• Romantický

Rosa: Svatba v Africe (2015) (TV film)

"Svatba mého nejlepšího přítele" po německu. Klasická lehká romantická komedie, dobrá jako kulisa k žehlení, háčkování nebo vaření. V rámci žánru průměrný film, na který si druhý den stěží vzpomenete, ale příjemný.

Marta a Věra (2014) (seriál)

Jestli první série byla průměrná (ale mezi českými sitcomy stále perla), tak druhá série naprostá bomba! Holt když koukám na jiné recenzisty, tento humor asi není pro všechny. Mě ale vážně sednul! ;-)

V kůži třicítky (2011) (TV film)

Když se na to člověk podívá s nadhledem, tak je to náhodou vtipný. Film skvěle vystihl problémy patnáctiletých holek. Ideální, když chcete jen koukat a na nic nemyslet (maximálně si vzpomenout na své tenkrát poprvé). :-)

Dítě nebo kariéra (2006) (TV film)

Odpočinkový film na nedělní odpoledne k žehlení. Romantická komedie o tom, že ne každá žena je hned hrrr do dětí a ne každý muž je materialistický kariérista. Ale když láska kvete, přece jen se dopracují ke společnému cíli. Milé, nenáročné, průměrné...

Hlídač č. 47 (2008)

Taková plochá pohádka pro dospělé, ve které ani jedna postava není kladná, natož sympatická. Film mi přišel dosti nudný a povrchní, scénář velmi jednoduchý, vše vysvětlováno jak pro slaboduché, herecké výkony otřesné (ostatně Karel Roden snad ani jiný obličej udělat neumí - ano, nejsem jeho fanynka) a a nějakou tu emoci aby jeden pohledal.

Den po zítřku (2004) (TV film) odpad!

Jen jako zvuková kulisa k háčkování a i tak se to nedalo "dokoukat". Prosím vás, řeknete mi někdo, jestli tu manželku v tom Berlíně nakonec našel? Nebo jen dceru a zůstal s brunetou?? Na doposlouchání opravdu nemám sil! Tolik hloupých dialogů jsem snad ještě nikdy neslyšela! A co teprve ty do sebe nezapadající nesmysly! :-)

Fargo (2014) (seriál)

1. série: První díl byl dokonalý! Neskutečný černý humor! Bohužel to šlo díl od dílu dolů, sem a tam byla scéna, která byla tak nějak zbytečná a s každým dalším dílem mě čím dál víc iritovalo iracionální chování některých postav. Každopádně suma sumárum, fajn počin. Jsem zvědavá na druhou sérii. PS: To, že se nejedná o skutečný příběh, je zcela zřejmé. Nevěřím, že by se na jednom místě sešlo tolik "hloupých" lidí! :-) 2. série: Humoru ubylo, chyběla mi silná postava alá Billy Bob Thornton (v prvních dílech jsme pořád marně čekali, kdy se tam objeví jako mladík), ale co mi chybělo nejvíce byla postava, které bych nějak fandila. Jakoby mi bylo jedno, jak to s hrdiny dopadne. Samozřejmě jsem fandila policajtovi, ale o tom už jsem věděla, že to přežije a že manželka ne. Tímto ubylo emocí, které by seriál vyvolával. Přesto to byla fajn podívaná a vyzdvihnout musím výběru hudby po celou dobu!!!

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Poslední díl mě utvrdil v názoru na celý seriál: nedomyšlené příběhy, na hlavu postavené, neuvěřitelné, ale úplně nejhorší ze všeho byly dialogy, o snaze o vtip ani nemluvě! Trapné! A jestli se policie musí ptát, co to znamená stalking, je tedy asi vážně něco hodně špatně. Seriál jsem sledovala jako kulisu při večeři nebo tupém zírání do blba po té, co jsem přišla unavená z práce a potřebovala vypnout. Rozhodně nic pro náročného diváka.

Cloudy with a Chance of Love (2015) (TV film)

Kterak nadějná meteoroložka, která žije touto vědou od malička, dostane možnost stát se "weather girl" aneb televizní rosničkou, tak trochu ji to změní, ale ona přeci vždycky stála o to být vědátorkyní a málem by na to zapomněla. Samozřejmě se tam přichomýtne fešný to mladík, její šéf, kde to tak trochu zajiskří, ale ouva... přijde klasická zápletka a jak to celé dopadne? Jestli zrovna žehlíte a nemáte u toho na co koukat, pusťte si tento film, a jestli nejste ten typ, co se dojme i u reklamy, pro vás by to byla ztráta času. ;-)

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Pořád jsem doufala, že je to parodie na americké romantické filmy a k závěru filmu vyskočí něco jako: "Ne, tentokrát žádný happyend nebude!!!". Ale bohužel. Už tomu chyběla jen převlékací scéna v obchoďáku a závěrečný společný hromadný tanec na ulici. Anebo to měla být parodie?