Údolí stínů (2002)

Valka je svinstvo a Vietnam byl velkou chybou. To jsou asi hlavni poselstvi tohoto snimku. Neztotoznuji se s nekterymi komentari, kt. jsem tu precetl, poeticnost mi na tomhle filmu prijde prave velmi silnym prvkem a v propojeni s krutymi az brutalnimi scenami na me misty film opravdu zapusobil. Nicmene tema neni zpracovano nijak brilantne a misty se clovek vylozene nudi. Citim urcitou rozpolcenost - slibny namet, od ktereho jsem ale ocekaval vice autenticnosti a nejake dramaticke vyusteni. Mel Gibson je kazdopade nejsilnejsi osobnosti, ale souhalsim s tim, ze je to jeden z jeho slabsich snimku. Nesmim take zapomenout na hudbu, kt. dle meho nazoru vytecne sedi a ma zasluhu na tom, ze tenhle snimek hodnotim 3*

Mulholland Drive (2001)

Nechavam si cas na rozmysleni, a na dalsi projekci, jelikoz na poprve mi tak nejak utekla druha pulka:P Kazdopadne ta prvni byla velice, ale velice zdarila;)

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Krute, krute a jeste jendou krute! Laska -> je kurva, tak zni nazev filmu a presne o tom film je. Tri paralelni lehce se prekryvajici pribehy, ktere prehazeji v dejove elasticnosti, avsak nedodrzujic casovou souslednost. NIcmene prave ta "nasroubovanost" do prihodneho okamziku mi prisla velice povedena! FIlm ktery je "O necem", a prihodnym zpusobem to "neco" serviruje divakovi! Kdyz pominu vyraznost samotneho deje, ma snimek i nekolik vraznejsi scen, neprimo dej doplnujici, avsak ne primo nutne - me nejvic zaujala premena jedne z hlavnich postav z zivotem oslehaneho bezdaka na upraveneho starsiho pana - ta mi celkem vyrazila dech:) Mezi dalsi veci, kt. se mi vryly do pameti patri urcite krute psi zapasy...a v neposledni rade musim nesmim zapomenout na velice zdarile hudebni podkresleni. Hudba prichazi tam, kde je pro ni nejvhodnejsi prostor a pusobila na me presne tak jak v dane situaci mela;) Tenhle mexicky kousek patri mezi velice zdarile a vrele ho vsem doporucuji:)

Requiem za sen (2000)

Requiem patri mezi moje NEJ! Opravdu vynikajici dilo! Pro me do te doby temer neznami herci predvadeji famozni vykony a to, co vam film v behem hodiny a 3/4 naserviruje, nenecha nikoho klidnym. A pritom se dej rozjizdi tak zlehka a atmosfera prvni pulhodinku neni nijak divoka, prijde vam, ze to bude dalsi filmek o drogach s konecnym moralnim ponaucenim. Ono to vlasnte i neco takoveho nabidne, ale rozhodne ne vsednim zpusobem. nejlepsi na celym filmu je pak posledni ctvrthodinka, kdy film briliantne graduje a zaradi se tak mezi tech nekolik malo,kt. me "zarazily" do kresla!

8 MM (1999)

Kdyz jsem tohle dilko videl prvne, nejakou dobu jsem ho "rozdejchaval". Mam rad tenhle zanr (psychologicky thriller), ale nikdy predtim jsem nevidel nic, co by na me tak moc zapusobilo. Porad dokola jsem premyslel nad tim, kde vzesla ta myslenka - z realneho zakladu? deje se tohle? ...a cim vic jsem nad tim premyslel, tim se mi to zdalo realnejsi a o to krutejsi. FIlm, kt. me zarazil do kresla a nenechal vydechnout ani po skonceni. Tak to ma byt! V te dobe jeste kvalitni Cage je absolutne presvedcivy a tento vykon patri rozhodne k jeho TOP. Vytykat tomuhle filmu nemam co. Je to proste muj "salek caje" ;)

Seznamte se, Joe Black (1998)

Wow, strasne dlouho jsem tenhle kousek nevidel a dnes jsem se k nemo konecne znovu dostal...musim rict, ze jsem si ho opravdu uzil. Tolik emoci, tolik hlubokych myslenek a tolik zvratu. Zaverecna scena patri k tem nejpodarenejsim. Proste tahovej "happy end", kt. tomuhle filmu moc slusel. Vynijkajici Brad Pitt, Hopkins jako vzdy ve forme a tresnicka na dortu Claire Forlani, jejiz projevy emoci jsou tak realne a totalne me dostaly!