• Pohádka

Krásná čarodějka (1991) (TV film)

Pro mně první setkání s romskou pohádkou. Pohádka je pěkná jen je bohužel chvílemi s směšná (maskování některých herců ....)

O podezíravém králi (1989) (TV film)

Na motivy španělských pohádek - příběh stárnoucího krále (Štěpánek), který kvůli domnělé nevěře odsoudí svou mladou ženu (Bočanová) do vězení - ona uteče a v Anglii se vydává za písaře. Spíš než pohádka romantický příběh ale i tak se mi to moc líbilo.

O Pomněnce (1971) (TV film)

Černobílá melancholická pohádka a panence - Poměnce (když říkám panence myslím malou loutku) která se zamilovala do prince a je z toho smutná. Trochu naivní ale půvabné.

O velkém nosu (1983) (TV film)

Děsná pohádka stavící po bok L.Vaculíka stárnoucí J.Paulovou

O zakletém hadovi (1983) (TV film)

Pohádka natočená v zajímavých exteriérech s dotykem lidového folklóru. Hezké

O zlatém pokladu (1994) (TV film)

Zpracování tradiční židovské legendy "kterak hodný hoch ke štěstí přiišel" mě nijak neoslovilo.

Penelope (2006)

První polovina brilantní, druhé půli docházel dech ale i přes to jeden z nejmilejších filmečků roku. You are my sunshine my onnly sunshine...v podání McAvoye kandiduje na píseň roku :-)

Pravda a lež (1992) (TV film)

Výtečná pohádka, krásně zracovaná (kulisy nejsou kašírované jako obvykle), výborně zahraná (těžko bych hledala špatný herecký výkon) a hlavně inteligentní !

Princezna Slonbidlo (1990) (TV film)

Pamatuji si ji z dětství tenkrát se mi docela líbila (matně si vzpomínám na Danu Morávkovou na chůdách ???).Zajímavá je hlavně galerie hradních strašidel v čele s kostlivcem. Dějově nic moc

Rondo (1966)

Dva muži - soudce a umělec se setkávají jednou týdně a hrají partii šachu. Klasický černobílý film s pomalu plynoucí atmosférou která vrcholí jízlivou pointou (Doktore vi ste svinja...svinja koja dobro igra šah...).