Love, Death & Robots - Vysoká tráva (2021) (epizoda)

Ovšem tenhle díl byl naprosto úžasnej. Zrovna nedávno jsem četla Lovecrafta a hrozně mi ho to připomnělo. Ta atmosféra neznáma, divný příšery a estetika dvacátých let... On i sám hlavní hrdina vypadal trochu jako Lovecraft. Tenhle díl naprosto miluju. Asi se na něj mrknu znova. Definitivně nejlepší zatím. Už jsem si říkala, že mi tam chyběla nějaká ta hororová povídka. A animace? Úžasná. Hrozně originální, takovou jsem snad ještě neviděla. Vypadá trochu staře, jako kdyby byla udělaná před 20 lety a to jí dodává děsný kouzlo. Ještě když je to zasazený tak před sto lety. No prostě působí to nádherně a jdu se na to podívat znova! Hodnocení: kdyby ve stylu týhle animace zanimovali Lovecraftovi povídky, asi bych se posrala štěstím/10

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Do třetice všeho dobrýho! Konečně! Na takovouhle epizodu jsem přesně čekala. Pořádná dávka deprese a existencionalismu, ach ano prosím! Tohle je přesně jeden z těch dílů, kterej by udělal skvělej film nebo rovnou seriál. Je pravda, že je to taková ta klasika "policajt pracující pro vládu najde empatii a změní strany", což už tady bylo milionkrát, ale co už, když je to dobře udělaný.. A že to bylo zatraceně dobře udělaný. Ta atmosféra, napůl dystopie a napůl utopie (podle toho, ze který strany to vezmete). A animace byla taky úžasná, nádherná jako svině. Jo a taky se mi děsně líbí ten konec, kterej vlastně nebyl žádnej happy end, protože se nic nezměnilo, cápek umřel a život jde dál stejným tempem. Pořádnej pesimistickej konec, tak se mi to líbí. Hodnocení: už jsem přestávala doufat v budoucnost týhle série, ale naštěstí třetí díl ji přišel zachránit/10

Papírový dům (Netflix verze) - Důvěrný rozhovor (2021) (epizoda)

Sama nevěřím, že to říkám, ale tahle epizoda byla... dobrá! Dokonce tam cejtím i jakousi přítomnost ducha prvních dvou sezón! Arteche je skvělá, stejně tak Sagasta, ty jsem si teď fakt oblíbila. A scéna, kdy armáda vtrhne do banky je úžasná! Tamayo je bez prdele nejlepší herec sezóny. Ježiši ten chlap hraje zatraceně dobře! A Profesor jdoucí do banky na konci epizody.. to vypadalo prostě skvěle! Jasně, pořád jsou tady věci, který fakt nepobírám. Třeba jak rychle všichni začali věřit Alicii po tom, co málem odpráskla Profesora. A oni ji najednou poslouchají na slovo. Ale víte co? Sierra a Profesor jsou dobrá dvojka a její motiv, proč mu pomáhá, dává smysl. A v seriálu, kterej teď vůbec smysl nedával, to musím ocenit. A to za jak dlouho se Rafaelovi s jeho bandou povedlo postavit celej barák?? To by zabralo celej den a oni to měli tak za hodinu! Hodnocení: nemám na konec vysoký očekávání, ale modlím se, ať to nestojí za hovno, aspoň ten konec!/10

Papírový dům (Netflix verze) - Konec cesty (2021) (epizoda)

