• Rodinný

Půl čtvrté (2006)

ked som bol malý myslel som si, ze dokument je filmový žáner, ktory sa snazi ukazat vec o ktorej hovory v pozitivnom svetle. Tak Pul ctvrte sa snazi o presny opak. Na Zakarpati som bol a viem, ze okrem chudobnych starcekov a zufalcov ma aj inu tvar. Nie je sice prosperujuca ako zapadna Europa, ale rozhodne sa rozvyja a modernizuje rychlo. Ludia tam rozhodne neuvazuju len v intenciach sex alkohol a svaty pokoj. Pan Hodan umyselne zobrazil len jednu stranu mince. Pokial by slo o nejaky etnologicko sociologicky dokument tak by som mu to nevycital. Dufal som, ze sa pokusi zobrazit realitu se vsim vsudy. Kazdemu, kto chce vydiet vyvazeny a dobry dokument odporucam Ine svety rezisera Marka Skopa.

The Parent Trap (1961)

Parent trap z roku 1998 s Lindsay Lohan v roli dvojciat Haley a Annie sa mi pacila viac. Je to moja srdcovka a dufal som, ze povodny film bude este lepsi. Dobre, ja nespochybnujem kvalitny herecky vykon Hayley Mills v tomto filme, ani spominany konflikt socialnych vrstiev, co je tu zobrazeny. Ale celkovo neznasam interiery zo 60. rokov a tento film je ich plny. Film s Lindsay Lohanovou mi prisiel milsi a napaditejsi (scena s prepichovanim usi). Herci boli krajsi, prostredie bolo krajsie, len herecke vykony slabsie. Ale osobne tu rolu povazujem za najlepsie zahranu v kariere Lindsay Lohanovej.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Gangsterky nemám vôbec rád, ale táto ma uchvátila. Skvele zamotané, poprepájané historky o tom, že aj podsvetie má "ľudskú tvár". Neuveriteľný sarkastický humor a podľa mňa životná rola Bruca Willisa. a neodpustím si znovu zopakovať môj obľúbený citát: Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh." Ezechiel 25;17

Bestiář (2007)

Nečakal som, že sa z objektívneho hľadiska na sexistickom braku s prvkami satiry na softporno, budem subjektívne výborne baviť, ale stalo sa. Možno je to preto, že hlavná hrdinka sa správala ako muž a ja - muž som sa s tým stotožnil. Ale myslím, že priemerná žena by vnímala tento film ako urážku.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Tento film považujem za 1. vrchol českej kinematografie. Skvelé farebné rastrovanie scén, skvelé hlášky takmer v každej scéne, ktoré sú vtipné aj pri stom pozretí filmu, nápaditý scenár. Podľa mňa film hodný Oscara. Za druhý vrchol považujem film Rok ďábla

Americká krása (1999)

Honím si ho v sprche. Toto je vrcholný okamih môjho dňa. Od tejto chvíle to už pôjde len z kopca... Keď som mal 15, táto veta ma pohoršovala. Netušil som, že keď o pár rokov pochopím Lesterove pocity, tento film budem milovať a tá veta žiaľ bude platiť aj o mne.

Jdi za svou hvězdou (2001)

Film je doják ako hrom. Ale zároveň hovorí o tom, čo sa dnes vytráca z povedomia. Byť rodičom postihnutého dieťaťa má zmysel a neznamená to automaticky zničiť si život,

Průlom (1994) (TV film)

Tento film je o hypnóze. Ukazuje na čo všetko sa dá využiť. Zobrazenie myšlienok, komunikácia s mŕtvymi. Je to film o túžbe poraziť smrť a aj o tom, že ľudská duša sa nedá vtesnať do počítača. Nie sú tu oslnivé herecké výkony, ani počítačové triky, no obsah stojí za to. Nestotožňujem sa s nízkym hodnotením a odporúčam pozrieť si ho. Až napočítam do nuly, pozriete si tento film. Bude sa vám páčiť. 10, 9... 2, 1, 0. https://www.youtube.com/watch?v=g_tmYsmBZ-k

Rok ďábla (2002)

Skvelý Petr Zelenka, smekám klobouk. Film plný vtipnej mistiky, jedinečný kúsok. Rozhodne ma mrzí, že som už predtým vedel o Nohavicovi, inak by to bol super šok pre mňa. Musím oceniť aj to, že do filmu bola dodaná postava Jazza Colemana. Nefandím mu, ale tento film posunul do inej dimenzie ako zlý protipól Nohavicu a Čechomorákov.