Všechno nebo nic (2017)

Není nic horšího, než předabovaný český (česko-slovenský) film. To to nemohl hrát Michal Dlouhý, když už to daboval? Výsledek by byl o dost lepší. Jinak další nevtipná, ale líbivá, místy přehrávaná, romantická komedie především pro ženy o tom, že slušnej chlap je až ta poslední volba.

Spravedlnost (2017) (seriál)

Nadprůměrný počin české tvorby strhává do průměru nedomyšlený (nebo domyšlený nelogický?) scénář a chladnou krimi táhne dolů také první díl se zbytečnými chybami jako např.: Auto oběti, které odvážejí je zcela odlišné od toho, které pak pálí. Pokud bylo nad rozpočet zapálit starou A6, tak tuhle scénu měli prostě vynechat nebo zamlžit...

Případ Sloane (2016)

Nejdřív mě film nezajímal. Pak jsem si přečetl upoutávku na moviezone a když jsem zjistil, že to shodou okolností večer dávaj na HBO, tak jsem tomu dal šanci. A dobře jsem udělal, vse co jsem kdysi očekával od průměrného "Děkujeme, že kouříte", přinesl tento film dvojnásobně v ne komediálním, ale dramatickém podání. Začátek 3 hvězdy, po první třetině up na 4 hvězdy a obdiv nad ztvárněním hlavní role. Skvělé finále tohohle politického dramatu, který strčí do kapsy Den zrady nebo podobně laděné nepolitické drama Michael Clayton, pak zvyšuje hodnocení na 5. Bohužel, pro mě zbytečná, scéna po finále sráží hodnocení zpět na 4. Plus 1 za hlavní představitelku a její oscarový výkon dává dohromady 5 hvězd.

Duel Jaromíra Soukupa (2017) (pořad) odpad!

Pro neznalé: Jaromír Soukup je majitelem tv Barrandov, což je také jediný způsob, jak může tenhle předpojatý, neobjektivní, koktavý, při řeči tužtičkou gestikulující, neustále se přeříkající glosátor (nikoliv moderátor) a fanoušek Miloše Zemana, moderovat jakýkoliv pořad.

(M)učedník (2016)

Krásná ukázka toho, jak může být vnímáno fanatický výklad náboženství, pokud se jedná o to národní (státem podporované). O to zajímavější, že se nejedná o nenávistný výklad koránu v jedné z muslimských zemí blízkého vychodu, ale geograficky poměrně blízkého pravoslavného Ruska a nenávistný výklad bible. Mladý outsider bez otce, který není schopen zařadit se do společnosti svých vrstevníků, pročež se jeho mysl začne naplňovat nenávistí, kterou obrací ke všem ostatním a jehož katalyzátorem není korán, ale zvrácený výklad bible. Díky skvělému hereckému výkonu hl. představitele ho budete od začátku nesnášet. Mnohem větší pohoršení ale budí reakce jeho okolí... SPOILER: A to především školních zaměstnanců, kde se větší část průběhu odehrává. Případně pak pravoslaveného popa, který by rád fanatika zlákal do vlastních řad. Ty jako odpovědné osoby nad excesy fanatického žáka přivírají oči, omlouvají je a po jediné normální učitelce naopak chtějí, aby mu svou výuku přizpůsobila. Jako například výkladem stvoření světa dle bible jakožto alternativu darwinovy teorie. Samotný "(m)učedník" pak neváhá ohýbat základní principy svého náboženství, aby omluvil prostředky jako křivé obvinění, nabádání k vraždě a vraždu samotnou, které potřebuje ke katalyzaci své nenávisti a zbavení se svých odpůrců ve jménu slávy boha, tak jak to známe z různých učení islámu jako například salafisté. Jeho pokrytectví nejlépe ilustruje scéna, kde si pozve svého invalidního spolužáka domů na večeři jako dobrý skutek dle bible, ale když není dost jídla pro ně ani pro matku, nechá bez večeře matku a sám si svou porci na talíři ponechá. Absurdní závěr, kde pak křivě obviní jedinou racionálně uvažující učitelku, kterou nejen jako nevěřící, ale podezřelou z toho, že pochází z židovské rodiny ostatní kolegové nepodpoří, ale naopak se postaví proti ní, podtrhuje bezmoc zdravě uvažujícího člověka v nábožensky ovlivněné zemi, kde je individuální myšlení, používání zdravého rozumu a nepodřizovaní se náboženským dogmatům proti obecnému normálu. A taková země od nás nemusí být ani moc vzdálená.

Na rovinu (2016) (TV film)

Po trochu nepřívětivém začátku, kdy je za slunečného dne utrpením luštit co se ve tmavém obraze děje, se němcům nečekaně dobře daří budovat atmosféru a ve skvělém finále i patřičné napětí. Náhled do filmaři opomíjeného sektoru manipulací se sportovními výsledky v nedalekém Německu, kde se o toto odvětví stará srbská mafie, jíž infiltruje mladý německý polda se srbskými předky je překvapivě povedená. Stejně tak finále.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Další zmrvený návrat po letech a další zkažené pokračování kultovního filmu své doby. Podobně jako u Dědictví nebo Bony a Klid 2. A stejně jako u Bonů i tady obsadili předního českého neherce Jakuba Prachaře, aby tu svým "hraním" dokreslil "skvěle vypointovaný" scénář plný "vtipných" hlášek, které vykrádají původní film, ale tady působí už jen smutně jako připomínka toho, že to na co právě koukáte není ani vtipné, ani cokoliv jiného a tak podobně jako Dědictví 2 je to jen smutné. A přesto trochu jinak. A přesto je to stejná ztráta času a promarněná šance...

Bony a klid 2 (2014) odpad!

Další zmrvení kultovního filmu doby! Vítovi Olmerovi by po tomhle kousku měli uznat invalidní důchod, protože takhle dodělat vlastní dílo, nikdo příčetný nemůže být schopen. Oproti jedničce nereálný příběh, resp. jeho zpracování s přílišným přehráváním nebo naopak nejhorším nehraním nejhoršího českého (ne)herce Prachaře a zařazení rádoby současných hlášek a celková naprostá neautentičnost je přesným opakem kultovní jedničky, která byla reálným odrazem své doby.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Velice smutný film složený jen z odkazů na legendární jedničku a Bolkův skutečný život. Všechny ostatní scény spolu s trapnou linkou s Čvančou už jsou jen čirý odpad. Jedna hvězda za úctu k prvnímu dílu, který byl legendární a ač jsem věděl, že pokračování mu nemůže sahat ani pokolena, tak sračku co tomu nebude sahat ani po paty jsem tedy nečekal. Bohužel klasika českých návratů po letech stejně jako u Sněženek nebo ještě horšího Bony a Klid 2.

Věk dinosaurů (2013)

Jedna hvězda za ty, kterým je 12 a míň, maj rádi dinosaury a ještě nehráli Call of Duty nebo jakoukoliv jinou 3D hru vypadající reálněji, než dinosauři v tomhle snímku. Nikdo jiný, kdo se nerozhodl dobrovolně promrhat přes hodinu vlastního života něčím, co zřejmě zaplatil nějakej vidlák z Texasu, který viděl v kině naposled Casablancu, barevným filmům naprosto nerozumí a tak tupě věřil, že investuje do dalšího Jurského Parku, nepodívá...