Mr. Robot - 407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (epizoda)

Jelikož se pořád snažím emocionálně zotavit s týhle epizody, tahle recenze bude možná dost zmatená, protože tahle epizoda mě naprosto dostala. Upřímně myslela jsem si, že z celý tý věci s Verou nic moc nebude, ale to jak moc jsem se mýlila?? Já ani nevím, jak to popsat, tohle prostě musíte vidět. Ježiši, dneska asi nebudu spát. Uf, ok. To rozdělení na akty jako v nějakým Shakespearovským dramatu je naprosto úžasný a strašně se mi to líbí. Celá epizoda je prakticky jedno velký napětí a těch emocí... no já myslela, že mě klepne. Fakt jsem to málem pustila do gatí, když přišlo odhalení, proč existuje Mr. Robot. Jeho vlastní táta, jeho kámoš... Tohle ne, to je moc. Jeden špatnej rodič stačí, ale dva? A musím říct, že sympatizuju s Verou, je to pěknej kokot, s prominutím, ale co se mu stalo, je šílený a ať je teď jakýkoliv, když se to stalo, byl malej nevinnej kluk. Tahle epizoda. Já nemám slov. Prostě se na to podívejte sami, ale varuju vás, asi vás to vysaje a chvíli budete emocionálně absolutně na dně, ale pro takovej zážitek se prostě musí trpět. (ಥ_ಥ) Hodnocení: sračky spadly do větráku tak moc, že mě to asi přeneslo do jiný dimenze (co to melu sama nevím)/10

Šarlatán (2020)

Pořád nemůžu uvěřit, že jsem právě viděla českej film, takže tohle je taková menší omluva za to, že jsem nevěřila (a vlastně ještě pořád moc nevěřím) v českou kinematografii. Vždycky, když už si říkám, že český filmy stojí za vyliž řiť, se objeví nějakej absolutní skrytej poklad jako tenhle nádhernej snímek, kterej mě zastihnul naprosto nepřipravenou. Atmosféra krásná, po celou dobu pěkně stísněná a depresivní, jak to má být. Strašně se mi líbí přeskakování mezi přítomností a dějovýma linkama z minulosti. Tenhle styl vyprávění mám prostě hrozně ráda a líbí se mi, jak se díky tomu příběh postupně rozkrývá. Herecký výkony mě ale překvapily ze všeho nejvíc - Trojan je skvělej vždycky, to jo, ale třeba jeho syn zahrál mladšího Mikoláška na výbornou a Mikoláškův milenec jakbysmet. A poslední: příběh. Ztvárnění Mikoláška jako trochu divnýho génia, co dokáže odhadnout, kdo kdy umře, není tak úplně skvělej člověk a jako každej má svoje horší stránky (i když on by je mohl rozdávat), se mi fakt líbí. V jednu chvíli ho milujete (jeho vztah se starou bylinářkou a Palkou, jeho radost z učení,...) a jindy zase nenávidíte (zrada Palky, která mě fakt pořádně dostala, scéna s kočkami, bylinky na potrat...). A konec je prostě nádherně tragickej. Palko je tak hodnej, chudák, miloval ho až do konce. ಥ_ಥ Hodnocení: sovětská vlna, gay romance a moč = kombinace na Oscara/10

Mr. Robot - 406 Neakceptovatelné (2019) (epizoda)

Bohužel stala se strašná věc - tuhle epizodu jsem nikde nenašla v originále (nesuďte mě, neříkejte, že jste nikdy nepirátili ( ͡° ͜ʖ ͡°), a tak jsem bohužel musela sáhnout tak hluboko, že jsem vzala českej dabing. Ach bože, to byl zážitek. Nemůžu si pomoct, trochu mi to nejspíš zničilo požitek z takhle skvělý epizody. Elliot buď má už totálně u řitě, nebo je emocionálně vysátej, každopádně s radostí pokračuje v ničení životů cizích lidí, a tentokrát naprosto bez emocí - tak přece jenom dal na radu Mr. Robota. Celá ta věc mezi Darlene a Dom byla napínák jak svině - i přes českej dabing tam byla cítit ta úžasná atmosféra. Vera se zatím chce duševně propojit s Elliotem a asi mu plánuje dát baseballkou po hlavě. ノ( ゜-゜ノ) Ale Whiterose mě teď teda pěkně mate s tím, že její plán chce dosáhnout toho samýho, co Elliotův. Hmm, asi to vysvětluje, proč si ho držela tak blízko u sebe, ale potom ho zase chtěla zabít, takže teď fakt nevím, co se děje. Hodnocení: ach jo, už se začínám smiřovat a tím, že Tyrell je nadobro mrtvej/10

Pelíšky (1999)

