Děsnej doják (2006)

strasna hlupost priam odpad ale tu jednu hviezdicku davam za par vydarenych vtipov (pan prstenov, mr and mrs smith, kill bill...)

Constantine (2005)

Tak od tohot som cakal fest spatny film, ale dostalo sa mi opaku. Dostalk som vrchovatú porciu nefalsovanej cool zabavy ktorej posledne dva diely Matrixu nesiahaju ani po paty. Super hlasky pekne efekty a proste nadupana akcia. Vsetko je tak ako ma byt a ako to mam v oddychovych a cisto zabavnych filmoch rad. No film mohol byt o kusik vernejsi comicsovej predlohe a bolo by to eno nuno. Takto su to len nadupane 4*

Medzi nami (2005) (seriál) odpad!

hmm ďalší seriál z markizáckej produkcie. Čo nás môže čakať po Silvánovcoch? Znova plytký príbeh žiadne postavy úbohý scenár a herecké výkony ani netreba zmieňovať. A len tak Medzi Nami, je to strašná pičovina.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

to mohol byť taky fajny film. som si ho normálne predstavoval ako by vyzeral kebyze sa ho chopi tarantino. no ale realita je vsak niekde uplne inde a tak nam vznikla priemerna akcno-romanticka komedia, ktora ma pobavit a na konci mierne dojat ...

Sin City - město hříchu (2005)

Veľmi zvláštny film. to sa musí nehať. Aj názory naň sú zvláštne. No mne veľmi páčil. Mám rád réžiu Roberta Rodrigueza, mám rád Millerovu comicsovú sériu a keď som videl prvý trailer začal som sa neskutočne tešiť. Moje nadšenie bolo však schladené prívalom viac negatívnych reakcií na tento film. No to čo som videl bol takmer dokonalý film. Perfektné comicsové zábery, atmosféra je presne taká istá ako som mal pri čítaní comicsov a herecké výkony (až na Rosario Dawson) sa mi zdali veľmi dobré. Najmä Bruce Willis a Mickey Rourke svietili. A aj výstup Michaela Madsena sa mi páčil. Inak nechápem čo vám vadilo na Jessice? akože beriem nezahrala prakticky žiadne city ale mne to nevadilo (tie city dobre zahrala predstaviteľka 11 ročnej Nancy) proste to čo tam hrala hrala celkom dobre. Ďalšia vec s ktorou sa s niektorými nestotožňujem je tvrdenie že vo filme je absencia hudby. Kdeže! hudby je vo filme akurát a na správnych miestach. Jednoducho sadne tam ako riť na šerbeľ. A tá rocková vypalovačka s traileru mi ale vôbec nechýbala, lebo si ju celkovo vo filme neviem predstaviť ale v traileri fungovala perfektne. No aby som len nechválil tak poviem aj niektoré veci ktoré sa mi nepáčili. Hlavnou chybou filmu bolo držanie sa comicsovej predlohy od slova do slova. tu vzniká problém z vnútornými monológmi postáv. Sú pridlhé a na niektorých miestach pôsobia predsa len trošku trápne. Ale to je vlastne asi všetko čo mi vadilo. Inak vo filme je veľa perfektných hlášok, ktoré však fandovia comicsu už dávno poznajú ale to nič nemení na tom že sú zábavné ("delás obrovskou chybu! Obrovskou chybu!" "ty jsi uz jednu udelal. Zapomels spláchnout!"). Proste radím Vám pozrite si Sin City samy a urobte si vlastný názor lebo toto je film na ktorý sa každý pozerá inak. Ja osobne pod 4* ísť nemôžem lebo som sa bavil, nenudil a cítil som sa fakt príjemne. PS: hobit nehodnotím comics tie už mam dávno okomentovane na www.brloh.sk ;))

Alexander Veliký (2004)

Tento film je jeden neopísatelný filmový zázitok. Vidno ze Stone si dal zalezat aby svoje dielko natoil co najlepsie a aj sa mu to dari. Vyprava a kostymi su proste uzasne, ale najviac sa jeho rezia prejavuje pri bojoch. Velmi dobre natoceny bol taky boj zo slonmy. Stone sa ukazal aj v obavanej teme homosexuality Alexandra. Nie je to podana nejako zvrhlo a oplzle, ale viac menej len v naznakoch, alebo v slovach a objatiach. Farrel zahral Alexandra skutocne dobre, jeho prejavy stastia, ked dobil nejaku zem, boli uzasne. Boli v nich citit taku chlapcensku radost. Jolie si intrigansku matku ocividne vychutnala a s tymi hadmi na zaciatku bola neodolatelna :) Jedna skoda, ze filmu chyba viac utrzkov z Alexandrovej mladosti. Ved nevidime kazdy den ako vyrasta vodca. A este jedna chybicka, ktora ma trochu zarazila. Tou bola Farrelova anglictina. Posobila na mna prilis britsky. Mozno to nie je chyba, ale mna to trochu zarazilo, ale to nemeni nic na tom ze je to skvely film. A nikdy nepochopim preco je nominovany na zlatu malinu. To je proste urazka, pretoze tento film si to urcite nezasluzi. Odo mna ma nadupane a skutocne zasluzene 4*.

Bolero (2004)

Vyýborný námet - mizerne spracované. Všetci tam šukajú permanentne s krásnymi ženami, (takmer) všetci sú neskutočne bohatý a bez štipky morálky (čo sa dá ešte odpustiť), ale čo tam preboha robili tie trápne tanečné scénky??? Ten film by sa zaobyšiel úplne bez nich a potom by odo mňa dostal aj o tú hviezdičku viac. PS: Najviac ma nahnevalo že som na tomto filme bol v kine s ex-priateľkou (vtedy ešte nebola ex :)). a toto určite nie je film pre zamilovanú dvojica. Mno to bola asi moja chyba :)

Eurotrip (2004) odpad!

Katastrofaaaa! Viem že teenagerské komédie sa bohviakou kvalitou chváliť nemôžu, ale toto? Božer rpsoím ochráň nás od podobných omylov prírody.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Na Fahrenheit som sa uprimne tesil. To preto lebo som krátko predtým zhliadol Bowling for Columbine co bol velmi vydareny dokument a tiez preto ze Fahrenheit sa zaoberal velmi zaujimavou temou. Zaciatok bol slubny, reportaz o volbach tiez no ked uz doslo na to na co som sa tesil najviac (provokovanie okolo udalostí z 11. septembra) prisla dost nuda. Moore tu prisiel asi s jedným fakt skvelým nápadom SPOILER!! nahánanie politikov a verbovanie ich synov do vojny v Iraku SPOILER!!! ale inak nic pre mna zaujimave. a este to bolo moc dlhé. Ja som politicky neutrálny clovek, vobec sa neangazujem a ani nechcem, ale rýpavé dokumenty mám rád, no tento splnil to co sluboval len zo slabej polovice

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Po vizuálnej stránke nemožno filmu nič vyčítať. Aj prvá polovica je skvelá. Akčné scény sú natočene s prehľadom, atmosféra je dokonalá a dej krásne graduje, no druhá polovica sa zvrháva na preteky v citovaní kdejakých filozofických kníh a ešte neviem čoho. Ani záverečná akčná scéna nie je tá najlepšia s filmu. Druhej polovici z prvej chýbajú najmä tie scénky z domácnosti robota. Scénka so psom sa mi navždy zapísala do pamäti ako tá najkrajšia scéna z filmu.