Nebezpečné pokušení (2015)

Průměrný erotický thriller s nečekaným koncem. Myslela jsem si, že se bude jednat o dost kvalitnější film. I přesto film neurazí a dočkáme se i pár překvapivým a napínavých momentů.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Velice zdařilé ztvárnění hlavní postavy Olgy Hepnarové v podání Michaliny Olszańské. Myslím si, že tato polská herečka tomuto dramatu dodala tu správnou šťávu.

Kolonie (2015)

Hezky ztvárněný fiktivní děj o zamilované dívce, která se snaží nalézt a zachránit svou lásku a dost mrazivý příběh o skutečných událostech, které se odehrávaly za Pinochetova režimu. Myslím, že shlédnutí tohoto filmu neponechá nikoho chladným.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Nečekaně dobrá podívaná. Člověk do poslední chvíle netuší, jestli uvěřit podivínovi Howardovi a jeho zvláštní teorii, nebo jestli tam jde o něco zcela jiného. Nebýt závěru, který byl pro mě velikým zklamáním udělila bych tomuto filmu plný počet hvězdiček.

Funny Games USA (2007)

Od teď, když u mě někdo cizí zazvoní s prosbou o vajíčka, začnu být obezřetnější :-) Brutální film.

Dokonalý únik (2009)

Velice zajímavý a poutavý příběh, který se na první pohled může zdát jasně odhadnutelným, ale na konci filmu přijde nečekaný zvrat celé situace. První půlku děje bych ohodnotila jako průměrnou, ale nečekané překvapení na konci dělá z tohoho filmu báječnou podívanou. Proto tomuto filmu dávám čtyři hvězdičky a další přidávám za vynikající herecké výkony. Tento film doporučuji zhlédnout i napodruhé, kvůli povšimnutí detailů, které vám během filmu mohly uniknout a nemusely být v závěru filmu jasné.

Zápisník jedné lásky (2004)

Nádherný příběh vyprávějící o opravdové lásce podle námětu stejnojmenné knihy od Nicholase Sparkse. Příběh se odehrává během čtyřicátých let 20. století v Jižní Karolíně. Chudý Noah (Ryan Gosling) se na první pohled zamiluje do překrásné dívky Allie (Rachel McAdams), která jak už tomu tak bývá, pochází z bohaté rodiny. V jejich lásce jim brání zejména matka Allie, která si pro svou dceru představuje mnohem lepšího nápadníka než je jakým je Noah. Díky ní také dojde k odloučení tohoto mladého páru. I když zamilovanému páru nebylo dříve v jejich lásce moc přáno, opět se po několika letech odloučení setkávají a dávají dohromady. Jejich skutečná láska překoná i další nesnáz v podobě nemoci hlavní hrdinky. Dle mého názoru přispívá filmu i znamenitý výběr hlavních postav, které dávají tomuto příběhu tu správnou jiskru. I když vím, že se jedná o naprosté klišé a takový příběh může uchvátit jen beznadějné romantiky, řadí se tento film mezi mé nejoblíbenější a musím tomuto filmu dát, jak jinak než, nejvyšší možné ohodnocení.

Nespoutaný Django (2012)

Opět povedené Tarantinovo dílo, kterému dle mého názoru nelze nic vytknout. Skvělé herecké výkony, vynikající hudba a napínavý příběh.

Deadpool (2016)

I když takový typ žánru, jakým je právě Deadpool, nemám ráda, musím říci, že mě dlouho žádný film tak dobře nepobavil.