• Rodinný

Hrad Strašidlák (2016)

Bohužiaľ žiaden zázrak. Len ďalší film o 2 crazy internátnych školách. Vtipné to nie je skoro vôbec, niektoré postavy sú silene divné, ale hlavne je to priehľadné ako presilovky našich hokejistov. Na druhej strane film je obsahovo neškodný a občas milý.

Hugo a Josefina (1967)

Josefína je dcérou pastora a tak nám hneď zbrucha zacituje z ockových kazní, že hriešnici pôjdu do pekla, etc. Nudí sa, tak vybehne do lesa, na lúku a inde, kde sa hrá so spolužiakom Hugom. No a? Evidentne trhám partu, lebo ostatným na ČSFD sa to páčilo. Mne to príde ako nudný, prekonaný a nic neříkající film pre (ako vidno nie len) švédskych pamätníkov.

Děti odvedle (2006)

Ešte mali dopísať, že je to muzikál. Film má veľký srdcervúci potenciál, ale pesničky bieda, postavičky rázovité, prostredie nevábne. Téma je super, lenže bola už spracovaná veľakrát a väčšinou lepšie.

Pasažéři (2016)

Musím sa zmieriť s tým, že dnešné sci-fi filmy už nekladú dôraz na vesmír, techniku, či mimozemšťanov. Ide v nich jen a pouze o ľudské emócie (láska, osamelosť, vôľa prežiť, zrada, obeta). Vesmír je už len kulisou týchto hi-tech shakespearovských drám. Film má žiaľ jednu jedinú zaujímavú scénu, v bazéne. A to je smutné.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Myslel som, že keď ubudlo spiknutí, tajných bratstiev a mystérií, uvidíme v 2. sérii kvalitnú kriminálku zo súčasnosti. Ouvej! Po 6 dieloch nudy, bolo rozuzlenie zase v spiknutí, tajnom bratstve etc.

Trigger (2006)

Na nórske pomery neuveriteľne klišovitý a slabučký film.

Protože jsem hezčí (2012)

Film je už 5 rokov starý a za ten čas bolo na túto aktuálnu tému natočených aj v Nemecku veľa presvedčivejších, emocionálnejších drám. Ospalá polodepresívna atmosféra, postavy ani prostredie ma nebavili.

In the Living Years (1994)

Je smutné, že sa vyrába málo kresťanských filmov. Je ťažké sa k nejakému dopracovať a keď sa mi to konečne podarí, neraz sú to citovo vydierajúce prvoplánovky, bez snahy preniknúť hlbšie. List otcovi je tento prípad. Gýčový príbeh o tom, ako rozpad manželstva rodičov komplikuje Danovi v dospelosti nadviazanie partnerského vzťahu. A mimochodom, k filmu sa podľa mňa nehodí prívlastok rodinný, ale dráma to teda určite je. Môj prvý film od Johnyho Rema ma sklamal.

Goodbye Berlin (2016)

Tématicky akoby Fatih Akin nadväzoval na svoj film V červenci. Lenže zatiaľ čo tam fungovalo všetko, tu nefunguje skoro nič. Nebolo to ani zaujímavé, ani vtipné. A ak by som vopred nevedel, kto je režisér, z mdlého rukopisu filmu na to neprídem.