Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Musím povedať, že som sa dobre zabavil, aj keď sa pár krát až moc rýchlo striedali veľmi vtipné scény a udalosti na ktorých sa nedá smiať.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Film sa postupne stupňoval a aj keď to na začiatku nevyzeralo že sa toho bude veľa diať to postupne naberalo spád. Všetky postavy boli niečím špeciálne a osobitné. Henry Fonda bol sympatický a aj keď som najskôr nechápal, prečo hlasoval proti, nakoniec to bolo úplne jasné. Voskovec sa mi zdal super a myslím, že bolo počuť, že má „československý“ prízvuk. Viaceré momenty boli úderné, napríklad zapichnutie toho istého noža; otočenie sa skoro všetkých mužov; provokácia, až k tomu že jeden z mužov povedal „zabijem ťa“; muž, ktorý povedal, že sa nepotí, sa začal viditeľne potiť, keď sa ho pýtali na filmy, ktoré videl a hlavne keď posledný muž povedal „not guilty.“ Aj keď ako posledný hlasoval muž, ktorý mal problémy zo synom, za najhoršieho by sa podľa mňa dal považovať ten, ktorý zmenil hlas len preto, aby mohol ísť skôr preč. Okrem toho sa mi páčilo, že veľa z mužov nejako prispelo svojou skúsenosťou zo života, či už o idúcom vlaku, alebo o živote v chudobných oblastiach, o spôsobe útočenia a nožom a o nosení okuliarov.

Frčíme (2020)

Film sa páčil, mal niekoľko dobrých vizuálnych jokov. Najlepšie bolo podľa mňa na filme, že sa animátorom podarilo dodať emócie nohám, pomocou pohybu. Okrem toho bola výborná hlava draka a paralela medzi koňom – pegasom a dodávkou. Myšlienka, že v stredoveku existovala mágia a pomaly zanikla s rozvíjajúcou technológiou sa mi páči a bol by som rád, keby bola ešte rozvinutá. Pravidlá mágie sa mi zdali dobre stanovené, zároveň sa mi páčila myšlienka, že stolová hra v štýle d&d je v tomto svete založená na skutočných faktoch. Niektoré momenty v deji sa mi zdali trochu klišé, ale napriek tomu to nebolo až tak rozptyľujúce a myslím, že to bol výborný film.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Dlho som sa takto dobre nezasmial. Ideálny film, pre všetkých žiakov, ktorí sú práve doma kvôli nádche.

Grandhotel Budapešť (2014)

Film mal zaujímavú vizuálnu stránku, ale mal aj dobrý príbeh. Humor bol veľmi špecifický, ale viackrát som sa dobre zasmial. Slávny herci to dobre dopĺňali a väčšinu z nich som spoznal, ale som rád, že záverečné titulky okato potvrdili, že sú to naozaj tí herci. Film mal dobrý spád a trval iba hodinu a pol, takže mi to veľmi rýchlo ubehlo. Toto som si predstavoval pod pojmom „artový film“ a veľmi sa mi to páčilo.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Hello there. Tento film som videl mnohokrát a to v českom dabingu. Nedávno som si ho ale pozrel v originále a hodnotiť budem podľa toho. Dialógy sú oproti minulému dielu oveľa lepšie a zo všetkých hlášok sa dajú spraviť meme (/r/prequelmemes). Herecké výkony Ewana McGregora a Ian McDiarmida sú užasné a aj Hayden sa oproti minulému dielu dosť zlepšil. Hudba presne sedí ku scénam. Duely sú epické a záver je smutný. Hodnotenie je teda jednoznačné. May the Force be with you.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

SPOILERY Chýbajú mi niektoré klasické trópy zo Star Wars ako useknutá ruka, veta "I have a bad feeling about this" a aj odhalenie tajomstiev zo 7; príbeh Snoka, kto sú rodičia Rey (stále pevne dúfam že Kylo klamal keď hovoril že Reyini rodičia nie sú nikto), odkiaľ má Maz Lukov meč, atď. Najviac mi vadili postavy Rose a Holdo. Holdo mohla povedať Poeovi o svojom pláne hneď a film by bol o dosť kratší, ale na druhú stranu scéna so zničením lodi bola epická. Rose mi bola dosť nesympatická a ešte prekazila Finnovi sebaobetovanie. Aj keď mám Finna rád bola by to dobré zakončenie jeho postavy. Podobnosti s 5 tam sú, čo je dobré. Aj keď vo filme nebol klasický lightsaber duel, boj Rey A Kylo Rena so strážcami a záverečné stretnutie Luka s Kylom mi bohate stačilo. Od Luka som čakal niečo úplne iné, ale záverečná scéna bola super a dúfam že Luke bude mať dosť priestoru ako duch v 9 Príchod Yodu sa mi tiež páčil ale mohol tam byť aj s ostatnými Jedi. KONIEC SPOILEROV Celkovo sa mi film páčil. Pre každého fanúšika Star Wars je tento film povinnosť a odporučil by som ho aj nefanúšikom. (Po zhliadnutí 7 a ideálne aj originálnej trilógie) Svoje hodnotenie možno ešte zmením po zhliadnutí 9.