Lepší už to nebude (1997)

Takto - nasratý Nicholson je perfektný, zamilovaný Nicholson už trochu prehráva. Taktiež to, ako Carol na večeri vyštartovala po Melvinovi, sa mi zdalo dosť hrrr, celý čas nič a zrazu toto. Ale inak je to mimoriadne vtipná a inteligentná romantika, z ktorej si najskôr zapamätám smutné oči malého jorkšíra a Grega Kinneara (z hlavnej trojice bol na Oscara imho práve on). 8/10

Nezvaná (2009)

Keď viem presne dopredu, čo sa bude diať, tak ma film potom strašne nebaví. Ba priam otravuje. Pointa musela byť jasná po chvíli sledovania snáď každému, a po dopozeraní som mal na jazyku to isté ako forceLord vo svojom komentári. 1/10

Děcka jsou v pohodě (2010)

Presne takéto filmy mám rád. Najprv som tomu nedôveroval, keďže režisérkino meno mi nič nehovorilo a po zoznamovacom úvode som si myslel, že pôjde o nezáživný film o nezáživnej rodine, no potom, čo na scénu vstúpil Mark Ruffalo, som celkom spozornel, a postupne ma to do deja poriadne vtiahlo. A to predovšetkým z dôvodu, že tu vystupovali REALISTICKÉ POSTAVY. Tento prvok hľadám v x filmoch, a málokedy ho skutočne nájdem (naposledy tu). Nejde o charaktery podľa šablóny, ale o reálnych ľudí s reálnym správaním, deti nevynímajúc. Ruffalo, Moore, Benning, všetci sú na Oscara. Na záver sa ešte vrátim k Markovi Ruffalovi, jeho postava je jedna z najzaujímavejších, aké som v poslednej dobe vo filme videl, a vďaka jeho vynikajúcemu hereckému výkonu som si ho okamžite pridal do rebríčka mojich najobľúbenejších hercov. 10/10

Úlovek (2009) (seriál)

8/10. Pôsobivá a drsná vec, len trochu škoda, že sa tam neriešil viac biznis a menej rodinné záležitosti.

U Konce světa (2013)

Za parádne akčné scény, finálny rozhovor so Sieťou, a skvele vystavaný príbeh tomu kľudne dám 5 hviezd. Ja to tým Angličanom vždy zožeriem aj s navijakom. 9/10

Rosemary má děťátko (1968)

Toto u mňa celkom veľké sklamanie (imho najslabšia vec z Polańského doteraz videnej tvorby), do hororu to má veľmi ďaleko, hlavná hrdinka sa správa strašne hlúpo, a tu vychválená atmosféra mi až tak úžasná nepríde, videl som omnoho viac filmov, ktoré na mňa zapôsobili silnejšie. 6/10

Nebeští jezdci (1968)

Je to naozaj výborný film, s vynikajúcimi postavami a silným koncom. Akurát nerozumiem komentárom, ktoré zhadzujú Svěrákov Tmavomodrý svět a vyzdvihujú do nebies práve toto dielo, ja si dovolím tvrdiť, že oba filmy sú kvalitou takmer na jednej úrovni a oba sú dôstojnou poctou československým letcom v 2.svetovej vojne. 10/10

Millerovi na tripu (2013)

Koniec je už klasicky americký a scény s Helmsom ma až tak nebavili, ale inak je to poriadny, celkom nekorektný komediálny nárez, kde sa nedalo nesmiať. U mňa je to (zatiaľ) najlepšia zábava roku. 10/10

S čerty nejsou žerty (1984)

U mňa jednoznačne najlepšia česká rozprávka. Z množstva výborných hercov mám najradšej úžasne slizkého Viktora Preissa. Bitka, kedy sa Petr poráta s vojakmi, ktorí ho mali chytiť, strká do kapsy hociktorú hollywoodsku akčnú scénu. A taká kaprálova vojenská šikana u mňa vyhráva aj nad tou najslávnejšou od Hartmana z Olovenej vesty. :) 10/10