MOST! (2019) (seriál)

To je prostě pecka !!!

Specialisté - Útěk podle jízdního řádu (2017) (epizoda)

No, že je tam zmatek ve stanicích tramvaje - dobře - nepražákům to stejně nic neřekne a o to snad ani nejde, ale že proti únoscům ( a ještě k tomu v Praze !) zasahují tři kriminalisté a URNA si někde lebedí v pohotovosti, čekající zřejmě na nějakou větší a závažnější pecku - tak to je síla ! Režisér i scénáristé měli moc "prima" odborného poradce.

Námořní vyšetřovací služba - Série 14 (2016) (série)

No tak nevím. Stále jsem netrpělivě čekal na tuto sérii a přišlo zklamání. Pořád čekám na nějaký rozjezd ( hodnoceno po 9. díle ) a nic se neděje. Prostě odešla Ziva a Tony a je to v kopru....Do toho až nemocně vypadající vychrtlý Tim...Noví agenti mě zatím moc nezaujali a jestli se něco zásadního nezmění, tak se dostává seriál do velkého úpadku.. Nyní za mě **

Dáma a Král - Hodný, zlý, ošklivý a mrtvý (2018) (epizoda) odpad!

No tak dobře... Nova nás přesměrovala s novou sérií na úplně nový a pro mě už teď nepochopitelný seriál. Původní myšlenka ( která se mi líbila ) je úplně pryč ( spolu s Hádkem ) a dostali jsme se do podivné podoby zpracování, kdy kriminálním událostem ( rozumějme : nejzávažnějším trestným činům v kategorii vraždy ) vládnou právníci ( že by to byl odraz dnešní reality ? ), policie odevzdaně čeká na jejich geniální zjištění a komisař jede přes celou republiku, aby Braunové oznámil, že je kráva.Ta pak nasedne na koně jako honák krav, Milan hraje na kytaru jak bluegrassový chlapec z Apalačských hor. Ale je tady pozitivum. Když jsem viděl exteriéry, tak si myslím, že s dobrým režisérem máme na to natočit solidní western. Ale do té doby s tímto seriálem končím - škoda nápadu.

Dáma a Král - Jak svět přichází o doktory (2018) (epizoda)

Ač někdy úsměvný scénář, který právníkům deleguje takové pravomoci, že běžní kriminalisté a vyšetřovatelé šokovaně i pobaveně zírají, tak nasazení Hádka a nápad s geniálním analytikem, nebyl špatný počin. To ovšem neplatí u 3. série. Tahoun seriálu zmizel a nová postava v podobě postavy zrzavého Milana zcela jistě ubrala seriálu docela podstatně na originalitě. Je zde polemika, zda je to záměr scénáristy nebo nutnost ( např. nedostupnost Hádka ). V obou případech je to ale špatně a z originálního nápadu se stává brak, který má prudce sestupnou tendenci. Ještě zkusím jeden díl a pak je to za mě na odpad.

Orest z rodu čarodejníkov (2010) (TV film)

Po letošní premiéře třech ( u mě propadajících) pohádek na ČT1 mě tato pohádka fantasticky pohladila po duši. Je milá, s neotřelým a nápaditým námětem i scénářem, překrásné lokace, pohádková kouzla a konečně i sympatická a hezká princezna. Takhle si představuji televizní tvorbu. Pro mě na závěr letošního roku krásná - doposud kupodivu mnou neviděná záležitost. Jasně, že jsou tam mouchy. Mohla být výpravnější , lepší kostýmy, dialogy apod. Ať si ale kdo chce co chce říká a píše - u mě má po prvním letošním shlédnutí plný počet.

Marťan (2015)

Jak se dalo očekávat v Ridley Scottově filmu: Vizuálně ohromující! Krajina na Marsu vypadá naprosto úžasně, a scény na palubě Hermesu jsou stejně výpravné a z hlediska předvedených technologií lidsky pochopitelné. Mnohokrát v průběhu tohoto filmu, jsem legitimně uvěřil, že Mark Watney byl skutečný. Matt Damon je naprosto geniální a v tomto filmu hraje Watneyho s takovým optimismem, že to vlastně dělá depresivní aspekt filmu. Film má svůj příběh, skvělé jednání, fantastické vizuální efekty a v něm dávka příjemného humoru. Osobně jsem shledal tento film zajímavějším než Gravitace. Je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy v této kategorii sledoval, a ačkoliv je jeho délka 2h 20min, nepůsobí roztahaně a dal mi dvě hodiny napětí a diváckého uspokojení. Jinak si myslím, že je to úžasný film, ve skutečnosti jeden z nejlepších v oblasti vesmírných stanic, lodí apod., Chápu u někoho jiný úhel pohledu při srovnání se staršími podobnými filmy, které jsou však dle mého názoru předvídatelnější. Skutečnost, že se budete dívat celé dvě hodiny a stále v napětí a očekávání, staví toto dílo na takovou úroveň, kterou jsem v žádných dřívějších filmech tak intenzivně necítil.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant je technicky mistrovské dílo, které mě nutilo přemýšlet: "Jak tohle proboha natáčí?" V celém filmu jsou brutální sekvence, které způsobují emocionální stres a až odpor je sledovat, protože jsou tak reálné a dechberoucí. Představa, že události v tomto filmu se vlastně staly (a byly ještě brutálnější), nebo že by se mohly stát, je na mě moc a po shlédnutí mě to nutilo o příběhu dlouho uvažovat. Existuje zde mnoho dlouhých záběrů bez škrtů, které jsou v celém filmu, a které dodávají pocit sofistikovanosti. Mnozí jsou poblouzněni jen z výkonu DiCapria, ale já jsem byl unesen z brutálního a odvážného charakteru Fitzgeralda Hardyho. Byl prostě úžasný. Existují drobné nedostatky ve filmu, který se na některých místech vleče příliš pomalu. Dle mého názoru je to zapříčiněno tím, že samotný film chce předvést všechny přírodní krásné scenérie a kamery je místy na můj vkus příliš mnoho. Pak tu byl on - Hugh Glass, skutečný člověk, který opravdu přežil medvědí útok, ale ve filmu je prakticky nesmrtelný. Několikrát se stalo, kdy jsem si myslel: "Měl by být už proboha mrtvý !“ Po všech stránkách prostě skvělý počin, který doporučuji všem, ale zejména zkušeným a zralým filmovým divákům. Nemohu ani spočítat, kolik scén jsem seděl v naprostém úžasu, což je nepochybně díky brilantní režii a velkolepé kameře: není vratká, žádná editace, rychlé střihy a spousta neuvěřitelně složitých záběrů. Jednoduše řečeno: Výborný příběh o rodině, pomstě, přežití a přírodě. Nenechte si ujít příležitost vidět toto dílo na velkém plátně!