MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 9 (2019) (epizoda)

Tak je to tady, konec druhý série, a co jsem slyšela, tak i konec celýho seriálu. Což mě, nebudu lhát, celkem sere, jelikož konec vůbec nepůsobil jako konec (dobře možná napůl, ale stejně). Objevil se totiž další vrah a mně teď zbejvá jen zklamání, že se o něm už nejspíš nikdy nic nedozvím. Nancy opustila Billa, takže celý naše slavný trio skončilo samo. Hádám, že je těžký žít s FBI agentama? Bill si to každopádně nezasloužil, ale tak, co se dá dělat. It is what it is. Hodnocení: Tak za 2 roky nebo nikdy zdar!/10

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 9 (2017) (epizoda)

Tahle epizoda je jako kopanec do koulí, takhle se věci snad ještě neposrali, a to je příští díl už poslední. Matně si vzpomínám, že jsem kdysi řekla, že díky tomuhle seriálu snad budu i soucítit z vrahama - no po pár dalších dílech si dovoluji prohlásit tento výrok jako nepravdivý. :D A vůbec nevím, kam mám sakra zařadit Gregga. Minulej díl byl pěkná krysa, ale pak do toho šel s Billem a Holdenem, tak jsem si říkala, že se z něj stal celkem sympaťák, bohužel to vypadá, že je z něj zas krysař a můžu ho vesele nenávidět. Stejně tak mě patřičně nasrala Wendy. Chápu že "eight ripe cunts" není úplně politicky korektní, ale tak ježiš však to bylo chytrý a účel to splnilo. No tak teď je krysa i Wendy, taková sexy žena, že bych se kvůli ní i lesbou stala. A poslední věc - Holden se zase vrátil ke svý přítelkyni, která ho ještě minulej díl podváděla? Co? Proč? To nedává smysl, proč by to dělal?! Hodnocení: přeju upřímnost soustrast ptáčkovi ve větráku/10

Mr. Robot - Ahoj, Elliote (2019) (epizoda)

A jsme tu. Úspěšně jsme dorazili do konce. Že to ale byl konec! Saakra! Všechno do sebe tak pěkně zapadlo, až mi to přijde šílený. Totiž u většiny konců mám takovej pocit, že úplně neuspokojil moje představy. Víte, co myslím, prostě pořád mi nějaký otázky zbývají a často mi prostě konce nesednou. Ale tady? Ani náhodou! Tohle byl úplně briliantní konec, všechno dávalo skvělej smysl. To s tou elektrárnu je sice takový... ehh, ale přivřu svá kritická víka a nechám to proklouznout. Musím se přiznat, že když se Elliot probudil, už jsem si říkala: "Do prdele, je to tady, teď zjistí, že to byl jenom sen!". (To by mě opravdu, jak se patří, rozpálilo do ruda.) Ale naštěstí k ničemu podobnýmu nedošlo. Ale vlastně jednu otázku bych přece jenom měla, i když není nijak zásadní. Když se teď probudil pravej Elliot, znamená to, že si z předchozího roku vůbec nic nepamatuje? Protože, jestli jo, tak ho fakt lituju. Představte si, že se probudíte, a najednou zjistíte tohle všechno. To je jako probudit se z kómatu v epidemii korony. Hodnocení: Konec dobrý, všechno dobré. I když dobrý... Spíš hořkosladký. Bohu dík!/10

Mr. Robot - d1.0_ahojkamarade.mov (2015) (epizoda)

