Vzpomínky na Afriku (1985)

Film, o němž by i lingvista řekl, že je krásný, aniž by unikal stoprocentni platnosti tohoto slova. Nádherná zálěžitost, do mě od dětštví vštěpovaná maminkou, pro níž je příběh Karen jejím niterným osobním příběhem. Nebudu tu plýtvat slovy o scéně mytí vlasů, útoku lvů.. ale dva body tu ještě mám: John Barry a jeho hudba (pro mě něco božského) a ruka Meryl Streep.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Všichni zažíváme stejné věci, jen my si uvnitř nich připadáme, že jsme na to sami ... Bohužel bych řekla, že tento film není příliš invenční a nic nového neukazuje. Takže jedna za dobré herecké výkony a druhá za hořký konec, který aspoň nějakou emoci vyvolal. Škoda.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Nebudu se tu dlouho rozpovídávat, že kniha je úplně někdě jinde a je asi pravdou, že jsem si prázdnotu ve filmu doplňovala vlastním zážitkem z knihy, i proto jsem film asi tak nějak přežila:-) Já vím, že to do hodnocení filmu jako takového nepatří, ale mě je zkrátka to cestování, abyste nasli sami sebe, tak nějak blízké.

Marie Antoinetta (2006)

Dlouho obcházíte film, kolemž se hodnocení otáčí v průměrných hodnotách. No a pak nemáte co dělat a je to! Žádné hluboké emoce, žádné strhující drama - spíše po povrchu bublající potůček formální krásy na historickém pozadí. Vlastně docela příjemná zálěžitost.

Tak dlouho tě miluji (2008)

Kvalitní komorní drama, které vám musí sednout. Kristin Scott Thomas je úžasná!

Králova řeč (2010)

Váháám na mezi čtyřmi a plnou dávkou, ale zůstávám na čytřech z jednoduchého důvodu, že už nyní vím že mi film není osudový, ale jinak je senzační! Tři hlavní postavy jsou úžesné! je to opravdu milý film, s dobrosrdečnými hrdiny a prvotřídními umělci stojícími u jeho zrodu! WELL DONE!

Dlouhé horké léto (1985) (TV film)

Uch jak já jsem ráda, že jsem se k této TV klasice dostala! Moje láska z dětství!

Muž ve stínu (2010)

Celek je přece víc než jen součet jednotlivých složek? I přes formální preciznost, obsahovou zajímavost a Ewana - mnou TO CELÉ nepohnulo? Lehce nadprůměrný snímek - pro mě osobně se špetkou zklamání. Mám stále nudný požadavek, aby mě film "chytnul" a ono nic! PS: ráda dám druhou šanci.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Jsem fanynkou filmové verze s bombastickým hereckým obsazením, ale tato verze se stává více než detektivkou. Je morálním apelem a tím vyvstává z celé řady Suchetovských Poirotů, ale pointou překonává svého staršího dvojníka.