Spider-Man: Homecoming (2017)

Novy spiderman, nový herec a nový vedení. Ze začátku jsem měl trochu obavy, že se vydali směrem k mladší verzi a přizpůsobení k teen komediim z 90s. Po shlédnutí jsem byl překvapený, protože jsem dostal přesně co to jsem chtěl a překvapivě to na mě působilo dospěleji než amazing verze s Garfieldem. Stále považuji Maguire za toho pravého Spidermana, ale to se časem může změnit, protože Holland byl moc fajn. Jasně chybi tomu možná nějaká ta zapamatovatelná akční scéna ve stylu souboje na vlaku od Raimiho, ale té se určitě dočkáme časem (možná scéna s výtahem by mohla byt tou onou scénou pro homecoming). To se týče zaporáku v komiksových filmech, tam dostáváme většinou nějak nevýrazné (Loki je samozřejmě fajn), ale tady byl poprvé někdo uvěřitelný, s motivací a rozhodně charismatický. Michael Keaton si to hrozně vychutnal (potvrdil mi akorát, že zraje jako víno a stal se z něj skvělý herec) a scéna v autě patří mezi to nejlepší v celém MCU. I am shocker, I shock people

Válka o planetu opic (2017)

Naprostá revoluce ve vizuálních efektech, která začala ve Zrození a pokračovala v Úsvitu zde získala úplně nový rozměr. V dnešní době v letní sezóně natočit tenhle film, je něco nečekaného. Začátek ve stylu westernu, pak vězeňské drama v zasněženém prostředí jak ze staré školy. Nejde tu o akci, ale o postavy, o jejich vývoj a jejich emoce. Woody je skvělý, ale na digitálního Serkise se ani zdaleka nečape. Příjemný soundtrack, skvěle zakončení neméně skvělé trilogie a pokud by se chtělo pokračovat v tomhle pomalejším, ale o to příjemnějším tempu byl bych pro všemi deseti. Batman je v dobrých rukou a Serkis zaslouží konečně nějakou tu cenu. I came for you.

Dobrý Will Hunting (1997)

Film o tom, že život neni fer a že štěstí nikomu nespadne do klína. Malý film se srdcem na správném místě a s nejlepší rolí Robina Williamse. Kdo by čekal tak vyspělý film od mladého dua Affleck/Damon. "Son of a bitch... He stole my line."

Frajer Luke (1967)

Neskutečně pozitivní příběh, který táhne hlavně Paul Newman a je zde opravdu do posledního písmene frajer. Nejlepší film z vězeňského prostředí a příběh o silné lidské vůli. "Oh Luke, you wild, beautiful thing. You crazy handful of nothing."

Zjizvená tvář (1983)

Epický příběh o vzestupu a pádu, pyšnící se minimálně oskarovým výkonem Al Pacina. Cadillac mezi gangsterskými filmy, který po těch několika shlédnutí v mých očích stále neklesa. "All I have in this world is my balls and my word, and I don't break them for no one"

Avengers (2012)

Tak je to tady film, na který jsem se tak dlouho těšil a on konečně existuje. Tohle je zatím top od Marvelu a jen tak to nikdo nepřekoná. Jsem velký fanoušek komiksů, jsem velký fanoušek práce Josse Whedona a náhoda, že se to takhle všechno hezky sešlo mi hrála jenom do karet. Joss Whedon je prostě seriálový génius a tohle byla pro něho výzva, natočit první celovečerní film (když nebudu počítat Serenity). Projekt Avengers je, ale velký sousto, stačí pár chyb a fanouškům hned něco vadí, ale Joss má na tyhle věci ty pravý ruce. Speciální efekty, hudba, komiksový look (oblek Capa se mohl trochu upravit pro film, ale čert to vem) a prostě ten do detailu vypilovaný scénář je něco co drží celý film pohromadě, ale tohle nestačí. Důležitý je vybrat správě herecký ansámbl a to je něco co Whedon vždycky uměl vycítit (tak jako vybral posádku lodě Serenity). Robert Downey Jr. díky dvou předchozím Iron Manům, kde perlil, lítal a střílet jak to jen šlo, se stal tak asi největším tahounem a byl zaručeně nejvtipnější postavou filmu. První Avenger Captain America se už objevil ve svém filmu, ale něco tomu chybělo a tak to tady Evans hodně vylepšil. Shield představuje opět už známou Black Widow, která je fajn, ikdyž Whedon umí i líp napsat ženskou postavu, dále opět Samuel jako Nick Fury a Clark Gregg jako Coulson, tady nebylo co zkazit. Novou postavou se stala také agentka Maria Hillová, kterou si zahrála Cobie Smulders (Robin z Himym) a byla to docela příjemná volba. Do akce se poprvé také připojil Agent Clint Barton aka Hawkeye (cameo z Thora nepočítám), kterého ztvárnil čím dál víc sympatický Jeremy Renner. Hemsworth se zde opět objevil jako Thor. Hlavní padouch se stal Loki, kterého perfektně (opět) zahrál Tom Hiddleston a se svou armádou "chitauri" chtěl zníčit svět. Dobrý padouch dělá dobrý film a to je sakra pravda a tady to platí dvojnásob. Poslední postavu, kterou chci rozebrat je recyklovaný Hulk, kterej po ne příliš úspěšných dvou filmech (Hulk s Banou a Neuvěřitelný Hulk s Nortonem) se konečně ukázal tak jak jsme ho chtěli vidět a bylo to boží. (HULK SMASH!). Takže jako shrnutí je tohle určitě nejpropracovanější marvelovka, ať už kvůli scénáři, akci a udržení věrnosti ke komiksu, ale hlavně kvůli tomu co film představuje.

