Plavčík na sladké vodě (1928)

Většina filmu je taková standartní Busterovská zábava obohacená o poměrně poutavě vyobrazený vztah otce a syna, na konci se to stočí tak nečekaným směrem, že jsem mohl jen zírat a zase jednou Bustera obdivovat za to, co na poli kinematografie před sto lety předváděl. Taky se mi hodně líbil jailbreak s bochníkem chleba. Slabších 9/10

Když se Frigo ženil (1925)

Z těch tří Busterů, co jsem zatím viděl, je tohle určitě ten nejslabší, ale pořád je to slušná podívaná. Pořádně se to sice rozjede až v posledních dvaceti minutách, ale i do té doby se najde pár vtipných gagů a hlavní premisa není špatná. Co mi trochu zkazilo dojem byl ten zbytečný rasismus (blackface bych nějak přetrpěl, ale vtip spočívající v tom, že si Buster uvědomí, že jedna z potenciálních nevěst je černá a radši spěšně odkráčí, zanechal poměrně trpkou pachuť). Vím, že je to sto let starý film, ale třeba u takového Sherlocka Jr. jsem si říkal, jak nadčasové dílo to je, zatímco tenhle film díky těmhle nešvarům tehdejší doby nezestárl nejlépe. 7/10

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Tenhle film má tři čtvrtě hodiny a během sledování jsem se musel asi desetkrát ptát: "Jak to udělal???" Ale asi to ani ve skutečnosti nechci vědět. That's the magic of cinema, baby! Dnešní blockbustery by se měli stydět. 10/10

Frigo, oběť krevní msty (1923)

Nebýt mého oblíbeného podcastu Blank Check, kde momentálně pokrývají Busterovu filmografii, asi bych se jen tak sám od sebe do světa němého filmu neponořil. Ale jsem rád, že jsem tak udělal, a překvapilo mě, jak dobře jsem se u tohohle sto let starého snímku bavil. Zápletka je samozřejmě prostá, ale docela poutavá, humor v tomto případě není celou dobu v popředí (zhruba desetiminutový úvod je vlastně úplně važný), ale pár vtipů pořád funguje až překvapivě dobře. Navíc je Buster doopravdy přirozený talent, a dokáže pobavit už jen svým vzezřením. Závěrečná záchrana u vodopádu celkem dechberoucí. 8/10