Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Život je hra (2018) (TV seriál)

Komu se to nelíbí, ať si prdel políbí.

Venom (2018)

Nejlepší na tom je potitulková scéna s Harrelsonem, písnička od Eminema a cameo Stana Lee. Zbytek mě nezaujal ani o trochu víc, než hejtovanej Spider-Man 3.

Predátor: Evoluce (2018)

Moc jsem tomuhle projektu nevěřil, na druhou stranu se ale režije ujal Shane Black - kterej cokoliv napsal nebo režíroval, to jsem mu sežral i s navijákem - a hlavní roli hraje sympaťák Boyd Holbrook, takže jsem se na to do kina přeci jen vydal. Musí se tomu nechat, že je to zábavné a hodně poznamenané Blackovým humorem, takže se tu hláškuje o sto sešt (i když vychází tak 70% frků) a stejně tak dojde i na vtipný situace tam, kde byste to ve filmu o predátorovi nečekali. Na druhou stranu to ale není ani napínavé, ani atmosferické a akční scény tu nejsou kdejakou pastvou pro oči.

Alibi na klíč (2017)

Suprová střešťená francouzská komedie, doporučuju jako film na relax.

plakát

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Jestli máte chuť na něco vláčnýho, (místa až do abusrdna) černohumornýho a vynikajícně zahranýho, pusťte si Tři Billboardy.

Cizinec ve vlaku (2018)

Jestli jste viděli aspoň jeden z předchozích tří filmů z kooperace Collet-Serra & Neeson, můžete očekávat opět neúplně dokonalý, za to celou stopáž zábavný akční film, u kterýho sice najdete trhliny ve scénáři (a dost možná i nelogičnosti jako hovado), ale film vám uteče jako voda a budete se u něj bavit. O něco málo slabší než NON-STOP, kterýmu je film skutečně až moc podobný, nicméně na čtyři hvězdy to stačilo. Jinak poslední scéna Jonathana Bankse byla teda bad-ass.

Wind River (2017)

Za mě nejlepší film roku 2017.

plakát

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pustil jsem se do toho hned po přečtení knížky a musím říct, že už prvnímu filmu se daří knížku posunout ještě o level vejš. Ať už je to opravdu famózní výpravou (Jackson rules!), výbornými nápady, velkým prostorem pro sekvence, které byly v knížce spíš jen zmíněny (třeba hned ta úvodní se Šmakem), parádní hudbou i hereckými výkony. Taky se mi hodně líbilo, jak vypadali trpaslíci, protože to v knížce taky není popsáno, nejlepší vizáš měli Balin s Bomburem. A taky hodně strašidelní skřeti. Vážně jsem si užíval každou minutu filmu a dávám jasnejch pět hvězd.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man byl vždycky náš neoblíbenější superhrdina, protože byl jako my. Školák, bydlel s tetičkou, nikdy neměl moc peněž a chodil na různý brigády (narozdíl třeba od Batmana, kterýmu je f*ckin' fourty a bydlí v tý haciendě), takže jsem rád, že ho napotřetí konečně ztvárnil někdo, kdo jako středoškolák vypadá. Tahle verze Spider-Mana se mi líbí, je tu hodně ukecanej, má motivaci stát se Avengerem, má tu i sympatickýho kámoše a "dispečera" Neda a mentora mu tu ztvárnil sám Tony Stark, kterej se do tý pozice hodil parádně (a taky dostal tak akorát prostoru, aby celej film neukradnul pro sebe). A záporák? Nejlepší doposavadní! Jo a vynikající Zendaya, co slovo, to perla! :)