Myslím, že když řeknu, že bez týhle klasiky si nedokážu představit Vánoce, bohatě to stačí pro představu, jak moc tenhle film miluju. Takže se připravte na dávku chvály. Pelíšky jsou kultovka, něco jako český Pulp Fiction. Vtipy jsou skvělý a hrozně přirozený, žádnej nucenej rádoby humor. Vztahy mezi postavami jsou skvěle udělaný a tak opravdový, že byste řekli, že koukáte na dokument o obyčejných rodinách z roku 68. Ano, tak skutečně všichni hrajou. U tohohle filmu se zasmějete i budete brečet jako malý děti. A to hlavně při závěrečný scéně, kdy přijedou Rusové a Kodet tak hořce hraje českou hymnu. Ta scéna mě vždycky dostane. I když tady je snad každá scéna naprosto ikonická - noky, nasávání kořalky, Gotťák, sázky, soudruzi z NDR, Boris.. A hlášky už zaručeně nikdy nezapomenete. "Díky táto." "A skláři nebudou mít co žrát." "A přitom taková blbost." "Dvě dávky." "Nech to až na polárkovej dort." Hodnocení: prostě klasika, nic víc netřeba dodávat/10

Mr. Robot - vypnuti /r (2017) (epizoda)

Elliot sice měl bejt dávno mrtvej, ale nebojte, je to hlavní postava, takže další série samozřejmě bude i s Elliotem. Ale saakra, tohle bylo fakt něco, i když se všichni pořád velice potichu a záhadně objevujou u ostatních lidí doma. Tímhle seriálem teď fakt žiju. No dobře, vezmu to popořadě (nebo se aspoň pokusím). Všichni mají menší přátelský setkání ve stodole. S diagnózou smrti to odnese ten FBI agent. No, jak řekl Irvin, stejně to byl kokot. A že si ho Irvin pěkně užil, to jsem od něj nečekala, jindy je takovej budhista, ale jak dostane do ruky sekeru... to musíte vidět sami, je to prostě sympaťák. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pak tu máme: "Angela, I am your father". COŽE. Prostě cože. Ne vážně, tohle někdo čekal?? Protože do svaté řitě, to bylo překvapení. Já prostě miluju rodičovský zvraty, ty nikdy nezklamou, hlavně když jsou tak pěkně udělaný (někdy stojí za vyliž zadel, co si budem). Milenec Whiterose to taky odnesl. Chudák, tak věrnej byl a odešel na věčnost. A zajímalo by mě, co jim všem Whiterose řekla, že za ní jdou, jak kdyby jim prozradila tajemství vesmíru, ale v tomhle seriálu by ani to nebylo nemožný. A poslední věc - ten idiot drogovej dealer je zase zpět. Upřímně mi opravdu vůbec nechyběl. Hodnocení: Aliance Mr. Robota a Elliota je tu. Na to čekám už od první série, konečně!/10

Mr. Robot - d3.8_faze3.torrent (2017) (epizoda)

Price si teda vyhlídnul Angelu pěkně brzo, ale na co ji vlastně chtěl použít do týhle doby vůbec netuším. Měla zrušit tu žalobu, ale to se nepovedlo, takže co dál, hmm? Vypadá to, že s ní mají ještě nějaký plány, ale chudák žena už je pěkně v řiti. Povídá si se svým Wilsonem o tom, jak ji někdo sleduje... Nechci nějak rozšiřovat pesimismus, ale nevidím to na dobrej konec (co ji sakra Whiterose řekla??). Vůbec celá třetí série má takovej melancholickej podtext, a jelikož jsem asi masochista, úplně to miluju a atmosféru nasávám plnými doušky. Tyrell je ztělesnění Shakespearovský tragédie vám říkám, vážně chudák chlap, ten se už taky pěkně noří ve sračkách. Darlene si mezitím vyrazila na menší románek s kámoškou z FBI, přičemž měla trošku postranní úmysly, který se taky podělaly. V týhle epizodě se fakt všechno sere. Ale Dom už snad musela přijít na to, že s jejím šéfem je něco solidně špatně ne? Však ji podráží nohy už od začátku, co jí tak trvá proboha. Hodnocení: menší otázečka: proč spolu Číňani nemluví čínsky když jsou jenom spolu?/10

Mr. Robot - d3.6_fredrick+tanya.chk (2017) (epizoda)

Uuuf tak tohle bylo fakt něco. Jedna z nejsmutnějších epizod v Mr. Robotovi vůbec. Trenton a Mobley jsou zpět (jenom udělali takovej menší feature a pak zase odešli). Upřímně, myslela jsem, že je Dark Army na něco využije, což jakoby udělali, ale kulku do hlavy jsem zrovna nemyslela. Ale bylo to tak dobře udělaný, propojený s vpádem FBI, kdy si pomalu ale jistě začínáte uvědomovat, že je to vlastně ten dům, kde jsou Mobley s Trenton a zíráte na to s očekáváním, jestli je třeba Dark Army přece jenom na něco nechtěla využít. Tyrell - ten je snad samotný ztělesnění existenční krize. Až teď si nějak uvědomuju, že měl jeden z nejvíc tragických životů ze všech. Jeho žena byla psychopat jak svině a on ji stejně miloval, pak mu zlomil srdce Elliot a teď ještě všechno tohle do toho. (Hmm fakt mám slabost pro Tyrella, kdybyste si náhodou ještě nevšimli.) A Angela - ježiš to ne. Já ani nevím, co na to říct... Angela mi v tomhle díle naprosto zlomila srdce. Když se dívala na televizi a zoufale se snažila uvěřit svý víře v posmrtnej život. Do prdele, to bylo drsný. No a na závěr trochu nasrání na odlehčenou - ten FBI chlápek, co pořád volá svojí mámě, je takovej bezcitnej parchant. Chápu, v FBI si člověk musí udržet poker face a Tyrella zrovna rád neměl, ale však mu umřela žena! Hodnocení: 48 minut a deprese k tomu/10