Protiúder (2010) (seriál)

Seriál protiúder pro mě začal původní britskou sérii, která se inspirovala knihou od Chris Ryana. V hlavní roli Richard Armitage (Thorin v Hobitovi) tam odváděl docela slušný výkon, dále mu sekundoval docela překvapivě dobře Andrew Lincoln (Rick z Walking dead) a celá miniserie nebyla vůbec špatná. Pak přišlo na řadu duo (Philip Winchester a Sullivan Stapleton) a hned měl seriál větší šmrnc. Začalo se víc hláškovat, byla slušná akce a skvělá úvodní znělka (The heavy - Short change hero). Vlastně od druhé až do konce aktuální čtvrté série to neztratilo svoji jiskru a tak teď jenom čekám na pátou (bohužel poslední) sérii. Takže sečteno, podtrženo pokud chcete seriál, který je nabitý akci a není to pořád dokola to samé, tak tohle splní vaše požadavky. 8/10

Rychle a zběsile 6 (2013)

Justin Lin už počtvrté za volantem téhle úspěšné série, kde převzal štafetu po Cohenovi a Singletonovi. Opět jsme se dočkali hlavních hvězd, mezi které patří dá se říct úplně každý herec do zde hraje. Brian a Mia uz mají dítě, Dom žije v pohodě se svou novou přítelkyní, ale tuhle jejich rodinnou idylu jim překazí Hobbs kvůli problému, který dokáží vyřešit jen oni, ale tentokrát je to osobní jde o rodinu. Lin se snažil novej díl po velmi úspěšný pětce naplnit akci a honičkami až to úplně celé překombinoval. Některý scény působily hodně nereálně, ale furt to prostě má něco do sebe. Jako nový protivník rodinné squadry se stal Shaw, kterého zahrál celkem slušný herec Luke Evans. Vrací se starý postavy a objevují se nové. Ve filmu je plno pěkných aut a dotoho hraje docela oddechová muzika. Jednou jsme nahoře a jednou zase dole, Lin tímhle dílem opouští sérii a na je místo v dalším díle přijde talentovaný James Wan, tak snad to bude jenom dobře. Jedna z nejlepších části filmu byla, když jsme viděli kdo zavinil smrt Hana a to nám prozradí i to kdo jim zatopí příště. Jako celek film nepůsobí špatně a ostudu sérii nedělá tak proto 7,5/10 (viděno v kině)

Nespoutaný Django (2012)

Po úspěšných a pro mě osobně velmi oblíbených Panchartech přišel Tarantino s velmi osobitým westernem. Opět spojil síly s Waltzem a já jsem jenom rád, protože Waltz ty postavy nehraje on je prostě žije, jakákoliv scéna s doktorem Schultzem byla asi nejlepší a taky s ní napravil dojem (kterej jako Landa dostal) , byl to sympaťák až do úplnýho konce. Tarantinovi se konečně podařilo do filmu dostat DiCapria (už se ho snažil dostat do Panchartů a já jsem upřímně rád, že to tak nebylo, protože by jsme přišli o to být znechucení a zároveň udiveni skvělým výkonem pana Waltze). Leo si zde zahrál hlavního záporáka a určitě mu to po všech těch kladných rolích sedlo, protože mu to šlo na jedničku(klidně mohla být nominace). Dále Tarantino vsadil na jistotu a do filmu hodil jednu že svých věčných hvězd, Samuel L. Jackson jako protivnej starej chlápek je prostě boží (who's that n-word on the horse). Do hlavní role obsadil talentovaného Jamieho Foxxe a do role manželky zajímavou Kerry Washington, furt si v hlavě říkám jak by to vypadalo, kdyby se hlavní role zhostil můj oblíbenec Idris Elba (samozřejmě v roli Djanga :)), ale přesto byla tohle volba přesně do černýho. Ve filmu si jde všimnout celkem známých obličejů ve vedlejších rolích, třeba např. Walton Goggins, James Remar, Jonah Hill nebo dokonce sám Franco Nero (původní Django). Film doplňuje skvělý scénář, kamera, kostýmy, ale hlavní úžasný výběr muziky. Tímhle se mi Tarantino trefil do noty a proto 9,5/10

Muž z oceli (2013)

Úplně nový začátek nejznámnější komiksové postavy vůbec a dohlížel na něj právě Zack Snyder. Příběh s pera Davida Goyera popisuje Supermana a jeho svět úplně novým způsobem. Tito dva talentovaní pánové šli ve stopách Nolana a snažili se příběh udělat co nejvíc reálně (létající lidé z vesmíru klasika) a temnější než dosud ve filmu byl. Do hlavní role obsadili celkem neznámého Henryho Cavilla, ale naškodu to nebylo, ba právě naopak tohle byl krok, který musel být. Určitě jsem rád, že se začlo bojovat s generálem Zodem a ne Luthorem. Hlavní zlé postavy se zhostil Michael Shannon což byla skvělá volba, protože je to hodně slušněj herec, kterej nedostává tolik prostoru jak by si zasloužil. Ve filmu jsou pěkně vizuální efekty, hudba a hlavně nový pohled na Krypton a na Supermanův kostým, kterej je boží. Dále je ve filmu hodně velkých jmen jako např. Laurence Fishburne, Diane Lane, Kevin Costner či Russell Crowe. Finále filmu se mi hodně líbilo a celkově z celého filmu jsem byl spokojený (v kině jsem slintal blahem), takže mě donutili se těšit na další díl a proto 8,5/10 (viděno v kině ve 3D)