Hastrman (2018)

Jedna hvězda za záběry krajiny, ostatní šlo mimo mě.

Důvěrný nepřítel (2018)

Poměrně dobrý námět však poslala do kytek spousta logických chyb a nesmyslů. Skript byl úplně mimo, v různých záběrech je např. auto před domem pokaždé jinde atd. Mě by však zajímalo, kdo ve smart house uklízel ty rozbitý hrnečky (malý robot vysavač to asi nedal), kdo plnil ten zásobník na ty hrnečky, kdo plnil lednici, kde prali prádlo, kde brali v té pustině elektřinu, protože ten Alfi několik kilowatt spapal, kdo dával ty croissanty každý ráno do mikrovlnky, kam mizely odpadky, kdo zavážel jídlo atd atd... To vše bylo záměrně zatajeno, aby dům ve filmu navenek vypadal dokonale. Asi bydlet v takovém smart house je víc na budku, než bydlet v normálním domě. A že se dá počítač, pokud se zblázní, vypnout vypínačem nebo jističem, to už fakt nemá cenu řešit ...

Stroj jménem Arnold (2018) (TV film)

Arnold je ikona. Jeho VHS kazety hned vedle kazet se Stallonem byly v poličce na prvním místě. Ode mě má plnou palbu za 5. Ať si mele kdo chce, co chce ...

Tahle země není pro starý (2007)

Konečně jsem po úvodních 30-ti minutách doufal, že dostanu od bratří Coenů to, co jsem od nich ještě nedostal. Totiž pořádný nášup, u kterého nebudu ani dejchat, No a pak se to opět zvrhlo v kupu nelogických situací, postavy se bez vysvětlení teleportují tam, kde je chce zrovna scénárista mít, u některých nevíme, jestli tedy vůbec zemřeli a kdo tedy má nakonec i ty prachy. Hlavní postavy celé zbrocené krví si chodí na veřejnosti sem tam bez povšimnutí a kdyby tam všichni chodili nazí, tak jim ještě někdo za to podá pivo. Ve městech se střílí a nikdo to neslyší, běžného hlídkujícího policajta ve filmu nikdo neuvidí. No a ten konec, to bylo plivnutí do ksichtu i těm divákům, kterým se tohle veledílo líbilo. Jedna hvězda za Joshe Brolina.

Fargo (1996)

Další nadhodnocená kravina. Násilí mi nevadilo, protože mám rád Tarantina, ale to pitvoření, debilní výrazy v obličejích některých postav a ještě debilnější dialogy mě vysloveně drásaly. Připadalo mi, jako by to natočil náš rozverný režisér Troška. Jednu hvězdu ode mě dostává Peter Stormare, ostatní je odpad.

Tři bratři (2014)

Už Kuky nám naznačil, že pramen nápadů tandemu Zdeněk Svěrák a Jan Svěrák začíná vysychat. Tohle hodně bolelo a tahalo za uši. Mysliveček a loutka vlka to pak poslali na totální dno.

V pasti (2018)

Sandra Bullock si nechá naštěkat do boudy od čokoládového Trevanta a pak se i s dětmi musí sbalit a utéct před něčím, co nikdo neví, co to vlastně je. Jelikož se nesmí u toho nikdo dívat, protože to něco, co nikdo neví, co to vlastně je, by je všechny zabilo, tak celou strastiplnou cestu mají všichni zavázané oči kusem hadru. A s těma zavázanýma očima se naprosto přesně a dokonale Sandra Bullock orientuje jak na řece, tak i v lese.

Bohemian Rhapsody (2018)

Hudbu skupiny Queen jsem jeden čas poslouchal neustále dokola. Bohužel tento film je velmi nadhodnocený, protože neukazuje skutečnou pravdu o jednotlivých členech skupiny, zvlášť pak o Freddiem Mercurym. Scénář byl pravděpodobně drsně ohlídán dosud žijícími členy a vyšla z toho pohádka o ničem. Film končí v r.1985 a vůbec se nezabývá tím, co bylo dál. Sorry, ale dávám jen jednu hvězdu a to za výkon Rami Maleka.

Černobyl (2019) (seriál)

Jared Harris a Stellan Skarsgård ve své největší formě, jakou ještě Černobyl neviděl. Strhující podívaná na největší jadernou katastrofu ještě z doby socialismu, pokrytectví, lží a manipulací s informacemi. Mezi námi ono to dneska není o moc lepší, ale snad se takový průser už nestane.

Pátý element (1997)

Tak na tohle sci-fi od Luca Bessona se mohu podívat kdykoli. Budoucí svět je na tehdejší dobu vzniku ve filmu propracován do nejmenších detailů a spolu s hvězdným obsazením spolehlivě zabaví od samého začátku až do konce. Vyvrcholení s jednotlivými kameny už je jen třešnička na skvěle upečeném dortu.

Časové pásmo bylo změněno