Mr. Robot - d3.5_ukoncit_proces.inc (2017) (epizoda)

Takže co je vlastně plán Whiterose? To je správná otázka, na kterou po tomhle dílu rozhodně neznám odpověď. Ne, že by mi to předtím bylo nějak extra jasný, ale teď? Teď nemám nejmenší tušení. Každopádně zklamaná nejsem. Ani trochu, právě naopak. Už jsem se lekla, že Elliot za pomoci Mr. Robota zmařil plán fsociety (je to vůbec ještě fsociety??) vyhodit do povětří budovu E Corpu (ne že bych ráda koukala na umírající lidi, ale touha vidět Stage 2 v akci byla zkrátka velká) a bude všemu konec. Díky bohu (nebo spíš do prdele?) Číňani měli trochu větší plány, a to sice vyhodit 71 budov místo jedný. No tomu říkám operace. Dark Army fakt počítá se vším, všechno mají naplánovaný přesně na čas. Dost jim závidím ten time management a produktivitu, nebudu lhát. Konečně nějaký chytrý záporáci. Říkat každýmu, co jim stačí vědět, případně to, co chtějí vědět a pak jim jenom dát pokyny, je skvělá strategie a fakt cením toho geniálního Číňana, co to celý vymyslel. To je panečku mozek toto! Hodnocení: místy mi to skoro přišlo jako horror, prostě úžasná věc/10

Mr. Robot - d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (epizoda)

Tak a do prdele to bylo naprosto skvělý. Ježiš tahle epizoda mě odpálila jako atomová bomba (ta věta nedává ani smysl, jak jsem z toho vedle). Přiměla mě mít ráda Angelu, která byla upřímně pěkná kráva, ale tuhle sezonu, no to je úplně něco jinýho. Sakra ta žena je fakt skvělá, konečně objevila svůj pravej potenciál a nezůstala kancelářskou krysou. Moc nechápu, jak se Elliot do tý budovy dostal, když mu zablokovali přístup doslova ke všemu, a údajně je E Corp dobře zabezpečenej, a snad mají i terminály(?) Takže nějak nerozumím, jaktože ho nevyhodili hnedka u vchodu, ale víte co? Tahle epizoda mě tak oslnila, že jim to tentokrát s lehkým srdcem odpustím. A začíná to bejt i docela děsivý - hlavně mi to hrozně připomíná rok 2020. Třeba vzpoury v Americe... Už jenom čekám, kdy přijde virus z Číny. Možná proto mě to tak dostalo, působilo to tak reálně, až jsem myslela, že zemřu z napětí. Hlavně scény v budově E Corpu, kdy se Angela snaží nainstalovat, bůh ví, co to vlastně je. A na konci, kdy už je všechno hotovo, potká ještě ke všemu Elliota. Holy mother of god. Hodnocení: jde se zamilovat do epizody seriálu?/10

Mr. Robot - d3.1_zpet.gz (2017) (epizoda)

Musím říct, že i když je Mr. Robot někdy celkem neuvěřitelnej, kdy si v nějakých scénách už pomalu začínáte říkat: "Hmm dává tohle vůbec smysl, co se sakra děje?",  vždycky, nebo aspoň většinou, se to pak rozmotá, a najednou vidíte všechno jasně jako ranní oblohu při kafču před prací. Jasně, jasně, pořád je to prakticky klasickej seriál o kritice kapitalismu a megakorporací, ale v něčem je zároveň jinej. Hmm, možná v tom, že často ani nevíte, co se děje, protože to vlastně neví ani sám Elliot. No každopádně Joanne je mrtvá?! Cože?? I s jejím věrným bodyguardem? Tak to bylo teda překvápko, který jsem rozhodně nečekala. Milenec už vypadal, že se chystá k odchodu a najednou tam stál s bouchačkou a normálně odprásknul dvě mouchy jednou ranou. Teď to vypadá, jako když si z toho dělám prdel, ale ne, Joanne s bodyguardem mi fakt budou chybět. Už jsem si říkala, co má asi Joanne v plánu, a smrt mě teda nenapadla. Darlene na druhou stranu je plná života a dokonce spolupracuje s FBI. Co si budu namlouvat, v jejím případě bych asi udělala to samý, tady fakt není jiná možnost. Ale na chvíli jsem se lekla, že ošálila i Elliota a FBI ho má na dlani, ale naštěstí Elliot je genius s úžasnou intuici, takže všechno v cajku. Poslední věc, co musím zmínit, je ten rozhovor psycholožky s Mr. Robotem - ten byl prostě naprosto strhující, klidně bych koukala na celou epizodu jenom o tom. Hodnocení: Is it just me, or is it getting crazier out there?/10