Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Rodinný
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (819)

plakát

Helimadoe (1992) 

Vynikající film J.Jireše : 5 * a 79 % .Teď už čs. filmová klasika .... .

plakát

Křížem krážem Izraelem (2020) (TV seriál) 

1.-7díl ? Ušly... *8.díl: ODPAD : Máří Magdaléna NEBYLA žena obviněná z cizoložství,co Ježíšovi umyla nohy. To byl někdo jiný ! A legendy gnostických sektářů = Šifra mistra Leonarda = Da Vinciho kód(hollywoodské pohádky). Větší kravinu jsem už léta letoucí neviděl .... . Ještě, že tam nebyly legendy tří jidášovských gnostic.sekt, co se potom rozpadly na sedm sekt... :-)

plakát

Šarlatán (2020) 

Je to herecký koncert I.Trojana, J.Trojana (mladý Mikolášek), J.Pokorné (bylinkářka J.Muhlbacherová - učila mladého Mikoláška léčit), M.Myšičky(Mikoláš.otec), M.Hanuše(výstižně zahraný estébácký vyšetřovatel). Vynikající byli i ostatní- J.Budař(úředník, bývalý M.pacient, co ho přišel varovat), M.Maršálek (domovní důvěrník), P.Štorková(pacientka s nemocným synem - dal jí peníze na pobyt u moře), J.Vlasák (Mikoláš.domovník), J.Novotný(soudruh prokurátor), O.Brancuský(pacient-řezník), J.Ol´hová(matka F.Palka, fiktivního Mikoláš.asistenta), T.Jeřábek(estébák-vedl razii u Mikoláška). A také J.Černý (Mikoláš.advokát Zlatohlávek) a nacistický důstojník-chtěl se pomstít za dceru,které už Mikolášek nemohl pomoci./v epizodě s nacistickou prověrkou Mikoláš.léčitel.schopností se mihla Pražská Loreta na Hradčanech/. Mimochodem - postava Mikoláš.asistenta Frant.Palka(slovenský herec Juraj Loj - objev pro český film) je FIKTIVNÍ - neexistoval - je to literární licence scénáristy M. Epsteina.... . Ostatně - Mikoláš. údajnou homosexualitu neprokázala ani všehoschopná StB při vyšetřování,ani komunistický soud ... /homosex.milostné scény jsou také nejslabší z celého filmu - proto dávám sice 5 * , ale 78%, víc ne ... / ***J.Mikolášek(*1889-1973+) smrtí čs.prezidenta Ant.Zápotockého na podzim 1957 ztratil mocného ochránce. V r. 1959 byl odsouzen na 3 roky a zabavili mu všechen majetek. Po odpykání trestu se už k léčitelství nevrátil. Po propuštění žil od r.1964 ve vile primáře MUDr.Karla Urbánka, býv.ředitele Státního zdravotního ústavu.*** Snad dostane Šarlatán aspoň nějakého Č.lva, doufám, že nedopadne jako film Toman. Je to OSTUDA pro celou ČFTA, že tento film o zrůdnostech komunistických politických gangsterů vyšel naprázdno... . Holt se to naší liberálně-levicové kulturní frontě nelíbilo.... .

plakát

Četníci z Luhačovic - Bestie (2017) (epizoda) 

Nejdrsnější díl ze všech. Výstižné komentáře : rakovnik / Cheeter / Skuby47 . P.S.: kanibalismus - to co v českých zemích byl ojedinělý exces, to byl za občanské války v Rusku, Bělorusku + na Ukrajině běžný jev , a to ve stejné době (roky 1918 - 1921.... . Pak znova, za Stalinovy kolektivizace na počátku 30.let a potřetí po skončení 2.světové války=po r. 1945 .... . Není co dál dodat .... .

plakát

Sever (2019) (TV seriál) 

Moje hodnocení - VIZ 1. a 4. díl .

plakát

Slovácko sa nesúdí - Série 1 (1975) (série) 

První série se natáčela v Petrově u Hodonína (v lokalitě Plže) a ve Vacenovicích. Scény z městského trhu pak v Uherském Hradišti.

plakát

Uzly a pomeranče (2019) 

Televizní adaptace románu Ivy Procházkové (psala k tv-filmu scénář) .Je to koprodukce ČT + slovenské RTVS a německé MDR .Natáčelo se v srpnu - listopadu 2018 v obci Maleničky(okr.Česká Lípa), v Horní Blatné na Karlovarsku, v Oldřichově a Hájích na Liberecku. Též v německém krušnohorském městečku Johanngeorgenstadt, dále v Žitavě (Zittau), Zhořelci(Gorlitz) a v Grossschonau - leží také v Sasku jako Zhořelec a Žitava.* Velmi slušná tv-oddechovka : vynikající kamera : 4 * , herci/herečky 3-3,5 *(ale : L.Noha+S.Majer+P.Bučková : všichni 6 * ,ne míň... ,zpěvačka E.Farna - velmi civilní, takže překvapivě 4 *..., Slovenka E.Sakálová (hrála maminku) - famózní dabing K.Cibulkové : taky 6 *... ) . Nádherné lokace : ne 5 , ale 6 * ! .Takže celkem : 70 % . P.S. : v jednom záběru je hora Ještěd na Libercem .

plakát

Dokud se tančí (2019) odpad!

Další LGBT - propaganda = ztráta času . Odpad ..... .

plakát

První rytíř (1995) 

Typicky hollywoodská adaptace - pohádka pro dospělé. Jediný film, kde je jakžtakž realisticky zpracovaná artušovská legenda je film s C.Owenem a K.Knightley(-ovou) .... . Téhle pohádce : 2-2,5 * za vynikající herce v čele s S.Connerym a J.Ormondovou ... .

plakát

Cromwell (1970) 

Nic moc : 2,5 * , víc ani omylem. Je to typická ukázka anglického (protestantského)nacionalismu. O.Cromwell byl ve skutečnosti prachobyčejný diktátor, brutálně pronásledující Skoty, Iry a anglické+waleské katolíky... . Jako doplněk dějepisného vzdělání rozhodně nedoporučuji ..... .

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama