Jakubisko

homepage
ICQ: 274521454

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.1.2013  00:00
    Starožitníkův krám (TV film) (1995)

Přiznám se, že se musím hodně přehámat, abych tento komentář napsal nějak korektně, jelikož jsem skoro celý film kroutil hlavou a ke konci už téměř brečel smíchy...Nevadí mi, když se film nedrží přesně předlohy...ale tohle zpracování sebralo z knihy všechno krásné, co v ní bylo...psychologii postav, zvraty, překvapení, vtipy...a chápu že film je vždy oproti knize trochu zkratkovitý, ale aby po minutě filmu bylo "vyzrazeno" to, co je asi v polovině knihy a je to pro čtenáře v podstatě šok......plus hromada filmařských klišé a podivného kýče, který se snaží působit dojemně či dobově, ale působí spíš trapně. No, prostě zklamání.

• 9.1.2013  10:30
    Sindibád (1971)

LFŠ 2012 ... Nenechal jsem se odradit opravdu silně zavádějícím názvem a musím říct, že mě Sindibád mile překvapil. Film je plný hodně zvláštních dialogů (souhlasím s Limou, že místy působí samoúčelně), romantických záběrů a oku lahodících maďarských ňader. Vše dohromady dává směsici pocitů, která mi v tu chvíli prostě sedla. Ačkoli chápu, že mnozí nad tím akorát kroutí hlavou...a být v jiném rozpoložení, dost možná bych kroutil i já.

• 9.1.2013  10:07

LFŠ 2012 ... upřímně řečeno si nejsem jistý, co mě ty dvě hodiny u plátna udrželo, bylo to opravdu hodně úmorné...ale při zpětném pohledu mi to dalo pár námětů k přemýšlení a celá forma byla rozhodně zajímavá...bohužel v - pro mě - nezajímavém zpracování. Věřím ale, že divákům více srozuměným s japonskou kulturou, popř. s podobným žánrem, může film učarovat daleko více.

• 9.1.2013  10:03

LFŠ 2012 ... Určitě jeden z těch lepších blaxploitation kusů, které jsem mohl vidět...vnadné ženy, prdel, akce i napětí, tak jak to má být. Ale i tak si myslím že z námětu šlo vytlouct o kousek víc.

• 11.1.2012  15:30

Film, ze kterého se mi zvedal žaludek i běhal mráz po zádech přesto, že jsem spoustu příběhů již znal a měl mnohé načteno. Rozhodně nic na zlepšení nálady, leč snímek který by měl vidět opravdu každý, kdo se o problematiku totalitních systémů a Koreje zajímá. A kdo nezajímá, tak se zajímat určitě začne. Na webu je v současnosti dostupná pouze anglická verze, ale mluveného slova je tam minimum a titulky jsou celkem snadno pochopitelné, takže ani to by neměla být zásadní překážka.

• 15.8.2011  23:50
    Jsou hvězdy, které nehasnou (TV pořad) (2002)

Pořad založený na písničkách, ve kterém 90% účastníků (včetně samotného Hrona) zpívá na playback. Jó, to je teda nářez...

• 2.8.2011  01:25

LFŠ 2011 ... Na závěr festivalu bohužel ohromné zklamání. Dokument neobsahuje vůbec nic, co bych už z desítek dalších dokumentů nevěděl, od Síly lidskosti se téměř vůbec neliší (Matej Mináč má zřejmě trochu problémy s inspirací) a zpracování také není nic z čeho bych si sedl na zadek. Po celou dobu promítání jsem si připadal jak na školní projekci, v lepším případě jako při sledování dokumentu z nějakého cyklu na ČT1. Nápisy typu "Druhá světová válka začala 1. září 1939", následované asi 15 vteřinami bitevních záběrů a posléze strohé info, že válka skončila dělají z diváka tak trošku blbečka. Kromě toho byl film protknut celkem dementním střihem. Vrchol nevkusu však rozjela až druhá polovina filmu, která má informační hodnotu hyperbolicky se blížící nule. Výpovědi lidí, popisujících pusinky v kině, nebo neustále opakujících jak sir Winton vymýšlí pořád nějaké skopičiny...achjo...neříkám že podobné věci do filmu nepatří, ale založit na nich celý poválečný vývoj? Korunu nicméně všemu nasadila poslední čtvrthodinka, protože Kambodža, obrázky zubožených afrických dětí a spousta vřískajících harantů z celého světa, vše podbarvené Bambini di Praga... já se ptám proč. Co jsem udělal, abych musel vytrpět takový kýč a patos. Nicméně abych nebyl až příliš krutý - dokument jako takový to zas tak tragický není. Klade si však nesmyslně velké ambice (možná že oprávněně, vzhledem k většinové reakci publika, co já vím) a hlavně se šíleně, ale šíleně opakuje...Mináč natočil podruhé to samé, jen přidal Issovou a okořenil to Kambodžou. Ne, díky.