A je to tady zas! Co vám budu povídat, moc jsem se na to netěšila, spíš jsem se toho bála jako čert kříže, co za hrůzy si pro nás vymyslí tentokrát. Jediný, na co jsem se těšila, je, že moje utrpení konečně dojde ke konci a budu to mít za sebou. Uf. Protože co si budeme povídat, poslední dvě série byly naprosto děsný, ale naprosto. A mně už došla veškerá naděje. Každopádně tahle na poměry La Casa de Papel překvapila docela mile (znovu připomínám na poměry LCDP). Profesor má plán pro všechno a nemůžu jinak, než ho obdivovat. Tenhle díl hraje na emoční strunu, takže tady máme nějaký flashbacky, backstories,.. A to mám zase ráda, to jo. Tak to bysme měli tu lepší část, teď hurá na druhou stranu mince. Tvůrci si opět dokázali úplně z prdele vytáhnout novou postavu, která určitě bude mít strašnej význam, ale předtím ho vůbec neměla. Berlínův synátor. A ta scéna, kdy jde Berlínova přítelkyně do restaurace, co to u všech svatejch bylo? To jsme v nějaký telenovele nebo co? Scéna jak z céčkovýho filmu... Proboha. Profesor je očividně v řiti, je v zajetí Sierry, která chce bůh ví co (řekla něco o zlatě, ale moc to nechápu jako všechny její motivy). U policajtů se jako obvykle všichni chovají jako parta malejch dětí ve školce. Plukovník nejdřív vyhrožuje Angelovi, že ho dá zavřít a pak mu řekne, že ho povýší. Co se to zase děje. A Lisboa si dává sprchu?? Uprostřed heistu si prostě jen tak dá sprchu. To je fakt skvělej nápad! A nakonec zjistíme, že tady příběh našich hrdinů končí a všichni jsou v prdeli, protože Profesor nemá plán B, i když doslova Sieře předtím řekl, že plán funguje, i když umře. Hmm něco mi tady malinko nesedí. Hodnocení: tahle sezóna bude jako jednovrstvej toaleťák, bohužel jasněji to nevidím/10

Papírový dům (Netflix verze) - Místo v nebi (2021) (epizoda)

No není to nejhorší (Jako dvouhvězdičkovej hotel - pár švábů, špína, hovna rozetřený na prkýnku na hajzlu, rozbitá postel a společná koupelna. Ale jsou  horší.) Dokonce jsem tam cejtila i závan dvou prvních sezón, ale opravdu jenom závan. Co si budem, pořád je to teď jenom pic pic bum bum, nic víc. Furt se jenom střílí, většinou je to docela zmatek, ale jako dá se to zkousnout, když budete kousat dost silně. Ten Berlínův heist mě fakt začíná bavit víc než Profesorův. Ale pořád nějak nechápu, k čemu tam tahle příběhová linka je? To už je snad jenom fan servis, protože všichni milujou Berlína (včetně mě, ale stejně to nechápu). Profesor je zase ve hře, což je skvělý, konečně někdo, kdo jim to tam trochu usměrní. A co u těch vojáků do prdele dělá Gandía? Vždyť říkali, že potřebuje neurochiruga ještě snad minulej díl, a on tam pobíhá, jako by nic a chová se jako cvok. Celá ta vojenská jednotka je spíš k smíchu nebo k pláči. Vždycky když jsou na scéně, tak mi to připomíná lobby v Battlefieldu nebo Call of Duty, jak na sobě mají ty přiblblý barvy, žádnou ochranu a smějou se jako idioti. A Gandía si jako největší debil sundal helmu. No tak to jsem neviděla toto. A celá ta věc s tou sochou byla taková kravina, panebože. Hodnocení: já se z tohohle seriálu taky asi brzo zblázním/10

Papírový dům (Netflix verze) - Rodinná tradice (2021) (epizoda)

A je to tady, dámy a pánové! Konec! Nevím, jestli dávám takhle vysoký hodnocení (potom co mě seriál sral pomalu celý tři sezóny) víc kvůli tomu, že se mi ulevilo, že je konečně konec a můžu jít od toho, nebo protože to bylo dobrý. Myslím, že od každýho trochu. Upřímně jsem nevěřila, že závěr udělají tak, aby dával smysl, a ono se to stalo (víceméně), to mě mile překvapilo. Tamayo je skvělej, já si nemůžu pomoct, ale ty poslední díly ho fakt miluju. Profesor konečně dělá, co umí, strategii místo střílení. Vlastně od tý doby, co se nestřílí jako děcka vodníma pistolema, je to mnohem lepší. Dokonce i Rafael a Tatiana dávají celkem smysl, flashbacky dovysvětlily všechno potřebný, Profesorův plán konečně přišel k rozumu a Sierry hledání zlata byl pěknej napínák. Vlastně je to celý docela napínák po dlouhý době, a to cením! Konec mi byl sice jasnej, upřímně, tenhle seriál od začátku není stavěnej na špatný konce, takže bylo jasný, že to přežijou. A scéna na konci, kdy se všichni sejdou na svobodě, byla pěkný zakončení. Myšlenka zlata jako iluze se mi fakt líbila a hrozně jsem doufala, že tam zazní, protože si říkám celou sezónu, proč z toho dělají takový halo, když se s tím zlatem stejně nic nedělá a nikdo by nic nezjistil, kdyby prostě lhali. (Ale nejsem žádnej bankéř, takže fakt nevím, jestli je to pravda nebo ne.) Jsou tady nějaký kraviny - jak se Rafaelův gang dostal k baráku tak rychle, to dal stát falešnou identitu všem lidem, který s Profesorem dělali? Protože to bylo hrozně lidí (řidiči apod.). Kam je poslali? Jsou známí doslova po celým světě a ani si nenechali udělat plastiku, každej je hned pozná. Hodnocení: ani nevíte, jak jsem ráda, že aspoň ten konec nestál za vyližprdel/10

