Kniha džunglí (2016)

Musím pochválit režiséra, za přijetí tak obrovského úkolu, ale já osobně si myslím, že měl více pracovat na ději, ačkoli absolutně nic proti vizuálnímu zážitku. Chápu, že dostat do scénáře celou knihu je úkol složitý, avšak některá snímková fakta byla pro znalce předlohy poněkud zavádějící. Je však důležité si uvědomit, že film je to rodinný, a protože jeho diváky jsou zejména děti je nutno vlastně ocenit zjednodušení příběhu a snadno pochopitelné dialogy. Kniha džunglí je živě-akční fantasy film, který vypráví příběh Mauglího, osamocené lidské chlapce, který, veden svými strážci- zvířaty, se vydává na cestu sebeobjevování a zároveň se musí vyhnout hrozícímu Šér Chánu. Neel Sethi na obrazovce v jeho vůbec první roli je fantastický. Myslím, že hlavní důvod, proč tento film způsobil tak mnoho kladného ohlasu je proto, že dějová zápletka je podávána ve směsi s úžasnými vizuálními efekty. Knihu džunglí je třeba sledovat na velké obrazovce, s celou rodinou a prožít tento nadčasový příběh.

Vodní svět (1995)

Vodní svět se nachází někde v blíže neurčené budoucnosti, kdy bude Země pokryta vodou z roztavených ledovců a scénář snímku vypracoval promyšleně a složitě nový způsob života v post-apokalyptickém světě. Jistě, je to půjčování z "Mad Max", ale není to jako "Mad Max". Je to neotřelý a poutavý žánr, kde jsou k mání úžasné dekorace, masky, kostýmy, brilantní zvukový doprovod a ponurý hrdina (Kevin Costner), jednoznačné dobrý chlap, který jasně „řeže“ padouchy a ví o oceánu více než všichni ostatní. Se svým úžasným plavidlem a osobitým přístupem předvádí celou škálu akcí se spoustou vysokoenergetického adrenalinu a virtuózní kousky. Také stejně vzrušující je vrcholná bitva na palubě kuřáckého tankeru, která zobrazuje jednu z největších pyrotechnických akcí jaké jsou k vidění.

Constantine (2005)

Pro mne temný, ale oslňující film s fantasy příběhem, který se opírá o velkolepé speciální efekty a skvělou kameru. S lehkým mrazením mě vtáhl do světa, kde nás Bůh a Satan používají jako figurky při svých sázkách a apokalyptických hrách. John Constantine, prokletý schopností vidět příliš, se ocitne přímo uprostřed tohoto „zúčtování“ a s grácií, cigaretou v ruce a po boku s oduševnělou Rachel Weisz jede svou jízdu nejen o život ostatních, ale ve vygradovaném finále i o svůj. Keanu Reeves naplňuje postavu Constantine ponurou cílevědomostí a černým humorem. Je dokonalým anti-hrdinou, a zavede nás do jiného světa, který umožňuje zapomenout vše o svém vlastním světě po celou dobu sledování tohoto snímku. Film je poskládán z mnoha věcí, které zbožňuji ve svých oblíbených fantasy filmech: Detailní scény tajemného bytí-nebytí , charismatické postavy se špetkou svérázného humoru, velmi dobré efekty a výborné akce.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Ale jo, nápad dobrý, občas se něco povede - něco ne. Pazderková v první řadě (která se mi zdála lepší) jako soutěžící výborná, ale teď už mi tam to její sebestředné exhibování doslova se.. ! Vyměnit !

Rumburak (1984)

Na svou dobu docela hitovka, kterou jsme lačně sledovali. Kouzla a čáry a dobro zvítězí. Masky a kostýmy docela propracované. Dnes trochu úsměvné, ačkoli pro ty nejmenší - proč ne.