Vzpoura údolí (2014)

Parádní dokumentární kousek, nejen po stránce obsahové, ale i po stránce režisérské. Fakt lahůdka. Sice sem nikdy nebyl a nikdy nebudu horolezec, ale všichni zúčastnění jsou pro mě hrdinové a mají můj obrovský obdiv. V dokumentu je popsána historie lezení v Yosemitech. Je ukázáno, že lezci jsou uplně normální lidi jako my, taky si dávaj do trumpety čím to jde, akorát místo hraní na kejtru lezou po skalách. Jedno je ale jasný, hulej všichni :o).Co mě hodně potěšilo, tak stylová hippie hudba a taky černobílý fotky, který ti ožívaj před očima. Jo, podobnejch dokumentů víc!

Legenda o vášni (1994)

Po sérii ne zrovna oslnivých filmů sem sáhnul na jistotu a sjel sem si už po několikátý tenhle oslnivý příběh. Ani nevím čím to je, že se mi tak líbí, když je tam tolik romantiky, ale je to tak. Wwick totiž umí natočit kvalitní film, který umí diváka chytnout za srdce. Herecké obsazení je tady naprosto trefné, tři bratři to sehráli na výbornou a to nejen Pitt v nejlepších letech. Do toho jedna ženská, která naruší chod do té doby v klidu fungující famílie. Jo, ženský toho dokážou spoustu :o). To je asi to jediný, co mě tady tak trochu kazí celkový dojem, Julia Ormond. Nevím jestli to byl záměr, ale prostě tahle ženská mi moc nesedí, prostě ji nemám rád. Co m usím hodně vychválit, tak dojemný momenty, kterých je tady skoro jak ve Forrestovi. To vše podkresleno výraznou smyčcovou hudbou, která si vyloženě říká o vyronění slzičky. Kdyby tam bylo ještě kousek víc 1.Světový, tak bych byl totálně spokojen. Ale i tak řadím tenhle kousek mezi ty nej co se týče přízviska "romantický".

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Asi nejvíc mě na tomhle filmu děsí to, že odstartoval další sérii, která bude obsahovat minimálně další 3 filmy. Takže tenhle šmejd jen tak neskončí. Jasný, sem zaujatej Nolanovým Batmanem, kdo by taky nebyl. Ale čekal sem teda mnohem kvalitnější podívanou, páč Man of Steel se mi jako hodně líbil. Tam měl ještě Superman charisma a koule. Tady nemá charisma ani jedna z postav, asi nejvíc mladej Lex, kterej se aspoň praštěnej film snaží rozveselit. Wonder women, tak ta je uplně v pytly, když začne hrát ta její hudba, tak sem se málem začal v kině tlemit. Tenhle film je příšerně nastrojenej a je z něj cejtit obrovská nejistota. Co mi přišlo naprosto směšný, tak vztah Batmana a Supermana, který se od začátku na smrt nenáviděj, ale jakmile vyřkne Supéroman heslo : "Zachraň Martu", tak se z nich stanou bratři ve zbroji. Martoooo, to byl další moment, kdy sem se málem podělal smíchy :o). Jedno je jistý, tyhel komixy se Marvelům narovnaj ani po kotníky (byť se o to vehementně snažej). No, už se nemůžu dočkat na Cpt ameriku a nový X meny, kde si pevně věřím spravým filmovou chuť. Zacku Snydere, těd hovořím přímo k tobě, něco s tím koukej udělat, páč do teď sem si myslel, že si jeden z top rejžů! Dík :o)

Můj týden s Marilyn (2011)

Velmi příjemný a krásně barevný překvápko. Vůbec nic sem o tomhle kousku nevěděl, vlastně sem ho ani nestihnul uplně od začátku, ale chytil sem se :o). Když sem viděl tolik známých herců a tak příjemně barevně vychytaný film, tak mi to nedalo a dokoukal sem komplet.. Eddie Redmayne, tak tenhle chlapík je teď už uplně všude a má nakročeno stát se tím největšímm novodobým hercem, páč mu jakoukoli roli žeru. Asi to není zrovna uplně nejkrásnější chlap na Světě, ale něco v sobě má. Na tomhle filmu mi vlastně vadila jen herečka, která sei zahrála Marilyn, ta se mi do toho vůbec, ale vůbec nehodila. Jo, je hezký, že to celý nazpívala, ale to je mi buřt. Příjemná oddychová podívaná :o)

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Po strááášně dlouhý odmlce (dofča + rekonstrukce) konečně další film. Film, na který sem se bez mála půl roku těšil. A výsledek? Absolutní fiasko, který mi snad i vrazilo slzu do voka. Těšil sem se na vygradování neobvyklého příběhu. Všechny předešlý díly jsou tak nějak na stejné kvalitě, tenhle taky. Ale takle malý hodnocení dávám díky tomu, jak se tvůrcům povedlo doslova zjebat poslední díly (kterej si říkal o to být nejlepší). Akce v podstatě vůbec žádná, napětí nula, nějaký parádní vyústění se Snowem taky žádný. Konec rozvleklej jak tejden před vejplatou, zase tam ti tupci narvali romantiky až na půdu. Když to srovnám s posledním dílem Harryho, Hobbita, kde šla kvalita značně nahoru, tak tohle je absolutní propadák a pro mě navždy smutné vyústění oblíbené ságy.

