Mr. Robot - d2.6_d4rlene.p12 (2016) (epizoda)

Už ani nemůžu říct, že spadly sračky do větráku, protože tohle je vyloženě průjem. Ale pořád se nedokážu přenýst přes to, jak blbej nápad byl, udělat si hackerskou základnu u ženský z E-Corpu. Sakra, to nečekali, že přijde domů nebo co? Každopádně máme tu nějaký větší ryby ve hře a vypadá to, že soudruzi z Čínské lidové republiky mají s Fsociety trochu jiný plány. No a co se týká Fsociety - smyčka kolem krku se jim začíná pomalu ale jistě utahovat. FBI už skoro dostala toho dlouhovlasýho cápka, naštěstí teda vyklouznul. A musím říct, že Darlene je fakt skvělá - někdy má teda fakt pěkně debilní nápady, který vyústí v pořádnou bouři hoven, ale nemůžu si pomoct, je prostě charakter a strašně se mi líbí, jak si jde za svým a na ostatní sere. Není to sice vždycky dobrý (spíš nikdy), ale což... Tenhle seriál je prostě jedinečnej zážitek. Dokonce to vypadá, že Angela je pořád člověk s emocema, vidím tu naději na lepší zítřky! Hodnocení: nemůžu se přenýst přes tu základnu, to nejde, pardon/10

Mr. Robot - d2.7_init_5.fve (2016) (epizoda)

Tak jo, musím vás do něčeho zasvětit. A to sice do mýho stylu psaní komentářů (bude to krátký a je to důležitý pro další postup, věřte mi). Většinou hnedka, jak dokoukám, napíšu komentář a pak někdy v budoucnu je zveřejňuju. Ovšem někdy se stane, že jsem líný dobytek a komentář nenapíšu, pouze finální verdikt. No a co potom? Potom se stane něco jako teď. (Připravte se, že dokonce druhý série možná budu trochu mimo, ale pak už je to dobrý a budou zase oficiální komentáře.) Tak jsem si projela celej díl a teď se pokusím k tomu něco kloudnýho napsat. Uf. Fakt se mi líbí, jak se prolínaj ty dvě osobnosti Elliota. Každopádně, Angela dostane návštěvu z FBI, která si u ní dá menší sváču (už si začínám vzpomínat, jak jsem na to koukala, to byla dobrá scéna), Elliot se setká s Joanne a já mám chuť na tenhle seriál mrknout zase znova. Hodnocení: dámy a pánové, ze srdce se omlouvám, že vám nemůžu poskytnou autentickej komentář, slibuju, že je to jenom do konce druhý série, ostatní jsou jak se patří napsaný hned po dokoukání/10

Mr. Robot - d2.8_skr7ty_pr0ces.axx (2016) (epizoda)

Tak a pokračujeme v psaní komentářů až po tom, co jsem dokoukala celej seriál! (Pokud se divíte, proč to prostě nenechám jenom ohodnocený a stejně píšu recenzi - nevím, prostě mě to baví psát, nic víc za tím nehledejte.) Ale je hrozně zvláštní na to koukat, když už víte, jak to skončí. Čeho jsem si všimla na druhý zhlédnutí a co musím vypíchnout, je to zvláštní natočení kamery, kdy jsou postavy někde na straně a ne ve středu záběru jako u ostatních filmů. Vypadá to hrozně divně a líbí se mi to jako svině. Každopádně Joanna se setká s Elliotem - do prdele ta žena je opravdu děsivá. A ten záběr na totálně zničenou Ameriku (připomíná mi to bordel po jistých protestech v USA ( ͡° ͜ʖ ͡°) je fakt drsnej. A Darlene mluvící o Elliotovi - tyhle dva si zaslouží dobrej konec. FBI se začíná nebezpečně přibližovat k fsociety, už objevili toho přítele Darlene. A ta poslední scéna, kdy (pravděpodobně Číňani) vystříleli celou kavárnu - tenhle seriál je fakt něco. Hodnocení: asi se na to podívám znovu, zapomněla jsem, jak skvělý to bylo/10

Mr. Robot - d2.9_h4di_strat3gie1.p7z (2016) (epizoda)

Ježiš, tu scénu, kdy unesli Angelu si pamatuju. To bylo děsivý a divný zároveň. Chápu, o co se snažili (No i když vlastně ne, moc to nechápu. O to, aby ukázali, že jsou Dark Army úplný magoři? Nic novýho pod sluncem.). Vypadá to dobře a všechno, ale na druhou stranu hrozně absurdně. Za prvý, proč by to sakra dělali v obyčejným sousedství, kde by Angela mohla prostě vyběhnout z baráku a měli by po prdeli? Neříkám, že by to měla lehký, ale šlo by to. Proč ji nezavřou někde na odlehlým místě? Pak ta celá věc s tou malou holkou. Prostě nechápu, jakej hlubší smysl mám hledat. Vypadá jako Angela a ptá se jí na soukromý otázky. Ok, ale kde je ta pointa celýho toho divadlo sakra? Rozumím, že chtěj, aby konvertovala k Dark Army, ale proč tenhle způsob, kterej mi vůbec nedává smysl?? Nějak mi přijde, že to tam dal tvůrce jenom proto, ze to vypadá dobře. Což je pravda, ale stejně... Prostě proč? Radši od toho jdu dál. Dom - sakra tuhle ženu fakt lituju. Chudák, tak se snažila všechno vyřešit, a když vidím, jak se osamělá baví s Alexou... Na tuhle scénu jsem nezapomněla ani teď po dokoukání. Hodnocení: každopádně Tyrell je zpět!!/10

