Babička (1940) odpad!

Nůůůůůůdááááááá

Bílá nemoc (1937)

Je mi až teskno. Právě to bylo první, co mě napadlo, když jsem dokoukal tohle veledílo. Teskno při pohledu na všechny ty Kotky, Mádly, Písaříky nebo celý herecký obsazení Ordinace v růžový zahradě a pak vidím pětasedmdestát let starej koncert Huga Haase, jehož hereckej výkon se dotýká snad i hvězd. Právě výkon Huga Haase je ozdobou tohohle filmu a jedním z mnoha důvodů, proč jsem takhle starej film s radostí dokoukal. Pro dr. Galéna jsem si hned našel sympatie a hrozně jsem mu fandil. Bavily mě všechny scény, ať už byly v nemocnici, s Maršálem, s pacienty. Obsahově mě to až nečekaně chytilo a jsem moc rád, že jsem tenhle film viděl.

Andaluský pes (1929)

Jo, pár gagů tam bylo dobrejch. Žiletkou vyříznutý oko bylo dokonce až geniální. Ale nějak jsem to moc ve finále nepobral. Jestli to mělo nějakou pointu třeba, nevím.

Falling Cat (1894)

Co dodat? Snad jen - geniální, úžasné, ohromující, nečekané, ambiciózní, majestátní....a...a dvouvteřinové. :) Je to fakt bomba lidi, člověk si to může pustit třeba 40x denně a ani vteřinu :-) se nenudí. Btw: Když už se na to dívám asi po dvacátý, tak si říkám, že ta kočka už musí bejt dneska tááák mrtvá. :)