Franta

okres Praha

3 body

<< předchozí 1 2
    • 16.1.2018  20:21

Další nevýrazný akčňák, který zapomenete hned, co se objeví titulky. Pět hrdinů je na jeden film až moc a žádný z nich nedostane dostatek prostoru. S žádným z nich se neseznámíte a proto všichni působí jako prázdné loutky. To samé platí i o záporákovi, který má typické "děsivé" vzezření a jediný jeho cíl je zničit svět, protože proč ne. Film utekl jako voda a já si téměř nevšiml, že by se cokoliv stalo. Nejsou zde žádné zvraty ani jakékoliv napětí, prostě nuda!

• 24.10.2016  16:52
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Film předkládá názor profesionální menšiny na tuto databázi. Ukazuje však pouze tuto stranu a to je kámen úrazu. Bohužel je už na první pohled jasné, na které straně stál režisér pořadu. Je však zajímavé nahlédnout do světa mimo čsfd a funkci prostředníka film splňuje dostatečně. Mohl by jen být trochu informativnější a záživnější.

• 13.1.2017  08:35
    Bio (amatérský film) (2016)

Povedený amatérský film, který má výbornou atmosféru. Snímek nevyužívá příliš originální motiv, který je však dobře zpracovaný. Bohužel minuta filmu opravdu nestačí a chtělo by alespoň trojnásobnou délku.

• 27.10.2016  12:08

Máme zde další díl série a buhužel také další ústupky na kvalitě. Doba ledová už má to nejlepší za sebou a tak je tento film pouze propracovaná pitomost bez nějakého nápadu. Počet postav se pořádně rozrostl a to je špatně. Žádné postavě se totiž nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. Proto mají všichni nepropracované charaktery a celkově nepůsobí dobře. Film ždimá z předchozích dílů a je vidět, že jediné o co mu jde, je co největší zisk.

• 23.10.2016  22:42
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Peníze se rozkradly, ale projekt musí být za každou cenu dokončen. Takto se dá shrnout děj Kosma. Bohužel se to dá říct i o Kosmu samotném, a tak nám z opěvovaného seriálu zůstalo pouze toto. Má se jednat o nástupce úspěšného Comebacku. Tomu však sahá sotva po kolem. Vtipy nejsou vtipné, narážky jsou ubohé atd. Když se konečně nějaký ten vtip povede, tak se člověk pousměje a následuje dalších pět minut nudy.

• 5.12.2016  17:29
    Příchozí (2016)

Jedná se o jednu z mála opravdu inteligentních sci-fi, jenže nepřináší vůbec nic nového. Celý film je v podstatě kopií Kontaktu. Mimozemšťané jsou vidět pouze v mlze. Nejspíše aby si animátoři ušetřili práci. Poté konečně přijde něco inovativního, a to jsou záběry z budoucností hlavní postavy, které bohužel nedávají smysl. Rozhodně se jedná o dobrý film, jenže na světě jsou lepší.

• 27.6.2018  20:05

Tohle se mi dost líbilo, ale rozhodně není pro každého. Prvních několik dílů je vynikajících se svižným dějem, který vás okamžitě vtáhne. Pak ale nastane zlom, kvůli kterému tento seriál spousta lidí vzdala, což je však škoda. Děj se sice zpomalí a hlavní postava je někdy nesnesitelná, ale to je to co dělá tohle anime uvěřitelným. Subaru totiž není typický dokonalý hrdina co vše udělá sám (proto se také anime jmenuje: Life in a different world from zero). V některých momentech se Subaru chová jako idiot a způsobí mnoho trapasů, poté si však projde osobním rozvojem a děj se přehoupne do poslední třetiny. Ta obsahuje nejvíce akce a rozhodně se ji vyplatí dokoukat. Tento seriál tedy určitě doporučuji ke shlédnutí.

