Zlodějíčkové (2007)

70%. Film o dvou naprosto rozdílných liedech, které pojí jedna věc. Každý k ní přistupuje jinak. Každý čeká něco jiného. Přesto se dají dohromady. Tomuhle fiilmu ale nakonec docela dost chybí a to hlavně emoce. Je to trošku chladné. Natočeno je to dobře, kamera dobrá, hudba super, ale místy to nemá šťávu. Možná kvůli častým, pomalým, nic moc říkajícím, melancholickým pasažím.

Proměna Placida Lakea (2003)

70%. Teen komedie nepřínášejcí nic moc navíc oproti jiným podobným. Ošklivé a inteligentní káčátko bojuje proti těm hezkým a hloupým. Klišé na klišé. Na obranu je třeba říct, že tato komedie je přecejenom inteligentnější a trochu zábavnější než ostatní. Nejzábavnější byli Placidovi rodiče. Prostě fajn odpočinkový film.

Hranice života (2005)

70%. Zmatek nad zmatek. Efektně natočeno, dobře zahráno, ale prostě ať mi nikdo netvrdí, že to celou dobu chápal. Vysvětlení může být hned několik, ale celý film jsem si říkal kam to jako vede, o co tady jde. To jsem si říkal i když film zkončil. Jsem z toho filmu trošku na rozpacích. Hodně mě iritoval krátké kalhoty a celkový outfit McGregora, to mělo být nějaké klišé?

Milk (2008)

70%. Film jednoznačně zachraňuje Penn svým famozním výkonem, Oscar byl zasloužený sorry Miki, ale Penn hrál to co není, kdežto ty to co vlastně jsi. Jinak ve filmu je až přebuzíkováno. Měl to být politický film, ale více než odstraňování hoven a boj za práva gejů tam ukázáno nebylo. Je škoda, že film je tak jednostraně zaměřený, jakoby v životě Milka nic jiného než gejové nebylo, nic jiného ho nezajímalo? Jestli ne tak to zas tak zajímavý člověk nebyl, pravda byl zabit a to se počítá. Ostatní herci nepropadávají. Škoda, že film nemá více poloh a nejde do hloubky osobnosti, vidíme jen politickou agitku a u ostatního maximálně tak lehce brousíme po povrchu.

Muž z Londýna (2007)

55%. A to mám pomalé filmy rád, ale podsuď podsuď. Po 15ti minutách jsem si musel zdřímnout, proč je asi nasnadě. Krobot výborný i Tilda z toho mála dostala hodně. Rozhovory mi místy přišly hodně retardované. Děj je dost slabý s tolika dírama jako je v cedníku. Nicméně některé zaběry kamery byly luxusní a práce světla se stínem byla zvládnuta dobře. Ale nevyvaroval jsem se toho, že jsem se většinu doby nudil. Nakonec nejlepší scénou byl tanec se židlí a koulí mezi očima.

Blonďáček (2007)

65%. Vcelku zábavný film s troškou televizního zpracování. Depardieu výborný. Škoda, že v druhé půli film ztratil trošku tempo a zavánělo to nudou. Docela mě překval´pilo, že to ja na základě skutečné události. Rodinný film, který by se měl pouštět dětem školního věku k většímu rozhledu.

Můj život beze mne (2003)

65%. Téma výborné, ale zpracování nic moc. Místy jsem se docela nudil a chladný přístup k očekávané smrti hrdinky byl na mě až moc chladný. Zahráno docela dobře, hlavně Molina mě překvapil. Nejsílnější moment asi opravdu byl ten, kdy sousedka vysvětluje své trauma s dětmi a to je, na to jaké téma film nese, hodně divné. Někdo je rád, že to nehrálo na city, ale co jiného už by mělo na city hrát?

Seriózní muž (2009)

50%. Velké zklamání. Na film jsem se hodně těšil, Coenovce mám hodně rád a viděl jsem od nich vše. Ale toto je asi nejhorší jejich film. Nejsem žid, tak mi možná celý ten humor nedošel. Tentokrát jsem se nezasmál ani jednou a pousmál jsem se asi 3x. Začátek jsem vůbec nepochopul a proč je závěr tak blbě ustřihnutý mi taky nedošlo. Herecky to je ok, režie průměrná, včetně kamery. Nic objevného. Pokud by byl scénář aspoň na průměrné hodnotě jejich předešlých filmů, tak ok. Ale tentokrát je scénář hodně slabý. Pro příště se polepšete Coeni.

Ônibus 174 (2002)

50%. Moc dlouhé, trošku o ničem. Jediné co si z toho lze odnést je jakés takés poučení o poměrech v brazilské chudině a to, že brazilští policajti jsou naprostí amatéři. Zdlouhavé, rozebírá se každý plk a pohyb. Co stojí ještě trochu za to, je že vidíme reálné záběry a návaznost na události, které čin zapříčinili. Místy mi to přišlo jako šaškaráda (únosce říká rukojmímu evidentně, co má histericky křičet na policajty a kamery). Prostě exibice jednoho zoufalce. V Americe by se to snad nevešlo ani do zpráv, protože amíci by tuhle situaci zvládli do hodiny.

Princezny (2005)

70%. Příběh dvou prostitutek a jejích trablů. Ať už se zákazníky, vztahy, pasy, rasizmem atd. Je to docela dobře zahráno, ale trošku mi příjde, že to nepřináší nic moc nového. Ani jiný pohled. A na to prostředí ve kterém by se to mělo odehrávat je to až moc uhlazené. Ale za podívání to stojí.