• 2.8.2011  01:12

LFŠ 2011 ... Ohromná sranda, občas trochu na úkor mentálně postižených, ale to snad nevadí. Na celém - vskutku unikátním - dokumentu bylo asi nejpůsobivější, že ukázal na "retardech", že smýšlejí v podstatě stejně jako většinová populace ČR s tím rozdílem, že zmínění aktéři umí své názory aspoň celkem jasně a hlavně upřímně zformulovat. Rozhodně sofistikovaněji než volič KSČM pokřikující cosi o Baníku a Pyče. :)

• 2.8.2011  01:08
    Kameny (2010)

LFŠ 2011 ... Tak já vám nějak nevím...zpracování docela hezké, atmosféra ušla, hudba jakž takž (i když ten zpěv mi šíleně lezl na nervy a ani libozvučnost textu nebyla zrovna nejlepší, ačkoli to možná byl účel)...ale zřejmě mi pointa příběhu buď unikla, nebo byla úplně blbá. Muž byl otupělý tupou prací v lomu, ignoruje milující ženu, načež posléze zabije zavaleného horníka (pouze mu tím zkrátí utrpení, tak jsem to aspoň pochopil)...ženě z toho jebne a začne se muchlovat s někým jiným, načež manželi to zřejmě dojde, jde do sebe, začne si ženy všímat a je citlivý. Ta ho však odmítá a nadále se peleší s jiným...následuje tragický závěr a zpívané poučení, že "tak to dopadá když si muž nevšímá ženy". Takže ten zmrd v podstatě za všechno může a poserte se. Teď jen nevím, jestli je to výplod chorého, nebo pouze feministického mozku. Ale možná že jsem to jen špatně pochopil a je v tom něco mnohem hlubšího. Kdo ví...

• 2.8.2011  00:56

LFŠ 2011 ... Veliké překvapení. Vůbec jsem netušil co od tohoto snímku čekat, ale když jsem se od začátku doslova řezal smíchy a ani v průběhu filmu se rozhodně nezačal nudit, byl jsem téměř v šoku. A poté co se mi dostalo ujištění, že oproti ostatním Wilderovým filmům je to ještě slabota...je zřejmě načase si sehnat jeho kompletní filmografii. :)

• 2.8.2011  00:52

LFŠ 2011 ... Skvělý dokument plný strašného hnusu. Těžko dodávat něco víc...pro mě jeden z vrcholů této LFŠ, který ve mně vyvolal chuť zabít buď sebe, nebo všechny ty zmrdy co v příběhu vystupují či tahají nitkami v pozadí. Beznaděj, vědomí o vlastní nedůležitosti, ponižování, mučení...je opravdu neskutečné co se může stát ve 21. století a ještě v zemi která si hraje na nositelku svobod. Jdu blejt velebnosti...

• 2.8.2011  00:47

LFŠ 2011 ... Ježiši kriste co to do prdele bylo. Možná bych měl být Rumun, nebo aspoň žít většinu života v socialismu abych tu hromadu absurdních narážek a vtipů pochopil, ale takhle jsem viděl jen sekvence nesourodých scén, rozhovorů a obrazů. Jedinou hvězdičku dávám za scénu s "potratem", která byla ve své absurditě aspoň opravdu vtipná a za soulož s přihlížejícím Arnoldem.

• 2.8.2011  00:40

LFŠ 2011 ... Ano, konečně byl natočen film o odsunu Němců, konečně se k tomu někdo odhodlal, otázka však je nakolik zdařile? Postavy ve filmu jsou tak vyprofilované, až to bije do očí. Waschke je bezvadný klaďas, Roden je "ten spravedlivý" a Kaiser je zapálený, leč zaslepený odbojář. Toto silně zavádějící zjednodušení přidávám na vrub jednak snaze působit jako hollywoodský velkofilm (což se nutno říct celkem daří) a druhak natočit film tak, aby ho i ten nejdementnější český divák pochopil. V případě že by měl Habermann nějakou charakterovou vadu by si totiž někdo hned mohl pomyslet, že si to tedy vlastně zasloužil... Celkově se ale jedná o snímek, který byste rozhodně zhlédnout měli a poměrně nízké hodnocení mu dávám hlavně proto, že věřím že se z této oblasti českých dějin objeví filmy ještě mnohem lepší a vyváženější.