Papírový dům (Netflix verze) - Spousta životů (2021) (epizoda)

Já se omlouvám, ale tohle fakt nejde. Fakt ne, tohle je opravdu hrozný, naprosto příšerný. Já vám říkám, že jsem se snažila ignorovat, přehlížet a odpouštět, co nejvíc kravin to šlo, protože si pamatuju, jak dobrej byl tenhle seriál, když začínal, a pořád je mi smutno z toho, co se z něj stalo. Ale už to fakt nejde. Nenávidím tuhle sezónu ( ne že by čtvrtá a třetí byly nějak skvělý teda, vlastně to pořád pokračuje v podobně špatným duchu..), co s tím Netflix udělal a tenhle díl ze všeho nejvíc. Jestli si chcete přečíst pořádně nasranou recenzi, tak tady ji máte. Nikdo tady neumí střílet (dokud to samozřejmě není příhodný) - ani ta rádoby elitní skupina vojáků. Hmm trochu divný.. Ty přestřelky jsou teď prostě už jenom totální nesmysl, nic víc než nekonečno nábojů a žádnej zásah. Pak tady máme chvilky, kdy spolu všichni mají romantický diskuze, jako by vedle nebyla parta lidí, co je chce zabít. Protože určitě začnete s někým mluvit o tom, jak ho milujete uprostřed přestřelky. Monica se rozhodla, že se zdroguje. Prostě co to sakra má znamenat toto. Alicia je teď asi s Profesorem nebo netuším, co má za lubem. A uprostřed přestřelky vybírají jméno pro dítě!! Jméno do prdele! Však na to budete mít spoustu času potom! Parta lidí se vás snaží zabít, haló!! Vojáci se baví nejvíc nahlas, aby je všechny slyšeli. Tokyo má superhrdinský síly, chytne granát uprostřed letu a hodí ho zpátky, dokáže zabít vojáky skrz malou dírku ve zdi.. Já mám dost, dámy a pánové! Co je tohle za blbost! A taky Tokyo je mrtvá. Bylo by mi jí o dost víc líto, kdyby to tak neprotahovali, proboha! Ona si tam ještě povídá s Riem skrz podlahu! To mě poserte opravdu... A neříkala, že má v sobě pět kulek? Ona tam střílí, jako by nic. Tenhle seriál mě zabije. Zabije!! Hodnocení: dejte to pryč, mně se z toho dělá mdlo/10

Papírový dům (Netflix verze) - Teorie elegance (2021) (epizoda)

Ze začátku (vlastně skoro celou epizodu) jsem si říkala, že se to nějakým zázrakem zlepšilo a už to není tak děsný, dokonce se mi to i začínalo líbit. Arteche je pěkně badass, i když teda těch pár stehů, co si na tom břiše udělala, jí asi moc nepomůže, ale lepší než nic. ¯\_(ツ)_/¯ Ta oslava a Bella Ciao se mi líbila. Výtahovej rozhovor Raquel s tím chlápkem, jehož jméno si nepamatuju, bylo celkem pěkný odlehčení, konečně bez trapnejch penis vtipů. Party Stockholm s Denverem byla ale trochu moc přes čáru, nejdřív má vidiny, pak dělá striptýz Denverovi... A všechno vyřeší jedno šukando. Co víc k tomu dodat... Policejní zásah byl i docela napínák, což cením. Ale neříkejte mi, že Profesor, kterej naplánujte východ z každý situace, která by se mohla posrat, nepočítal s tím, že by na ně policajti přišli?? Jako prosím?? Ale i tak to nebylo špatný... Ale potom přišel konec. Ach bože... Co to do prdele zase je?? Jak se tam dostali tyhle dva? Prostě jak? Proč? Cože? Co se to děje zase? Hodnocení: nesuď epizody podle začátku/10