• 22.12.2016  17:12

Jedná se o úplně jiný příběh, který však velmi dobře ladí se zbytkem Star Wars. Děj je velmi neobvyklý, hned proto, že nesledujeme příběh jediú, ale vedlejších pěšáků. Grafika prostředí je dotažená do nejmenších detailů, jako je například mušle na noze At-Ať. Scénáří nelze až na pár nelogických rozhodnutí nic vytknou. Celkově se tedy jedná o velmi dobryp film, škoda jen českého dabingu, v něm totiž postavy znějí prakticky bez emocí.

• 8.12.2016  17:49
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Jedná stále o ten starý Top gear, pouze v novém kabátě. Na první pohled je znatelný mnohem vyšší rozpočet, takže se hned v prvním díle objeví tři auta za desítky milionů. Dokonce i naprosto nudná "celebrita v autě za rozumnou cenu", se změnila. Prostě a jednoduše si Grand tour pusťte a nechte se překvapit.

• 3.11.2016  09:17

Typický přechytralý dokument, který se ohání tolika nepodloženými fakty, že úplně zatlačí ty pravdivé. Film neoplývá zrovna kvalitním dabingem a zrovna u dokumentu je to velmi rušivé. Vždy je vám předložen nějaký fakt, který je poté vyvrácen, aby mohl být znovu potvrzen. V této změti se člověk začne téměř určitě ztrácet. Díky tomuto dokumentu se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, které však balancují na hraně mezi pravdou a konspirační teorií.

• 18.3.2018  15:41

Toto anime se mi líbilo. Je to sice skoro to samé jako SAO, ale mnohem odlehčenější a zábavnější. Postavy jsou vcelku sympatické, ale jsou dost jednoduché. Při sledování jsem dobře bavil, bohužel je to hrozně krátké a skoro nic se v něm nedořeší. Přesto podle mě stojí za shlédnutí.

• 6.3.2017  10:40
    Highfive (TV pořad) (2015)

Ze všech TOP 5 žebříčků, které lze na internetu najít je Highfive určitě ten nejlepší. Jednak má nejlepší zpracování a také podává nejvíce informací. Líbí se mi, že neprodukují jeden žebříček za druhým aby získali views, ale dávají si s tím záležet a informace si náležitě ověřují.

• 8.12.2016  17:14
    Láva (2015)

Omlouvám se všem lidem, co tento kraťas dojmul k slzám. Já se také málem rozbrečel jenže z úplně jiného důvodu. Filmeček sice trvá jen pár minut, jenže při jeho sledování se čas neskutečně vleče a za chvíli vám pukne hlava z refrénu: "Najdeš mou lávu", který se opakuje snad tisíckrát. Tohle se prostě nedá dodívat bez újmy na zdraví.

• 18.11.2016  14:22
    Spectre (2015)

Spectre je povedený film, který by však neměl být vydáván za bondovku. Snímek má dobrý scénář, herce atd., jenže to tak nějak nesedí na Bonda. Vadí mi, že dříve se vždy jednalo o nějakou akci, ale nyní je to pro Bonda něco osobního. Rozebírá se jeho minulost, přehání se love story a kazí to celkový dojem. Filmu dávám čtyři hvězdičky poté, co jsem jej přestal brát jako další film o agentu 007.

• 24.10.2016  20:41
    Interview (2014)

Hloupá komedie založená na vulgárním humoru a debilitě postav. Zpočátku se neděje nic převratného, pouze Dave Skylark předvede, že je naprostý pitomec. Po chvíli se film přehoupne a snaží divákovi vnutit nějaké poučení. Najednou nastane další zvrat a opět přijdou na řadu pitomci, zbraně a spousta krve. Z filmu celkově nemám nejlepší zážitek, ale měl i své světlé chvilky, takže s přivřením oka dávám dvě hvězdy.

