Čas beznaděje (2014)

IFFKV Tezke zklamani, cekal jsem zajimavou sondu do života NYC houmlesaku a dostal pouze vyvar z fusekli o nesympatickem (ani Ričrdovo charisma to nezachránilo) slabochovi, jehož roli psal člověk, který se v choré lidské duši vyzná asi stejně, jako já v historii Mezopotámie. Těšil jsem se na New York. No, krom dvou záběrů jsme koukali na uniformní ulici nebo chodník. Naprosto nevyužitý potenciál a vzhledem k očekáváním největší zklamání z letošních Varů, které hádám v následujících 4 dnech nic netrumfne.

Fúsi (2015)

IFFKV Island nezklamal, aneb ostrov plný podivínů opet s vtipem ackoli vlastne vážně predstavuje jednoho z nich. Zkratka peckova oddechovka, pri ktere se mnoho nasmejete, ac za brichopopadani to neni. Trochu mi to prislo podobne ladeny jako snimek Mazel, ktery jsme pred par lety videli take ve Varech

Červený pavouk (2015)

IFFKV Krom skvele vypravy a hlavne kamery docela zklamani. Nemyslim, ze zamer rezisera (na ktery jsem se ho musel po predstaveni radeji zeptat) byl vyjadren dostatecne srozumitelne, tech point mohlo byt na prvni shlednuti zmatecne vic. Filmu s tak bohatou obrazovou strankou dle meho nesvedci absence hudebniho podkladu a o sympaticnosi hlavnich predstavitelu bychom mohli sahodouze diskutovat

Dřímající obr (2015)

IFFKV Kluci delaj 《》. Nekteri z toho nevyrostou, nekteri zacali hodne brzo. Myslim ze podstata dnesniho klukovstvi (sigrovstvi) byla zachycena naprosto verohodne a postavy mi prisly uveritelne. Mozna si to nekteri ze starsi generace nechteji pripustit, ale realita dospivani je dnes mozna i hustejsi nez to, co zachycena trojka predvadela pred kamerou. Skvela gradace, skvele zachycene promeny charakteru, respektive uvedomeni si, ze nekde clovek musi uvazovat a chovat se rozumne. Dobre nasnimane, dobrej soundtrack a tu trochu zaverecneho klise tomu klidne odpustim.. zejmena teen generace se bude bavit a verim, ze si z toho odnese i par myslenek, ktery by jejich rodice ocenili.

Franny (2015)

IFFKV videno jen kvuli Gerovi, ktery byl osobne pritomen. Film nijak nevybocujici z klasicke mainstreamove US produkce, ale potesil mne Ríšův i Dakoty herecký výkon a happyend

Partyzán (2015)

IFFKV Nečekal jsem takovou pecku, začátek nevěstí drama, ale postupně se do mne vkrádal dost silný zlý pocit, který byl zpeceten prvnim vystrelem. Mladej hrdina, ac v prvni velke roli predvadi excelentni vykon a pointa je az prilis uveritelna, nez abych si myslel, ze slo jen o fikci. Komunitni spolecenstvi je osemetna vec a mne by moc zajimal vyvoj takoveho spolku po zaverecne scene.

Bridgend (2015)

IFFKV pocitove jeden z nejtezsich filmu(podle 5 hvezd to nevnimam jako negativum), co jsem kdy videl. Film nenabizi v podstate zadne rozreseni pricin sebevrazd, jen sesbirane indicie. O to horsi to je. Jinak skvele natoceno i zahrano. Trasl jsem se jeste pul hodiny po filmu, to mi naposled provedl Aronofsky.

Palio (2015)

IFFKV zacinam tem italskym dokumentum prichazet na chut. Tohle byla dobra trefa a skvely pribeh zejmena o italskem temperamentu a hned v zapeti touze vitezit. Sienu mam rad jako jedno z nejkrasnejsich mest v Evrope, dokument se ale venuje vyhradne zavodum resp. žokejům. Místy spíše drama s několika vtipnými detaily, jak už to u italů bývá(palio je asi jediný sport při němž je korupce dovolena)

Přírodní vědy (2014) odpad!

IFFKV jestli si z nekoho chcete udelat "dobry den", poslete ho na tuhle hovadinu... tvurcum, kteri neudelali vubec nic, proste jen prenaseli kameru mezi strojovnou a skladem exponatu, zapnuli a sli na cigo, bych dal verejne prospesne prace, aby odcinili ztraceny cas stovek lidi, kteri si to z nejakeho duvodu vybrali ke shlednuti.. z drahomiry nakonec utekli vsichni az na asi 10lodi, ktero v sale regulerne zachrápli... odpad nejhrubšího zrna

Extáze Wilka Johnsona (2015)

IFFKV Pokud nemáte zrovna náladu na rozjímání o životě a smrti, asi si raději nechte ujít. Ocení spíše třicátníci a výš. Jinak stopáž je docela vražedná, hodina by stačila.