Mr. Robot - d2.9_h4di_strat3gie2.p7z (2016) (epizoda)

Tak dámy a pánové, je to tady! Poslední díl, kterej vám zprostředkovávám takhle z budoucnosti po dokoukání celýho seriálu. Od další série už tu máte zase mě koukající poprvý a tu správnou first feel reakci. Jinak jsem jediná, kdo cejtí to sexuální napětí mezi Elliotem a Tyrellem? Já se omlouvám, ale ty dva jsou atraktivní, ach bože! Každopádně... Kde jsem to byla? Máme tady poslední epizodu a jsem ráda, že je hodně o vztahu Tyrella a Elliota, ty dialogy mezi nima jsou prostě boží! A úplně jsem zapomněla, jak úžasný jsou tady herecký výkony! A Joanna je nejvíc děsivá žena! Saakra bejt Tyrellem, tak se podělám pokaždý, když na mě promluví. A ten souboj na konci? No do prdele! Hodně se nám přiostřuje! Je tady tolik dějovejch linek a všechny jsou tak zajímavý! Třeba když Dom vzala Darlene a ukázala jí tu místnost, kde je vyšetřovali a měli na stěně úplně všechny jejich obličeje! To bylo něco, vám řeknu! A Tyrell střelil Elliota!! Hodnocení: tenhle seriál je z jinýho světa, přísahám/10

Mr. Robot - d3.0_usporny_rezim.h (2017) (epizoda)

Tak a je to tady, třetí série! Nevěřím, že čtvrtá je už poslední, všechno se pořád víc a víc zamotává, tak jsem zvědavá, jak to rozmotaj ve dvou sériích. Každopádně taky vám přijde, že je každá je úplně jiná? Myslím ten styl a atmosférou? Je to skoro jakoby každou sérii dělal úplně někdo jinej a fakt se mi to strašně líbí. První série byla taková klasika, druhá totální chaos, kdy člověk nevěděl, co je pravda a co ne, a vyznat se v tom byl občas pěknej bordel. No a tahle má takovej temnej feel, barvy jsou do modra a do šeda, a vůbec je to celý depresivní jako prase. A fakt se mi to líbí velice, tenhle styl filmařiny zatím nejvíc, ne že by ostatní série byly míň depresivní, ale tady mi to přijde udělaný až mistrovsky. No abych furt nekecala jenom o vizuálu.. Vypadá to, že každej druhej je dvojitej agent. Rozhodně Angela. Sakra chudák Elliot, vůbec nemá tušení.. Jsem zvědavá, jak co s tím teď udělaj, když se rozhodli Elliotovu druhou osobnost přímo zapojit do hry, že to vidíme i my, pilní pozorovatelé. ( °٢° ) Nějak se nám tu taky rozjíždí menší antikapitalistickej nešvar. Co vám budu povídat, jsem spíš napravo, takže nemůžu říct, že s tím souhlasím, ALE kapitalismus tady a v Americe je úplně něco jinýho, takže to na druhou stranu chápu, protože kdo by chtěl zbankrotovat kvůli zlomený ruce, že? Dost politiky pro dnešek. Hodnocení: Co si budem, dali nám na talíř pěknou porci, ale ráda si pochutnám/10

Mr. Robot - d3.1_zpet.gz (2017) (epizoda)

Musím říct, že i když je Mr. Robot někdy celkem neuvěřitelnej, kdy si v nějakých scénách už pomalu začínáte říkat: "Hmm dává tohle vůbec smysl, co se sakra děje?",  vždycky, nebo aspoň většinou, se to pak rozmotá, a najednou vidíte všechno jasně jako ranní oblohu při kafču před prací. Jasně, jasně, pořád je to prakticky klasickej seriál o kritice kapitalismu a megakorporací, ale v něčem je zároveň jinej. Hmm, možná v tom, že často ani nevíte, co se děje, protože to vlastně neví ani sám Elliot. No každopádně Joanne je mrtvá?! Cože?? I s jejím věrným bodyguardem? Tak to bylo teda překvápko, který jsem rozhodně nečekala. Milenec už vypadal, že se chystá k odchodu a najednou tam stál s bouchačkou a normálně odprásknul dvě mouchy jednou ranou. Teď to vypadá, jako když si z toho dělám prdel, ale ne, Joanne s bodyguardem mi fakt budou chybět. Už jsem si říkala, co má asi Joanne v plánu, a smrt mě teda nenapadla. Darlene na druhou stranu je plná života a dokonce spolupracuje s FBI. Co si budu namlouvat, v jejím případě bych asi udělala to samý, tady fakt není jiná možnost. Ale na chvíli jsem se lekla, že ošálila i Elliota a FBI ho má na dlani, ale naštěstí Elliot je genius s úžasnou intuici, takže všechno v cajku. Poslední věc, co musím zmínit, je ten rozhovor psycholožky s Mr. Robotem - ten byl prostě naprosto strhující, klidně bych koukala na celou epizodu jenom o tom. Hodnocení: Is it just me, or is it getting crazier out there?/10