• 16.1.2018  19:59
    Log Horizon - Season 2 (série) (2014)

Druhá série mě opravdu zklamala. Sice má stejný styl jako první série a dokonce měla spoustu možností se předvést, žádnou z nich ale nevyužila. Nejvíce mi vadilo, že postavy řeší něco velmi důležitého a trvá jim to celých pět dílů, konečně to dokončí a ... vůbec nic se nestane. Opravdu nic, prostě se přejde k řešení dalšího problému a to, co bylo do té doby životně důležité prostě upadne v zapomnění a nemá to sebemenší vliv na zbytek děje, dokonce se o tom nikdo ani slovem nezmíní. Tímto je zabráno asi patnáct dílů a zbylých deset je výplňových. Když k těmto problémům přihodím fakt, že se v seriálu začnou objevovat mimozemšťani tak si určitě každý dokáže udělat představu. Tato série není vyloženě špatná, jen je nudná a úplně zbytečná.

• 16.9.2016  14:53

Naprosto super film, který baví od začátku do konce. Když jsem na Strážce galaxie šel do kina, nic jsem od toho nečekal a byl jsem mile překvapen. Film bych popsal jako velmi, velmi, velmi odlehčenou zábavu. Tak to taky musíte brát. Nesmíte hledat nesmysly, klišé atd. Musíte se prostě nechat tímto filmem unášet a budete se výborně bavit.

• 24.10.2016  21:26

Velmi povedený animák s poutavým příběhem a malebnou animací. K dokonalosti moc nechybí, vlastně spíš přebývá. Ano, jedná se o postavy, kterých je až přehnaně moc. Nejvíce mi z celé šestky vadil kašpar, převlečený za oheň chrlící potvoru, který všechno sponzoroval. V ději nemá co dělat a i postavami byl přijat pouze podle pravidla: Ty to platíš, ty máš pravdu. Když však odhlédnu od této skutečnosti, tak se jedná o velmi povedený kousek, u kterého se člověk baví, až na pár dojemných momentů, od začátku do konce.

• 16.9.2016  16:23

Film má rozhodně originální název, to se mu musí přiznat. Jméno je také to, co mě přimělo zastavit listování televizními kanály a věnovat filmu špetku pozornosti. To ale byla chyba a po dvaceti minutách civění do obrazovky jsem film vypnul. Doufám, že je z tohoto patrné, že film ani nestojí za zhlédnutí.

• 21.10.2016  20:37
    Aningaaq (2013)

Velmi pěkný dodatek ke Gravitaci. Konverzace ve filmu je velmi abstraktní a tenhle filmeček ji velmi zajímavým způsobem objasňuje. Je to jednoduše natočené, ale velmi výstižné. Pokud jste viděli Gravitaci, tak je i poměrně emocionální.

• 13.9.2016  12:33
    Gravitace (2013)

Dle mého názoru je Gravitace ten nejlepší sci-fi film. Je totiž zasazen do zcela reálného prostředí, ve kterém se nelétá skrz černé díry atd. Navíc zde hrají zkušení herci a CGI není z dětských omalovánek. Filmu není možné téměř nic vytknout, tedy až na dva ústupky kvůli ději.

• 16.1.2018  19:46
    Log Horizon (TV seriál) (2013)

Log Horizon mě příjemně překvapil. Přestože se děj odehrává ve fantasy světě plném monster, tak souboje jsou zde až vedlejší. Log Horizon se především věnuje vývoji společnosti v takovémto prostředí a dělá to překvapivě promyšleným způsobem. A pokud přece jenom přijde na nějaký ten boj, řeší se spíše strategicky než duchaprázdným mlácením. První dvě třetiny seriálu by byly na pět hvězd, bohužel se potom děj prakticky zastaví a na řadu přijdou výplňové díly, což dojem ze seriálu výrazně sníží. Přesto bych doporučil se na seriál podívat, alespoň na první sérii.

• 28.5.2017  13:22
    Muž z oceli (2013)

Prostě nuda. Ve filmu se nic nestane, až na to, že se mimozemšťané pokusí zničit zemi, ale to už známe. Myslím tím, že zde není žádný hlubší příběh. Žádné napětí ani žádný dějový zvrat. Film je prostě obsahově prázdný a koukat dvě hodiny na to, jak se někdo mlátí, se jednoduše omrzí.