Papírový dům (Netflix verze) - Tlak stoupá (2021) (epizoda)

A je to tady zas! Co vám budu povídat, děs a hrůza jako minule, ve zlepšení už ani nedoufám. Oplakávání Tokyo by mě možná dostalo víc, kdybych si ji aspoň trochu oblíbila a neměla před smrtí tu příšernou scénu s Riem a dírou v podlaze. Profesor má zatím mentální zhroucení a všichni ho jdou podpořit, zatímco nikdo, opakuji, nikdo, nehlídá Sierru! Cože?? Oni ji tam prostě nechali samotnou?? Tak mají v hlavě želé nebo co? A pak ta naháněčka. Ta zatracená naháněčka. Profesor s nohou namaděru se rozhodne vyjet za Sierrou. To je teda skvělej nápad, proč tam neposlal toho druhýho chlápka? Vždyť on je ten, co to celý organizuje, má sedět doma na prdeli a dávat rozkazy! A Soerra ještě za jízdy, při odbočování, dokáže prostřelit Marseillovi gumu u auta. Já se z tohohle seriálu fakt poseru. A Profesor, kterej všechno kontroluje milionkrát, si najednou zapomněl zkontrolovat, jestli má v bouchačce náboje... Proboha! Rio zatím vidí ducha Tokyo... asi už mu taky trochu šplouchá na maják. Ani se mu nedivím, na konci tohohle seriálu už budu mít taky pěkně vyšploucháno. A Stockholm s Denverem mají sex. Potom co umřela Tokyo... Uprostřed heistu... Oba vyčerpaný a úplně v zadnici... A jediný, na co myslí, je prcání. (ง°ل͜°)ง Taky jsem úplně zapomněla na druhou dějovou linku, která to celý docela drží nad vodou (ty puberťácký penis vtipy by si ale mohli odpustit). Hodnocení: už jenom 4 díly, no tak, to zvládneš!/10

Papírový dům (Netflix verze) - Věříš v reinkarnaci? (2021) (epizoda)

Jedna hvězdička za smrt Artura plus nějaký sekundový dobrý momenty, jinak je to zasraná tragédie. Potřebuju vás upozornit, že tahle recenze bude dost možná hodně sprostá, protože vyjádřit tu frustraci slušně fakt nejde, tak se připravte. Ani nevím, kolikrát jsem musela ten díl zastavit, abych se mohla nadechnout a sebrat odvahu pokračovat. Mě to tak hrozně sere, dámy a pánové, hlavně když si vzpomenu, jak první dvě sezóny byly dobrý. Takže první věc, neskutečně mě vytáčí, jak tady zobrazili armádu. Chápu, co tím chtěj říct, vláda je zkorumpovaná a tak dále. ALE. Armáda by (nemluvíme třeba o Číně, aby bylo jasno) nezabila rukojmí. Má svoje zásady do psí prdele. Neříkám, že to nikdy neporušili, ale myslím to obecně. A nejsou to žádný šílenci jako tahle banda. A vím, co teď chcete říct - je to určitá skupina lidí, co speciálně nedodržuje pravidla. Pravda. ALE. Proč proti tomu někdo z armády nic neřekne? Oni tam prostě jen tak přijdou zabít civilisty a všichni jsou s tím v pohodě... Navíc tenhle heist pravděpodobně sleduje celej svět a není zrovna moudrý poslat tam tyhle lidi. Proč je taky sakra každej člověk z vlády takovej idiot bez mozku?? Další věc: Bogota a Tokyo se prostě najednou rozhodnou zbít Gandíu, zatímco rukojmí úplně nepozorovaně vezmou celej jejich arzenál a utečou. Tak jděte ale do řitě s tímhle už. To je absolutní blbost, rukojmí ZASE nikdo nehlídá a na krevní pomstu ty dva fakt nemají čas! A kde se sakra rukojmí naučili střílet? Hlavně Arturo?? Co to do svatý prdele je? Ten chlap mi tak pije krev! A ty přestřelky jsou naprosto děsný a Denver pobíhající kolem s krvavou rukou je ještě horší... Mohla bych zmínit další milion věcí, ale už tak je tenhle komentář moc dlouhej a moje rozhořčení vyjádřil dost jasně. Dost nenávisti bylo pro dnešek. :D Hodnocení: největší utrpení/10