Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Poslední recenze (5)

plakát

Diktátor (2012) 

Lynčujte mě všechny národy světa, ale tohle bylo prostě celý špatně. 17. května 2012 vyšlo další „mistrovské dílo“ Sachy Barona Cohena Diktátor. Film se příliš neliší od svých předchůdců Bruna a Borata - teda vlastně jo, názvy předchozích filmů začínaly písmenem B, zde jde o D. Konverzace v lámané angličtině a ploché vtipy selhávají a týkají se převážně urogenitálního systému. Upřímně, jen těžko to nazveš humorem. Jediná věc, která na tomto filmu není otravná, jsou kostýmy a kvalita obrazu. A to vše díky skvělé práci umělců jako je mimo jiné Lawrence Sher. Co je ale děsivé, tak fakt, že na tento film se vyplácalo 65 milionů dolarů. Je velmi těžké pochopit, proč. Třeba film Death Race s ohromným množstvím kaskadérských kousků, výbuchů a speciálních efektů stál tvůrce ‚‚pouhých‘‘ 45 milionů. Je pravda, že na rozdíl od Borata se zde tvůrci alespoň pokusili vytvořit doměnku filmu. Jsou přítomny davové scény, které na sebe navazují, a dokonce i kaskadérské kousky. Těžko říci, komu je tento film určen. Pokud odstraníme vše, co je za hranou, pak by si člověk pomýšlel na dětské publikum. Ale protože po takové obřízce z filmu nezbyde prakticky nic, zaniká i tahle varianta. Ponechala bych to tedy úzkostlivým teenagerům s neandertálským IQ. Pokud Sacha Baron Cohen za pár let vezme roli ve snímku pod názvem Marťan, bude možné s naprostou jistotou říci, že hlavní hrdina bude komunikovat v marťanském dialektu angličtiny, prezentovat své genitálie, mluvit o Židech z rudé planety a pokoušet se politicky žertovat - btw dost nepovedeně, ale to už se opakuji. 35 %.

plakát

Divoši (2012) 

Ačkoli se o Stoneovi poslední dobou mluvilo více než je zdrávo kvůli jeho politickému vyznání, v kinematografii měl mistr smůlu. Filmem Savages ale dokázal, že stále má co nabídnout. Film posílá diváka na zběsilý výlet plný sexu, krve, drog a rozpolcení. Režisér sebevědomě naplnil snímek výtečnými herci, aby přesvědčivě zahráli zábavné idioty a maniaky a působili důvěryhodně, aby je divák nemohl než zbožňovat. Ve filmu lze zkrátka vidět starou dobrou hollywoodskou školu. Ano, hrdinové nepřekypují inteligencí, ale Ben, Chon i O (která je obzvlášť vtipná svou touhou jít do obchoďáku) jsou prostoduší divoši, nýbrž v žádném případě ne darebáci. A je to téměř poprvé, kdy bych chtěla a můžu souhlasit s režisérem, který celý život strká do společnosti vředy.

plakát

Siberia (2018) 

Ruská mafie je znovu zpět na vrcholu módy. Za posledních několik let se Rusko stalo dějištěm mnoha pozoruhodných filmů - od Rychle a zběsile po Red Sparrow. Siberia je ale velká tragédie. I kdyby místo dějiště nebylo zasazeno do Ruska, ale například v Kongu, film by byl stále stejně špatný. Hlavní postava je nejen extrémně nesympatická, ale také zcela nezajímavá, protože za ní není žádný příběh. A ani po několika vzpomínkách, které Lucas sdílí se svou novou ruskou milenkou Katjou (volba hlavní hrdinky jako by byla výsměchem kráse ruských děvčat), se soucit s ním nezrodí. Na rozdíl od totožného Johna Wicka vypadá Lucas Hill obzvlášť depresivně - jako by nebyl hlavní postavou, ale jen náhodným hrdinou třetího stupně, který má být zabit v nějaké přestřelce. Diváci měli s Reevesem vždy poněkud zvláštní vztah. Byly mu odpuštěny mnohé nedostatky a ne vždy dobré volby projektů, pro miliony diváků však stále zůstává neporazitelným Neem a nezničitelným Johnem Wickem. Nepočítejte tedy s tím, že váš oblíbený herec může zachránit špatný film. Rossova malba nemá divákovi co nabídnout, tedy kromě slavného jména v titulcích a fasády moskevského mrakodrapu na plakátu. A pokud to někde na Západě bude fungovat, pak se náš divák bude nudit. Takhle totiž rozlehlá Sibiř opravdu nevypadá.

