• Rodinný

Technické památky českých zemí - Zlínský kraj (2022) (epizoda)

V Železnič.muzeu v Kroměříži mají jednotlivé součásti z nádraží v Silůvkách a Morav. Bránicích (ať si to milí Pražáci najdou na mapy.cz - nápověda - není to ani v Rusku ani v Kazachstánu ...  :-) . Tenhle díl : 5 * a 86 % .

Technické památky českých zemí - Středočeský kraj (2022) (epizoda)

Nevěděl jsem, že se v Kutné Hoře těžila taky měď a to v daleko větším množství . Plus spousta dalších zajímavých míst, např.parostrojní pivovar v Lobči na Kokořínsku : 5 * a 86 % .

Bábovky (2020)

Velmi slušně natočený film, spíš pro ženy než pro muže. Rozhodně lepší, než prvoplánové líbivé komedie z produkce Tv-Nova a Tv-Prima. Lehký nadprůměr : 3,5 - 4 * a 65 % . /// Při natáčení spolupracovali mj. hasiči ze Sdružení dobrovol. hasičů z Brandýsa n/Labem, "zahráli" si v něm 2 kaskadérky+5 kaskadérů. Hudbu nahrál Score Orchestra pod taktovkou Michaely Rózsa Růžičkové a Juraje Růžičky. Natáčelo se mj. v Hotelu Clement. Natáčení podpořil Státní fond kinematografie ČR .

Skryté skvosty - Buchlovice (2022) (epizoda)

Důstojné zakončení nového dokumentárního cyklu - spíš o míň známých památkách. Nejen hradech a zámcích ( viz důl Michal nebo brněnská vila Stiassny ). Poslední díl : 5 * a 82 % .

Skryté skvosty - Jaroměřice nad Rokytnou (2022) (epizoda)

Zatím nejvtipnější díl . Plusem bylo taky připomenutí blízkého renesančního skvostu : zámku v Náměšti n/Oslavou. JENŽE ! Strašně moc rušil zvuk z operního představení (záběry z filmu Antonio Caldara: L´amor non ha legge, 2019) zrovna při vysvětlování historických faktů. Takže : zvuk - 1 * , zvukař by zasloužil sebrat plat na půl roku , prostě totální hnus . Tenhle díl : 3,5 - 4 * celkem, víc ani omylem .

Trumpova show (2020) (seriál)

Zatím jsem viděl jen 1.díl : D. Trump byl a je chaotik, podle toho jeho vláda vypadala. Jsem zvědavý na další díly .

Potopte Bismarck! (1960)

Sice jsem neviděl prvních asi 20 minut, ale jinak je to na dobu vzniku filmu (1960) celkem dobře natočené : 4,5 * a 70 % . Na ČT 2 vysíláno pod názvem Potopení lodi Bismarck .