Ztraceni v Mnichově (2015)

No, nevím nevím, jestli je český lev za scénář v těch správných rukou... To by nebyl Zelenka, aby si z nás neudělal pořádný šoufky. Uznávám, že tenhle film je hodně netradiční a že ho každý nemusí uplně pochopit. Co na něm hodně oceňuju, tak je začátek, když sem si bláhově myslel, že to bude fakt film. Cca po půl hodině mně ale bylo jasný, co na nás zase ten prevít chystá :o). Musím uznat, že jeho smysl pro humor je v ČR naprosto unikátní a je opravdu moc dobře, že tady máme někoho takovýho. Ale že by tohle mělo lepší scénář než Kobry a užovky? To se mi moc nepozdává. Co mě taky hodně dostalo, tak "skutečnost" jak to vlastně měl Beneš promyšlený. Akorát na tom je blbý to, že se nikdy nedozvím jestli je to taky jen perdel z diváka nebo historickej fakt. Každopádně mám Zelenku rád už jen proto, že sem ho jednou viděl na koncertu Mňágy s kejtrou zpívat " Chytit vítr". Tak snad ho jednou chytí :o)

Viktor Frankenstein (2015)

No pane jo, čumím jak se dá v dnešní době dojebat klasickej příběh. Povedlo se to všem, kteří se jakkoli podíleli na tomhle prdlým filmu. Teda kromě McAwoye, ten ukázal, že umí zahrát i pro rejžu, kterýmu se ještě nikdy nic pořádnýho nepovedlo. Harry P, tak ten přesvědčil o tom, že jeho herecké grimasy a umění zůstaly někde na půdě v Bradavicích. Asi největší průser tohodle filmu je příběh, který se sice obnovil, ale scénarista ho dojebal jak jen mohl :o). Docela se mi líbila výprava, kostými a ten počátek v cirkusu. Od tý chvíle, kdy Frenký oživl opičí monstrum, šel celej film do pjerdole :o)

Suburra (2015)

Pořádná nálož! Ty jo, docela prožívám filmovej půst, ale tohle teda stálo za to, fakt pecka. Od začátku až do konce. Žánrově bych to přiřadil k Drive, kde taky zní podmanivý písničky a taky vládnou mafijáni co to jde. Tady hned několik hlavních postav, záleží jen kterou si nejvíc oblíbíš. Tak jako tak tady vlastně jsou všichni záporáci. Všude samá korupce, drogy, násilý sex (jedna z prvních scén - jeden borec a s dvěma kočkama, což se v "normálních" filmech mockrát neobjevuje). Tohle je fakt jízda. Strašnej rozdíl mezi ČR filmy z podsvětí a tímhle matrošem. A ta italština, to dodá pořádný koule. Já si asi nejvíc oblíbil postavu šéfa cikánskýho gangu, kterej stejně jako většina rolí špatně skončil.

Mr. Johnson (2008)

Komedie? To snad né proboha. Ještěže se moje čipy lidksé "důstojnosti" automaticky vyply a aktivovaly tak čipy spánku, cca po 4O minutách :o). Páč, tohle kdybych dokoukal do konce, tak bych si asi musel něco prohnat hlavou, buď rovnou kulku a nebo při nejmenším pana Jana Procházku :o). Já vůbec nechápu to, jak se může něco podobnýho (scénář) realizovat ve film. OK, chápu český herce, který sou rádi za každou korunu a každou celovečerní roli, ale upsat se něčemu, co je stupidita 1.kategorie? Asi nejlepší na tomhle filmy byly reklamy na Českýho lva :o). Issová mi potvrdila to, že její herecké umění zůstalo na bodu mrazu no a kdo napsal scénář se tady rači ani nepíš, páč mám silné podezření, že to byl buď kůň a poník :o)

Úplné zatmění (1995)

Pěkně si to hoši bukvičácký uměli užít, jen co je pravda. Teď, když je Leovo jméno skloňováno uplně všude (oskar) sem se vrhnul na jeho poměrně nevýrazný film, kde to ještě zdaleka není vyzrálý frajer, který má u nohou celý Svět. I v tomhle zvláštním filmu mi dokázal, že je stvořen pro to být hercem. Dělá všechno tak, že mu to diváci musí sežrat. Jeho protějšek nezaostává ani trošku a oba borci si dávájí famózní herectví. Dokonce došlo i na líbačku, což se přecijen ve filmech moc nevidí. Tématicky mě film příliš neoslovil, páč tahle literatura, to je pro mě španělská vesnice. Tempo nemá kdoví jak svižný, ale film uteče jako voda. Leo si právem vysloužil letošního oskara, páč je to opravdový velikán, který v každým filmu dokazuje svoji velikost.