Wednesday - Season 1 (2022) (série)

Zpočátku jsem byl velmi nadšen a nemohl jsem se toho nabažit, kdyby už nebylo pozdě v noci asi bych to zhlédl na jeden zátah. To se mi už opravdu dlouho nestalo, abych se pro něco tak nadchl. První polovina je opravdu skvělá, ještě aby ne, když jí režíroval sám Tim. Bohužel, druhou polovinu dostali na starost jiní režiséři a kouzlo se vytrácelo, až se vytratilo. Tím nechci říct, že to je špatný, ale rozhodně tomu chyběl ten Burton ze začátku. Scénář působil chytře a vypadalo to, že to nevypadá, tak jak to vypadá. Jenže se slábnoucí režií bylo vidět vícero nedostatků ve scénáři. Jenna Ortega byla výborná a už se těším co přinese další série. Přeci jen je to na středeční pochmurný den výtečná jednohubka.

Promlčeno (2022)

Výtečný český film, u kterého musím vyzdvihnout, že si na nic nehraje. Jedná se o obyčejný film, který ví, co si může a nemůže dovolit, aby na diváka nepůsobil přehnaně a nestala se z něj kravina, jako bývá ve zvyku. Velmi oceňuji konec filmu. Herci byli výborní, těm opravdu nemám co vytknout. Přestože film jen vychvaluji, něco mu do plného hodnocení chybí, ale nemám ponětí, co by to mohlo být.

Tiché místo (2018)

Představa, že tohle potká lidstvo a díky tomu se zbavíme hlučných a uřvaných lidí je k nezaplacení. Ještě když si mezitím budu v klidu chillovat na Islandu. Tenhle film je skvělý na sledování po náročném dni, kdy už máte dost lidí a chcete si užít klid a především TICHO.

Fontána (2006)

Takovéhle filmy jsou přesně tím důvodem, proč je lidstvo schopno pozřít, něco jako je SEKLIHA a zapít to čokoládovým pivem. Následně půl hodiny vybírat toaletní papír, například podle savosti, aby si po pokrmu zmíněném výše mohli vytřít prdel, až z toho budou mít řídký sraní. Říkáte si, co to tady mektám? Přesně takhle jsem byl zmaten při sledování filmu.

Bledé modré oko (2022)

Kdo chce u filmu zabít čas, tak pozor, aby čas nezabil jeho. Neboť hlavním neduhem je stopáž. Takto dlouhý film nemůže mít, tak prostý scénář, u kterého pozorného diváka nic nepřekvapí. Nýbrž pouze utvrdí, že mu tam něco nebo někdo nesedí. Ovšem, abych tu film jen nehanil jeho průměrností. Musím vyzdvihnout výkon havranního básníka a poety, který mne svým výkonem uhranul, jako nějaká satanistka.

Případy 1. oddělení - Série 3 (2022) (série)

Jo, i když to už trochu pokulhávalo, není tomu moc co vytknout. Kéž bychom se něčeho takového dočkávali častěji, vlastně možná ani ne, pak bychom si toho tolik nevážili.

Shrek (2001)

Tenhle film s původním českým dabingem od české televize považuji za nejlepší film všech dob…

Blade Runner (1982)

Tak nějak jsem nepochopil smysl filmu, ve kterým se neděje nic, nebo všechno. Možná bylo smyslem poukázat na to, že “ohniváci” neumí skákat. Nemám nic proti starším filmům jakéhokoliv žánru a je super, že tam nejsou žádné cgi efekty, ale prostě se podívejte, jak ten film vypadá, to je strašný

Rychle a zběsile 9 (2021)

Ať už uplyne času sebevíc, nikdy nezapomenu, jak jsem tuhle sérii, jako malej capart žral. Od určité chvíle každým dílem přehnanější, ale pořád svým způsobem koukatelné a hlavně zábavné. Takhle tomu bylo aspoň doposud. Jenže, čeho je moc, toho je příliš a nabubřelé ego Vina Diesela se vzneslo až do vesmíru.

Monstrum (2022) (seriál)

Výborné herecké výkony v čele s Evanem Petersem, temná až hrůzu nahánějící hudba a pomalé tempo vyprávění jsou věci, které tuto sérii dělají skvělou. Ale přece jen je tu pár věcí, které to trochu srážejí dolů, a to především přemrštěná délka. Stačilo by o dva možná tři díly méně a je to naprosto perfektní. Je to trochu dané pomalým tempem, kterým se to ubírá, ale je tam i spousta věcí úplně zbytečně a na sílu vecpaných. Naopak nějaké ty nechuťárny tam chybí.