Mr. Robot - d3.2_stary_system.so (2017) (epizoda)

Tahle série mi strašně připomíná seriály jako třeba Narcos, tady taky tu atmosféru hltám plnými doušky. Jsem ráda, že konečně ukázali, jak to vlastně bylo s Tyrellem a celkově takový zákulisí. Ale co mě fakt dostalo, bylo, jak ukázali, že Číňani zmanipulovali americký volby, aby byl Trump prezident. :D Ok, no doufám, že do toho nebudou tuhle politiku moc tahat, protože mě to celkem začíná srát. Nejsem žádnej podpůrce Trumpa, ale co si budem, když o tom čtu pomalu každej den a teď to dávaj ještě do Mr. Robota... ach jo, já se toho nezbavím, dejte s Trumpem už pokoj. Tohle by bylo na dlouhou diskuzi, takže to tady nebudu radši dál rozebírat. Každopádně Tyrellovi asi ta osobní karanténa lezla na hlavu, protože si udělal menší procházku lesem zpátky do civilizace. Ale no tak sakra přece takovej idiot není, ne? Nejhledanější člověk na světě a on si vyjde do krámu, tak to je debil, to jsem neviděla. (Ale ta scéna s palcem byla pěkně bolestivá i za obrazovkou.) A Tyrell že se dal na křesťanství?? No tě Bůh, to jsem zvědavá, co z chlápka ještě vyleze. Ale ten novej muž, jehož jméno vůbec nevím (myslím, že ho ani neřekli, ale vzhledem ke svý paměti za to ruku do ohně rozhodně nedám), vypadá jako sympaťák. Manipulátor jako prase, ale tak to se nevylučuje. Hodnocení: Všichni jsou šílený, až z toho taky začínám šílet/10

Mr. Robot - d3.3_metadata.par2 (2017) (epizoda)

Nevím, jestli někdy odpustím Darlene, že takhle podvádí svýho bráchu, ale jako chápu to, nejspíš to myslí dobře. Navíc asi nemá moc na výběr. A sama z toho nemá zrovna radost, ani se jí nedivím upřímně. Jinak vidím tady formující se vztah Dom s Darlene i mimo FBI, což se mi líbí, a jsem fakt zvědavá, co se z toho vyvine. Obě jsou to sympaťačky. Ale pokud neuvidím, co vlastně dělá Stage 2 a vybouchnutí budovy E Corpu, budu celkem nasraná, protože vidět smrt tisíce lidí z obřího konglomerátu, který vlastně za nic nemůžou, protože tam doslova jenom pracujou, no kdo by se na to netěšil. (Tak teď mám pocit, že za tuhle větu mi za chvíli zavolá nějakej FBI agent a dnešek bude poslední den, co okouším svobodu.) Irvin (ten brejlatej) je prostě skvělej! Takovej flegmatickej žrout žebírek, hmm asi jsem našla svou spřízněnou duši. Tyrell je prostě šílenej psychopat jako vždycky, k tomu prostě není, co víc říct, takže to tu ukončím. Hodnocení: strašně očekávám, že teď spadnou sračky pěkně do větráku a fakt už to napětím nevydržím/10

Mr. Robot - d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (epizoda)

Tak a do prdele to bylo naprosto skvělý. Ježiš tahle epizoda mě odpálila jako atomová bomba (ta věta nedává ani smysl, jak jsem z toho vedle). Přiměla mě mít ráda Angelu, která byla upřímně pěkná kráva, ale tuhle sezonu, no to je úplně něco jinýho. Sakra ta žena je fakt skvělá, konečně objevila svůj pravej potenciál a nezůstala kancelářskou krysou. Moc nechápu, jak se Elliot do tý budovy dostal, když mu zablokovali přístup doslova ke všemu, a údajně je E Corp dobře zabezpečenej, a snad mají i terminály(?) Takže nějak nerozumím, jaktože ho nevyhodili hnedka u vchodu, ale víte co? Tahle epizoda mě tak oslnila, že jim to tentokrát s lehkým srdcem odpustím. A začíná to bejt i docela děsivý - hlavně mi to hrozně připomíná rok 2020. Třeba vzpoury v Americe... Už jenom čekám, kdy přijde virus z Číny. Možná proto mě to tak dostalo, působilo to tak reálně, až jsem myslela, že zemřu z napětí. Hlavně scény v budově E Corpu, kdy se Angela snaží nainstalovat, bůh ví, co to vlastně je. A na konci, kdy už je všechno hotovo, potká ještě ke všemu Elliota. Holy mother of god. Hodnocení: jde se zamilovat do epizody seriálu?/10