The Sisters Brothers (2018)

Na westerny fakt moc nekoukám, ale s takovou hereckou sestavou, jakou se honosí tenhle, jsem nemohl odolat. A určitě nelituji, že jsem se na Bratry Sestrovy podíval, nejenže již zmínění herci jsou vskutku úžasní, příběh je celkem zajímavý a postavy dobře napsané, navíc padlo i pár docela vtipných hlášek, hlavně teda od Joaquina. Nic, co bych musel vidět znova, ale přesto jde o kvalitní kousek. 6/10

Thunder Road (2018)

Jim Cummings je sice bezpochyby velice talentovaný režisér/scenárista/herec, ale tohle se mnou v konečném důsledku bohužel nic moc neudělalo. Což je škoda, protože instrumentální smyčcová verze Skinny Love by byla skvělým podkresem pro závěrečnou emocionální katarzi, kdyby k ní došlo. Ne, že by mi byla hlavní postava úplně ukradená, ale ani nemůžu říct, že by si úplně získala moje sympatie. Mohlo to být asi o něco míň depresivní a o trochu vtipnější. 6/10

Tři blízcí neznámí (2018)

No... Na začátku tu máme krátký, fascinující příběh, který by mi víceméně sám o sobě ke spokojenosti stačil... A pak to ještě hodinu pokračuje. A rozhodně to pokračuje zajímavým, překvapivě temným směrem, stejně jsem si však nakonec říkal, že by mi asi stačil ten krátký příběh. 7/10

Twisted Pair (2018)

Ten záporák se soškama koček to celý posunul úplně jinam...

Venom (2018)

Ze začátku takový lehce podprůměrný, ale ok, pak na chvíli překvapivě celkem fajn a ke konci už jenom horší a horší. Problémů to má hodně, ale tím největším je podle mě nevyváženost tónu filmu, občas to směřuje skoro až někam do hororových končin, jindy je z toho zase komedie... (a nijak zvlášť vtipná) Což mi připomíná, že potitulkovka s Woodym Harrelsonem s vizáží alá Levák Bob, nemůže vzbudit snad nic jiného, než smích. A to po ní začnou hrát RTJ. Každopádně... Ne úplně karastrofa, Hardy to celkem táhne, i když by mu asi pomohlo, kdyby bylo jasné, v čem to vlastně hraje. Monentálně je to tady 658. nejoblíbenější film... WTF 4/10

Vítejte v Marwenu (2018)

Možná ne přímo problematické, ale rozhodně dost nevkusně a nešikovně zpracované. Celé je to až moc bizarní a jaksi slizké na to, aby to zkusil Zemeckis prodat jako standartní doják s tak trochu quirky, ale loveable protagonistou. Hudba taky nesedí. Dialogy jsou často docela cringe. Ne, že by na tom nebylo nic dobrého, některé momenty fungují, ale tenhle příběh by prostě potřeboval jiné zpracování. Abych si ujasnil svůj názor definitivně, musel bych asi vidět i ten dokument o tom, jak to skutečně bylo, ale myslím, že to je tak na silnějších 5/10

Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Kdybych bral třetí sérii jako pokles v kvalitě (což neberu, i když je jediná, které jsem zatím nedal 10/10), byl by tohle návrat do formy. Jimmyho roční pauza od právničiny přinesla spoustu nápaditosti a skvělých momentů, vztah mezi Jimmym a Kim je tady mnohem propracovanější, než dřív a dějová linka o přípravě konstrukce meth laborky byla stokrát zajímavější, než bych čekal. Závěr byl dokonalý a dost zdrcující, ihned jdu na další sérii. 10/10

Vzplanutí (2018)

Nevím, jestli to muselo mít dvě a půl hodiny, ale určitě bych nechtěl tvrdit, že to dvě a půl hodiny mít nemělo. Je to dostatečně vtahující a poutavé, a napětí to buduje se záviděníhodnou lehkostí, i ta nejednoznačnost závěru funguje. Jo a Steven Yeun si to totálně krade pro sebe. 8/10

Záhada Silver Lake (2018)

Spousta zajímavých myšlenek i skvělých scén (ten skladatel!) zkombinovaných do koktejlu, který mi ale příliš nesednul. Hlavní protagonista ve mě nevzbuzoval odpor ani sympatie a jeho podivné dobrodružství plné bizarních postav a konspiračních teorií mi nakonec přišlo prostě jen podivné... Btw: Na celkové WTF atmosféře měly tentokrát podíl i české titulky, které vůbec nedávaly smysl. 6/10

Zloději (2018)

Celkem příjemně přirozené a lidské. Dvě hodiny pouhé přirozenosti a lidskosti na mě ale byly možná trochu moc. Určitě to ale nabízí hodně námětů k zamyšlení a tak... Za mě velice solidních 6/10