Jak už to tak u mě bejvá zvykem, vždycky něco rozkoukám, po chvíli najdu něco dalšího, a na to první buď úplně zapomenu nebo to odložim na neurčito. V případě Mr. Robota se stalo obojí, ale nějakým zázrakem jsem si jednou řekla "Hmm sakra to jsem kdysi koukala na takovej dobrej seriál o hackování, co to asi mohlo být?", a tak jsem tady. Zase koukám na Mr. Robota - samozřejmě od začátku, protože už si z toho pamatuju velký hovno. A sakra, jak jsem ráda, že jsem to udělala. Na první pohled se Mr. Robot může zdát celkem cheesy s typickým "jdem zničit zlý korporace, velký korporace špatný", ale tady je to udělaný tak nějak víc originálně. Hlavně ten styl vyprávění, Elliot vás do příběhu zatáhne, ať chcete nebo ne, protože jste doslova jeho kámoš. Navíc hackování nikdy nebylo takhle napínavý. Sice polovině slov absolutně nerozumím, ale působí to dost realisticky, takže to nechám plavat (prozatím aspoň ( ͡° ͜ʖ ͡°). Hodnocení: Tak a teď mám chuť jít hacknout tajnou službu. Vsadím se, že tam mají schovaný mimozemšťany. Mark my words./10

Mr. Robot - d1.1_j3dn1cky-a-nuly.mpeg (2015) (epizoda)

Přísahala bych, že ta scéna, kde Mr. Robot shodí Elliota, byla až někde v pátým dílu a ono už je to tady! Jinak sakra, nikdy bych neřekla, že seriál o hackování bude takovej napínák. Scéna, kde Elliot sedí naproti tomu dealerovi, no do prdele, i když už jsem to viděla, pořád je to stejně děsivý - a to sice, jak sviň děsivý. No je pravda, že už to je taky aspoň rok, co jsem to viděla no. :D A jen tak mimochodem přítel Elliotovi kamarádky.. já vím, že má bejt trochu.. řekněme ne nejbystřejší, ale doslova pracuje pro antivirovou společnost a ani si nezakryje webku. Tenhle cápek vyloženě chtěl, aby ho hacknuli. (Vsadím se s váma, že tenhle komentář obsahuje rekordní počet ukazovacích zájmen.) Hodnocení: díky tomuhle seriálu za chvíli budu mít 10 VPNek, vlastní server, Tor prohlížeč a obalím si barák alobalem/10

Mr. Robot - d1.2_d3bug.mkv (2015) (epizoda)

Já mám asi fakt slabost pro psychopaty nebo nevím, protože jinak si nedokážu vysvětlit, proč mi Tyrell a jeho manželka přijdou tak přitažliví (ano, oba dva). Ty dva jsou pro sebe jako dělaný, a jejich sex scéna byla přesně jak výstrižená z BDSM porna (ne, že bych o tom něco věděla ( ͡° ͜ʖ ͡°). A fakt nevím, z jakýho důvodu mi švédština zní jako francouzština, ale každopádně zní zatraceně sexy a od teď se učím švédsky. V každým případě ten asijskej cápek od Allsafe je momentálně moje nejoblíbenější postava. Sice tam byl tak na 30 vteřin a nejspíš se tam už nikdy neobjeví, ale prostě je to ten typ život-je-skvělej člověka a toho prostě musíte milovat. Ale pořád se nemůžu přenýst přes přítele Angely, kterej i po tom, co ho vydírali, má pořád odkrytou webku, aby ho mohli sledovat dál a došlo mu to až na konci dílu. Hodnocení: kéž by byl každej seriál o hackování jako tenhle/10

Mr. Robot - d1.3_d3m0ni.mp4 (2015) (epizoda)

Saakra tak tahle epizoda je pěknej trip do chřtánu čehokoliv, co si Elliot dal a nedal. A naprosto miluju, jak si tenhle seriál dělá prdel ze špatnejch filmů o hackování. Jednou za čas se tam objeví nečekanej vtípeček uprostřed naprosto vážný situace, což by mě za normálních okolností sralo (co si budem, většinou jsou to pěkně debilní vtipy), ale sem se tak skvěle hodí, a navíc jsou k tématu. Ale mimo to je to zatraceně depresivní, vidět Elliota, jak má mentální zhroucení z toho, že ho nechali na chvíli osamotě. Ježiš tu jeho bolest cejtím až sem. Už se mi začíná vybavovat i pár věcí z předchozího zhlédnutí, a až teď si začínám všímat věcí, který mi předtím vůbec nedošly. Nikdy bych neřekla, kolik toho člověk zjistí na druhý zhlédnutí. Asi začnu praktikovat častějc. Hodnocení: Lsd a houbičky dohromady/10

