• Muzikál

Akce B (1951)

Film jsem viděl v té době jako malý kluk a poznamenalo mne to do té míry, že jsem začal nesnášet filmy tohoto druhu. Dnes, když se podívám na herecké obsazení, tak dám jednu hvězdičku. Jinak je to odpad!

Slepice a kostelník (1950)

Když jsem ten film viděl poprvé, bylo mně z něho smutno, nemohl jsem se při něm smát. Je v něm perfektně zobrazena studená atmosféra doby jeho vzniku. Opravdu smutný film. Ta hvězdička je pro Vlastu.

Synkopy (1942)

Dívka z bohaté rodiny se seznámí s mladíkem, který hraje na trubku, zamiluje se do něho a sleduje jej věrně na jeho cestě hudebním životem. Toto je stručný děj filmu plného klasické jazzové hudby. V závěru filmu je defilé tehdejších hvězd jazzu - Charlie Barnet, Benny Goodman, Harry James, Jack Jenny, Gene Krupa, Alvino Rey, Joe Venuti.

Klub mladých (1961)

Líbivé a neagresívní melodie skupiny The Shadows nejsou pro vyznavače dnešní " hudby " jistě in. Také příběh je poněkud zvětralý. Pouze my pamětníci jej můžeme náležitě vychutnat.

Zpívání v dešti (1952)

Velice roztomilý film o filmu v luxusním muzikálovém balení. Přitom si dovedou filmoví tvůrci udělat legraci sami ze sebe. Samotná nosná píseň a scéna je přímo skvost. Použití této písně v jistém anglickém kontroverzním filmu je přímo svatokrádež.

Co je dobré pro husu (1969)

Klasická anglická komedie měla v době svého uvedení do našich kin v roce 1971 tu smůlu, že ačkoliv byla nepolitická, v jejím originálním názvu měla slovo husa. Proto šla brzy do trezoru, jen pamětníci vědí proč.

Velikonoční přehlídka (1948)

Vážení komentátoři, platí o většině filmů tohoto žánru pravidlo. Děj jakkoli hloupoučký není vůbec důležitý. Je to jenom nosná konstrukce, jako stromeček, na kterém je navěšena veškerá ozdoba to jest herci, výprava, obrazová kompozice a hlavně hudební a taneční čísla.

Svět valčíků (1936)

Jeden z nejlepších revuálních filmů dvojice Rogers-Astair s melodiemi Jerome Kerna. Báječná filmová třicátá léta.

Mickey's Amateurs (1937)

Groteska byla hrána v našich kinech pod názvem MICKYHO ROZHLASOVÁ STANICE.