Očista (2013) odpad!

Tak to dopadne, keď film na pozeranie s partiou vyberá jeden z mojich známych. :) Námet je možno originálny, ale aj tak blbý, ono by to skrátka nefungovalo ani chvíľu. Inak je to maximálne predvídateľná a nudná kravina, v ktorom som videl najmenej logické konanie postáv vo filme vôbec, skrátka všetci sa bez výnimky správajú ako banda debilov a ako sa to v danej chvíli hodilo scenáristovi. 0/10

Slavnosti sněženek (1983)

Pri scénach s Hanzlíkom sa nedá neusmievať, ten jeho životný optimizmus musí nakaziť každého. Ale inak to komédia veľmi nie je, skôr taký milý film zo života. 8/10

Muž z oceli (2013)

Veľmi dobre som si pri tom oddýchol, takže tých 5 hviezd tomu dám. 9/10

Válka Bohů (2011)

Mýtus o Theseovi nevidel nikto z tvorcov ani len z rýchlika, celé dianie vo filme je jeden veľký zmätok, a ani ten ospevovaný vizuál mi neprišiel tak úžasný. Nový Súboj Titanov a jeho pokračovanie aspoň nenudili, bavili akciou a nebrali sa vážne, toto je jeden blbý a absolútne nezaujímavý pokus o fantasy, mixujúci snáď všetky grécke báje dohromady, navyše miestami zbytočne nechutný. Samozrejme, hrdinský preslov pred bojom nesmie chýbať, tento bol asi najotravnejší zo všetkých, ktoré som videl. Hviezda za záverečnú rúbačku bohov a titanov. 1/10

Olověná vesta (1987)

Dosť veľa uživateľov tu tvrdí, že časť s výcvikom je vynikajúca, no mne sa práve tento úsek zdal zbytočne dlhý. Réžijne je síce bezchybný (skoro až dokumentaristicky natočený), ale Ermeyho neutíchajúci rev čoskoro omrzí a film sa v tejto časti obmedzí iba na ukázanie toho, že niektorí jedinci takúto šikanu nemusia zvládnuť, čo mi príde trochu málo na to, aby sa tomu Kubrick vo filme venoval skoro celú hodinu. Druhá časť sa mi pozdávala už o niečo viac, film sa konečne venuje vojakom a v samotnom závere v rozbombardovanom meste je poriadne napínavý, ale celkovo ma tento slávny snímok nijak neoslovil, hoci natočený je výborne. Z filmov o Vietname je teda lepšia Stoneova Čata, Coppolova Apokalypsa, z tých relatívne novších dokonca aj Schumacherov Tábor tigrov, ktorý ukazuje dopad tvrdého drilu na psychiku vojaka podľa mňa lepšie, ako Full Metal Jacket. Takže za prvú časť 3 hviezdy, za druhú 4, za technickú stránku to zaokruhľujem hore. 7 - 8/10.

Sherlock (2010) (seriál)

Tie "úžasné" dedukcie sú niekedy poriadne pritiahnuté za vlasy, divák niekedy za Sherlockom nestíha, inokedy je zase dávno pred ním, a až príliš sa to hrá na efekt, ale inak je to celkom fajn štvorhviezdičková zábava s päťhviezdovým dielom The Great Game. 8/10

Válečný kůň (2011)

Veľmi dobre natočené (konečne poriadny útok zo zákopov z Prvej svetovej), len je to až príliš patetické, a tým pádom dosť otravné. Ale na jedno pozretie to nebola žiadna katastrofa. 6/10

Mládí (1992)

Lima to vystihol do bodky, ja len dodám, že trochu mi vadila scenáristická berla, kde autonehodá spôsobí jeden zvrat, skôr by ma zaujímalo, ako by to medzi ústrednou dvojicou ďalej prebiehalo bez nej. Inak je to dobrý vzťahový film, ktorý sa môže zdať trochu obyčajný, no veľmi dobre znázorňuje ťažkosti či pekné veci, ktoré sa vo vzťahoch pravidelne objavujú, podobne ako tento alebo tento film. 7 - 8/10

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Príjemný film, v ktorom sa mi páčilo poukázanie na to, že charakter človeka sa z veľkej časti vytvára práve v tomto veku. Otec si robí posmešky zo všetkého "buranského", najlepší kamarát vám preberá baby a pred vami osočuje niekoho, kto si to vôbec nezaslúži, to môže s mladým chlapcom narobiť všeličo, našťastie je tu dedo, ktorý vie, ako usmerniť dospievajúceho človeka. Za dobré hodnotenie však môže z veľkej časti aj Madeline Carroll, rastie z nej talentovaná a veľmi sympatická herečka. 8/10