Mr. Robot - d1.4_vyuz1van1.wmv (2015) (epizoda)

Tak vypáda to, že revoluce se nakonec nekoná, ale do prdele, že to bylo pěkně intenzivní. I když už jsem pátou epizodu kdysi viděla, tekl ze mě pot horem dolem. Angela dostala svoji pomstu, nebo spíš spravedlnost? Neříkám, že si to její přítel nezasloužil, za nezakrytou webku bych mu taky zničila budoucnost.. (งツ)ว Ale chudák Bob, takovej hodnej cápek, v pohodičce si dělal svoji práci, a najednou přijde nějakej IT debílek a řekne mu, že jeho život stojí za hovno. Skvělá motivace do práce, co si budem. Tyrell s jeho manželkou jsou zatraceně skvělí jako vždycky. Teda nechtěla bych bejt v jejich dosahu v reálným životě, ale na obrazovce si jejich manipulování nebohých občanů řádně užívám. A ten konec s Verou - saakra, tohle bude ještě zajímavý. Hádám, že budou padat hlavy. Ale co mě teda celkem sere, je úplně na píču zabezpečenost Steel Mountain - neříkejte mi, že maj tolik kamer všude možně, ale příhodně žádná z nich zrovna nevidí Elliota, jak se snaží lockpicknout dveře. To je nějak moc příhodnosti najednou. Hodnocení: nikdy nepodceňujte kamery/10

Mr. Robot - d1.5_stat3cny-c3st0vat3l.asf (2015) (epizoda)

Můžete mi někdo říct, jaktože mi tak dlouho trvalo se k tomuhle seriálu zase dostat? Ne vážně.. i potom, co jsem viděla celou první a většinu druhý série, jsem u toho stejně naprosto posraná napětím jako před tím. Každopádně Angela se snaží najít někoho, kdo by s ní šel sebevražedně potopit obří korporát a policajti zatím dobrovolně uspořádali hromadný osvobození vězňů. Tyrell se snaží schovat svojí urinující úchylku před šéfem (Tyrella mám fakt ráda - ne pouze kvůli úchlyce na močovinu, ale když ho ten cápek absolutně sjel, fakt se mi zastesklo po popkornu). A absolutně miluju scénu, kde Tyrell rozbíjí celou kuchyni a jeho manželka si zatím v pohodičce jí večeři/snídani/svačinu. Ale nevím teda, jak dobrej nápad je domlouvat se na útěku z vězení s šíleným závislákem doslova před milionem dozorců, ale tak plán vyšel.. teda jak pro koho. Hodnocení: po každým dílu si musím dát přestávku na uklidnění, protože to je TAK sakra intenzivní/10

Mr. Robot - d1.6_z0braz1t-zdr0j.flv (2015) (epizoda)

Už jste někdy viděli 45 minut čistý deprese? No já právě ano, a bylo to kurva dobrý (vážně si začínám říkat, co je se mnou špatně). Tenhle seriál je prostě šílenej, v dobrým slova smyslu ale. Abych to nějak vysvětlila - Tyrell zabil manželku toho nově zvolenýho CTO E-Corpu. No do prdele, to bylo teda pěkně intenzivní, mám pocit jako když na ten seriál koukám od znova (po tom roce toho člověk tolik zapomene, hmm nebo to bude moje zlatá-rybka-paměť, to spíš). Flashback na Elliotovo setkání s Shaylou patřičně zabolelo, ale ještě není všemu konec, očekávám, že teď spadnou sračky do větráku pěkně z vysoka. Colby je řádnej zkurvysyn, někdy až moc typickej záporák, co nejdřív vyhrožuje, ale tak udělat originálního záporáka je v týhle době těžký jak svině, když už jsme viděli snad všechny druhy. (ಥ_ಥ) Hodnocení: Někdy to jde trochu do extrémů, ale pořád si seriál udržuje tu hranici reálnosti, kterou stanovil na začátku, takže za mě říkám - běžte se na to sakra podívat!/10