V kůži Johna Malkoviche (1999)

Geniálna origiálna filmová hračka s jednou scénou, ktorú si musel zapamätať každý, kto tento film videl. Scenár patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. Len škoda, že popri Kaufmanovi nie je v USA okrem Wesa Andersona nikto, kto by občas prekvapil takýmito úletmi. 10/10

Mr. Brooks (2007)

Dobre vystavaný príbeh so znepokojujúcou atmosférou, slušným Costnerom a vynikajúcim Hurtom. 9/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pri tomto dieli úplne chápem výčitky, že kniha je o niečom úplne inom, že delenie na 3 filmy je zbytočné, že sa to s akciou preháňa podobne ako v Kongovi, a postava Tauriel je zbytočná. Ale mňa to celé aj tak mimoriadne bavilo, pretože ten tolkienovský svet ma stále pohltí a mne sa nechce z neho odchádzať. Najlepší moment filmu je jednoznačne boj Gandalfa so Sauronom. 10/10

Smrt si říká Engelchen (1963)

Vyrovnávanie sa s vojnovým démonom vo fantastickom filmovom podaní. Z tuzemských filmov nepoznám iný snímok, ktorý by tak dôsledne upozorňoval na to, ako vojna ťažko zasahuje každého (Marte berie dôstojnosť, Pavlovej matke domov, Nikolajovi život). Má to ťaživú, ponurú atmosféru, dejové prechody z nemocnice do partizánskej minulosti sú úplne plynulé, technicky a réžijne je to na svoju dobu ohromne prepracované, a celé je to podporené výbornými hereckými výkonmi (Kačer, Muller, Poláková). Právom jeden z najlepších československých filmov, ktorý by som pokojne zaradil na úroveň Obchodu na korze. 10/10

Vesnice (2004)

Asi najlepšia Howardova hudba vôbec a asi najpodnetnejší Shyamalanov film. Krásna scéna v noci na verande s prízemnou hmlou okolo, a pri stretnutí v lese s "tým, o kom sa nehovorí", som bol napnutý ako struna. 9/10

Děcka jsou v pohodě (2010)

Presne takéto filmy mám rád. Najprv som tomu nedôveroval, keďže režisérkino meno mi nič nehovorilo a po zoznamovacom úvode som si myslel, že pôjde o nezáživný film o nezáživnej rodine, no potom, čo na scénu vstúpil Mark Ruffalo, som celkom spozornel, a postupne ma to do deja poriadne vtiahlo. A to predovšetkým z dôvodu, že tu vystupovali REALISTICKÉ POSTAVY. Tento prvok hľadám v x filmoch, a málokedy ho skutočne nájdem (naposledy tu). Nejde o charaktery podľa šablóny, ale o reálnych ľudí s reálnym správaním, deti nevynímajúc. Ruffalo, Moore, Benning, všetci sú na Oscara. Na záver sa ešte vrátim k Markovi Ruffalovi, jeho postava je jedna z najzaujímavejších, aké som v poslednej dobe vo filme videl, a vďaka jeho vynikajúcemu hereckému výkonu som si ho okamžite pridal do rebríčka mojich najobľúbenejších hercov. 10/10

U Konce světa (2013)

Za parádne akčné scény, finálny rozhovor so Sieťou, a skvele vystavaný príbeh tomu kľudne dám 5 hviezd. Ja to tým Angličanom vždy zožeriem aj s navijakom. 9/10

Nebeští jezdci (1968)

Je to naozaj výborný film, s vynikajúcimi postavami a silným koncom. Akurát nerozumiem komentárom, ktoré zhadzujú Svěrákov Tmavomodrý svět a vyzdvihujú do nebies práve toto dielo, ja si dovolím tvrdiť, že oba filmy sú kvalitou takmer na jednej úrovni a oba sú dôstojnou poctou československým letcom v 2.svetovej vojne. 10/10

Millerovi na tripu (2013)

Koniec je už klasicky americký a scény s Helmsom ma až tak nebavili, ale inak je to poriadny, celkom nekorektný komediálny nárez, kde sa nedalo nesmiať. U mňa je to (zatiaľ) najlepšia zábava roku. 10/10

S čerty nejsou žerty (1984)

U mňa jednoznačne najlepšia česká rozprávka. Z množstva výborných hercov mám najradšej úžasne slizkého Viktora Preissa. Bitka, kedy sa Petr poráta s vojakmi, ktorí ho mali chytiť, strká do kapsy hociktorú hollywoodsku akčnú scénu. A taká kaprálova vojenská šikana u mňa vyhráva aj nad tou najslávnejšou od Hartmana z Olovenej vesty. :) 10/10