoločnosti (či životov). "You know what the problem is with everybody? They all just want to hear what they already believe. No one ever wants to hear the truth."

BoJack Horseman - Bylo to celkem fajn (2020) (epizoda)

Výborný záver výnimočného seriálu. Poslednú minútu som neveriacky krútil hlavou, pretože mi doplo, ako veľmi som fandil a vcítil sa do postavy koňa (ale aj iných postáv) v animovanom seriály.

BoJack Horseman - Výhled na půli cesty dolů (2020) (epizoda)

Ako píše užívateľ bart, aj v tejto poslednej sérii je predposledná časť najlepšia z danej série. Takéto zimomriavky človek zažije len výnimočne pri celovečerných top filmoch.

BoJack Horseman - Tvář deprese (2019) (epizoda)

Bravo. Crossover finally happening. Ďalšia z top epizód celého seriálu. Nový look BoJacka. Ak som pred dvoma dielmi hovoril o tom, aké ťažké je zmeniť sa, v tejto epizóde to vrcholí, resp. je pozdvihnuté na novú úroveň. Krásny záver.

BoJack Horseman - Hledá se ledvina (2019) (epizoda)

Zatiaľ mám zo 6tej série výborný pocit. BoJack sa vracia do "reálneho" sveta a uvidíme ako sa s tým popasuje a či sa dokáže skutočne zmeniť, dúfam že áno. Navyše postava Diane a Todda sú momentálne tiež veľmi zaujímavé a dozvedáme sa o nich dôležité informácie ktoré, ich charaktery doplňujú a vysvetľujú. Mr. Peanutbutter a Princess Carolyn v tesnom závese, som si istý, že ešte dostanú potrebný priestor.