• 26.2.2017  11:52

Je to hrůza. Dokument nemá vůbec žádnou informační hodnotu, vše co je zde řečeno za padesát minut se dá dozvědět za tři minuty na wikipedii. To by nebylo tak hrozné, pokud by byl film dobře zpracovaný, jenže on není. Navíc místo dokumentu o Smetanovy dostanete dokument o Molavcové jak tahá žebřiňák. Scénky s žebřiňákem totiž zaberou celých dvacet minut dokumentu. Tento film je opravdu dobrý jenom pro lidi, co neumí číst a nenajdou si ty informace na internetu.

• 25.10.2016  11:38
    Iron Sky (2012)

Povedený nápad v nepovedeném filmu. Kulisy, efekty a masky postav jsou více než slabé. Scény na sebe příliš nenavazují a ani ony samotné nejsou nic extra. Stále by film mohli mohli zachránit herci. Těm se to bohužel také nepovedlo a tak je z filmu pouze nemastná, neslaná(spíše kyselá), neúnosně dlouhá směsice všech možných nápadů zvaná Iron Sky.

• 23.10.2016  11:14

Hodně rád sleduji akční filmy, jenže najít nějaký kvalitní je v dnešní době dost náročné. Tento film se však tvůrcům velmi povedl. Jedná se o detektivku se spoustou čistokrevné akce. Těší mě, že se tvůrci zdrželi zbytečné vaty v podobě rodinných problémů a podobných vztahů. Tento film může hrdě reprezentovat svůj žánr.

• 10.11.2016  11:33
    Where the Hell is Matt? (hudební videoklip) (2012)

Internetový fenomén, který zaujal mnoho lidí. Mě však tento klip příliš neohromil. Jednou to shlédnout lze, ale dále je to stále to samé. Celé co je zde k vidění, je chlapík, který neustále tancuje na nejrůznějších místech po celém světě. Klip však trpí téměř nulovou rozmanitostí, takže se téměř okamžitě omrzí.

• 15.2.2018  22:20
    Hunter x Hunter (TV seriál) (2011)

Hunter X hunter se na první pohled jeví spíše pro mladší publikum, tento pocit se však rozplyne ve chvíli, kdy uvidíte nějakou postavu brutálně zemřít. Seriál neobsahuje téměř žádná klišé a úmrtími opravdu nešetří. Zpracování je sice na nadprůměrné úrovni, ale samo o sobě nestačí. Prvních padesát dílů je sice výborných, poté však začne tempo rychle upadat a to až na takovou úroveň, že celý díl posune děj o pouhých deset vteřin!!! Velmi mi vadilo, že spousta věcí zůstala nedořešených a nebylo to kvůli nedostatku času. Za 150 dílů by se dalo vše stihnout. Hodnocení přes 85 procent je naprosto přehnané. Za mě slabší 4 hvězdy.

• 23.10.2016  20:45

Poměrně ucházející pokračování prvního dílu. Nedokážu však pochopit, jak někoho napadlo, že do filmu, který je založen na přitroublém humoru, vloží něco takového, jako je na slzy hrající rozebírání pandí minulosti. Minulost je navíc prezentována formou častých a otravných flashbacků, které zabírají asi čtvrtinu filmu. Jinak je film celkem povedený a mladší nebo nenáročný divák se u něj bude dobře bavit. Příběh o pandím hrdinovi bych doporučil každému, komu se líbil první díl.

• 23.10.2016  18:53

Film podle mě postrádá nějakou hlubší zápletu, protože se vlastně jedná o tutéž scénu opakovanou pořád dokola, pouze s malými změnami. Efekty a herecké výkony jen mírně vystupují nad průměr a děj se svými několika chybami filmu také příliš nepomáhá. Finále mohlo film zachránit, ale je přeplácaný a trochu přitažený za vlasy. Zdrojový kód je typický zabiják času, který vám do života nic nepřidá, ale ani neurazí.

<< předchozí 1 2