Hannibal - Zrození (2007)

Asi už mi měkne mozek, ale mně se tenhle díl líbil víc než Ridleyho Hannibal a to docela o dost. Zajímavý je sledovat válečný kousky a zvěrstva, která se děla. No a samozřejmě první vraždy mladého Hannibala, kterej se do role celkem hodil. Jasný, oproti Mlčení jehňátek a Červenýmu drakovi je tohle slabší odvar, ale má to rozhodně koukatelnost. Nízký hodnocení si vysvětluju tím, že je to už 4.pokračování a to lidi nemaj zrovna v lásce. Vrchol byl Marek Vašut s kudlou v krku :o)

Šarlatán (2020)

Wauu, kdo by to byl řek, že tahla paní z Polska umí natočit tavejhle trhák...Zajímavý je, že už v jednom filmu z 1995 Uplné zatmění taky ve filmu používá, nebo spíš využívá homoklády (v dobrým slova smyslu, nic proti nic nemám). Po skouknutí tohodle filmu sem měl stejnej pocit jako při "Ve stínu". Taky sem nedokázal pochopit, jak může bejt naším premiérem STBák, zmrd jeden. Komouši tady sejmuli i člověka, kterej celý život pomáhal jiným, dokonce i komoušům, ale stejnak ho ty šmejdi dostali. A to při tom měl na výběr, že může emigrovat, dokonce měl i za kým, ale zůstal to se mu stalo osudným. Bože, jak já ty hajzly nesnáším... FIlm je to výbornej, střídá se tam minulost a přítomnost, mladej Trojan zahrál na jedničku, no a starej, tak to už není potřeba komentovat.

Červený drak (2002)

No, pane jo... Nechápu, že sem tohle viděl snad jen 1x a že sem si o tom myslel, že je to šrágora... Teď po letech mě teda hodně překvapil tenhle drak. Záporák naprosto dokonalej, stejně děsivej jako v Mlčení jehŇátek. Atmoška taky hodně podobná, no a Hannibal boží... Oproti filmu Hannibal je tohle hodně slušnej návrat ke kořenům. To si snad někdy pustím i Hannibal. Zrození, to sem ještě neviděl. No, uvidíme. Tohle každopádně fakt skvělej napínák

Mank (2020)

Tohle je takovej můj klasickej protiproud. Většině lidem se to asi bude líbit, ale já na tohle moc nejsem. Asi mě uplně nerajcujou černobílý filmy. Navíc o filmu, kterej sem sice viděl (Občan Kejn), ale nic mi neřeknul. Ed Wood to samý, takže bohužel ani tohle. Přiznám se, že sem to ani nedokoukal, páč mě to hrozně nudilo :o(

Drsný město (2020)

Všichni sou mrtví Dejve, všichni sou mrtví... Hondně dobrej filmek. Oproti mojí 1.zkušenosti s tímhle rejžou, kterej byl prej sám policajt, tak výrazně lepší děj i ztvárnění. Z čeho sem byl hodně odvařenej, tak z konce, kterej se fakt hodně povedl a kterej přesně chybí ve většině amerických filmů. Tady happy end nečekej. Hlavní hrdina měl sice pod čepicí, ale i tak mu to bylo plat prtný. No, zkusím shcválně ještě Válku policajtů a to bude z týhle produkce všecko :o)

Muž z Hongkongu (1965)

Před Belmondem smekám, o tom žádná. Ale tenhle film je teda hotová tragédie... První půlka ještě docela šla, vejlet do Himalájí atd, docela zábavný. No, ale pak se to zvrhlo v tragickou francouzskou přehnanou komédii, ještě navíc uječenou v tu dobu už sem toho měl plný zuby. Muž z Ria - dobrodružná pecka, Muž z Acapulca - pecková komedie s prvky dobrodružství. Muž z Honkongu - strašlivá střeštěná komedie.

Dračí život Bruce Lee (1993)

Vzhledem k tomu, že sem viděl všehovšudy jeden film s Brecem Lee, tak se mi ani tenhle kousek moc nepáčil. Já nevím čím to je, ale Bruceho Lee a Jackiho Chana prostě nemůžu ani vystát. Tohle je teda skutečný příběh týpka, kterýho nemám rád, tak proč bych měl mít rád tenhle film? :o).

Mistrovská úroveň (2020)

Jou, jou, tohle je super skvělá jízda! A to dámy a pánové od začátku až do konce. Ano, něco podobnýho sme už viděl v Na Hromnice a NA hraně zítřka. No a co? Dyť je to peckovej nápad s časoprostorovou smyčkou. Tahle je navíc vyšperkovaná tím, že se každý ráno vzbudíš a 1.co je, tak týpek s mačetou před xichtem :o). Výběr hlavního hrdiny na jedničku s hvězdičkou. Všecko ostatní taky skvělý. Jo, z tohodle filmu sem opravdu nadšenej a myslím, že ho brzo uvidím znovu...

Blikající světla (2000)

Slušná dánská sestavička. Dobrý je, že už mám ty jejich herce taky celkem zmáknutý... To nepočítám samosebou světoběžníka Madse Mikkelsena, kterej dobyl Hollywood. Tohle je takovej příjemnej film okolo partičky 4 kamarádů, který krušný osud svedl dohromady. Místy se člověk fakt pobaví, místy má chuť jednu vrazit jedný holčině, která tuhle vypečenou partičku chce rozeštvat :o). Škoda jen, že film asi uplně nevěděl jestli chce bejt jen komedie, nebo i vážnej. Páč ty vážný momenty mi zas tak vážný nepřipadly...Ale fakt příjemnej nedělní pokuk :o)

Maradona - přísně tajné (2018) (TV film)

Další dokument o tomhle borcovi. A tímto uzavírám svoje Maradonovské období, víc se už do mě toho nevejde :o). Tenhle dokument mi dal víc než ten od Kusturici, ale nebyl to takovej zážitek jako "Diego Maradona" 2019, to je špička... Tady zase nebylo tolik fotbalu, ale za to víc rozhovorů s jeho spoluhráči a maséry, takže spíš takovej ukecanej, než obrázkovej dokument. Ale Diego je bůh, vo tom žádná!