Poslední hodnocení (2 372)

Životní trefa (2022)

14.06.2022

Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (1968) (seriál)

13.06.2022

Noční hra (2018)

12.06.2022

Vendeta (2011)

12.06.2022

Bláznivá noc (2016)

11.06.2022

Jak ukrást nevěstu (2008)

27.05.2022

Dovolená za trest (2014)

25.05.2022

Policajtka (2001)

24.05.2022

Mysli jako on (2012)

24.05.2022

Reklama

Poslední deníček (3)

Věčně mladá? No, já rozhodně ne

Ale, ale, ale, kdopak se tu objevil!

Celkem dlouhá pauza na to, že jsem si chtěla zakládat pravidelný ČSFD deníček. Snímků jsem za tu dobu ale stihla relativně mnoho. Ne nadarmo nese titulek tohoto příspěvku slova ‚‚věčně mladá‘‘. Právě to je jeden z filmových počinů, na kterých stanulo mé oko. Dlouho předlouho jsem se k němu odhodlávala, ale pořád jsem si říkala: ‚‚Dokonalá blondýna, co toho za svou hereckou kariéru ještě moc nepředvedla, Harrison Ford v romantickém dramatu... uhm... a nějaký neznámý lumbersexuál - no vážně, co může tahle trojka nabídnout?‘‘ Navíc, koukat na nestárnoucí krasavici, když už se úspěšně blížím ke třicítce? No chceš to...? Překvapení! Nevím, zda mě snímek doslova nadchl právě kvůli těm nejnižším očekáváním, nebo protože jsem vůči romantickým filmům dost skeptická a od začátku tisíciletí jich moc kvalitních nevzniklo. Zkrátka a dobře, fakt mě to dostalo. A nevadil ani happyend, který byl předpokládatelný (narozdíl od zbytku filmu), i když by se hodil tragičtější závěr. Celé to dýchá nadpřirozenem a zahaleností, která je velmi sympatická (stejně jako ta dokonalá blondýna). Slzu jsem tedy neuronila, na což stále čekám (a jednou to klapne!), ale srdce sobce lehce roztálo.

Slzu jsem neuronila ani u Deadpoola 2, k čemuž jsem se také chystala dobrý rok. A vskutku jsem myslela, že právě to bude ten film, který mě rozpláče. Ne, že bych byla nějak zvlášť vázána na červené kostýmy a plakala do polštáře, že Reynolds zkrátka nikdy nebude uctívat mě (ale tu dokonalou blondýnu viz nahoře - kolikrát se k ní dnes ještě dostaneme?). Nebyl! Opět - možná jsem čekala příliš málo, možná to byl skutečně dobrý (a dobrý znamená za tři) film, ale vůbec neurazil a dokonce rozesmál. Abych se dala na komiksovky a uctila umění Marvelu, to mě nepřesvědčilo, ale na třetí pokračování tohohle spálenýho, ale stejně pořád zatraceně sexy superhrdiny rozhodně zajdu do kina.

No a jestli nemáš rád snímky plné sentimentu a lidi dokonalého vzezření za každé situace, nemáš rád ani komiksovky a už vůbec ne nereálné příběhy, co nevychází ze života, otevři Dostojevského. Třeba Ti alespoň on objasní, co znamená termín ‚‚věčný‘‘.

Věčně mladá? No, já rozhodně ne

Ovládací panel
5 bodů

Reklama

Reklama