• 2.8.2011  00:29

LFŠ 2011 ... Nečekaný vrchol letošního festivalu, dokument plný skvělých autentických záběrů a výborně sestříhaný a protknutý zajímavými rozhovory. Banksy naprosto ví co dělá, je velmi inteligentní a navíc neuvěřitelně vtipný, zatímco Thierry (Mr. Brainwash) je takový jouda na styl Butterse ze South Parku, o kterém jsem si doteď neudělal jasno, jestli je to génius, nebo prostě magor který měl víc štěstí než rozumu. Vše dohromady však dává neskutečně zábavný dokument, který určitě má co říct každému, i když se o street artovou scénu nezajímá (mezi takové diváky se řadím i já).

• 2.8.2011  00:20

LFŠ 2011 ... Film, ze kterého se dalo vytřískat hrozně moc a vznikl bohužel pouze slabý odvar. Nad hlavní herečkou jsem sice prohonil mládí, ale v charakterní dramatické roli bohužel působila dost tristně a po celou dobu trvání snímku pouze tak nějak bezduše a s neměnným výrazem koukala (možná že to měla v popisu role, v takovém případě asi nechápu co tím chtěl básník Soderbergh říci) a občas něco otráveným tónem pronesla. Nevím co jsem si z filmu měl konkrétně odnést za ponaučení nebo zážitek, ale já se jen hodně nudil. Hrozná škoda.

• 2.8.2011  00:13
    Slzy extáze (1995)

LFŠ 2011 ... Tenhle film je buďto pro skutečné znalce žánru, nebo pro úplné úchyláky... fap fap fap ...žena s banánem... fap fap fap ...stříkání na terč... fap fap fap ...jdu kakat... fap fap fap ...jsem mimozemšťanka... a tak dále a tak dále...jsem docela rád, že mě to nevzrušilo.

• 2.8.2011  00:07

LFŠ 2011 ... Jedna hvězda za Mihulový kozy, druhá za prdel. Kdyby ukázala i švába, možná by to bylo za tři. Nicméně, ve vší vážnosti, Džusový román nenabízí v podstatě po celou délku filmu nic, co bychom už neviděli jinde ve stovkách podob. Film dává po celou dobu tak nějak divákovi hádat co se asi děje v psychice hlavní hrdinky, ale je to celé tak vágně zabalené, že to téměř nestojí za řeč. Jakousi sílu v sobě má akorát poslední čtvrthodina (scéna z nemocnice, fuj) a již zmíněné Alenčiny vnady. :) Mimochodem, výkon ostatních (ne)herců byl na hranici komična, nevím zda šlo o zrovna nejšťastnější volbu. To, jak Alenu balil na stráni její nápadník, snad nemůže Fenič myslet vážně...

• 2.8.2011  00:00
    Autopohádky (2011)

LFŠ 2011 ... No, Autopohádkami jsem byl upřímně řečeno lehce zklamaný. Ačkoli byla každá poměrně jiná, jejich celkové pojetí mi přišlo až moc primitivní a zaměřené opravdu na ty nejmenší (což není nutně mínus, ale kvalitní pohádka pro malé by měla umět zaujmout i dospělé diváky) a hrající tak trochu na klišé. Většina pohádek ničím neurazí a nenadchne, opravdu vyčnívá akorát ta třetí (rybář), která má ohromně roztomilou a originální animaci a plno vtipných momentů (dýchající rybičky, chňachňach :)) ). Příběhem se zase trochu odlišuje druhá (víla), i když nevím co přesně si z ní máme vzít za ponaučení. Asi nebrat si ženský do baráku. :) Hrané předěly s Vetchým jsou těžký podprůměr, upřímně nevím proč si do této role vybrali právě jeho.

• 1.8.2011  23:54
    Graffitiger (studentský film) (2010)

LFŠ 2011 ... Moc hezká, vtipná a technicky dokonalá miniatura. V rámci svého žánru (studentské krátké filmy) určitě patří mezi TOP. Libor Pixa si tím určitě zadělal na zajímavou budoucnost.

• 1.8.2011  23:52

LFŠ 2011 ... Ultra zábavný dokument, který ač ponouká k huronskému smíchu, záhy může stejně tak zmrazit a donutit člověka k pořádnému zamyšlení. Nenucenost a spontánní reakce hlavního aktéra dodávájí filmu tu pravou šťávu a těžko byste hledali dokument s podobným náhledem na věc. O to větší je možná škoda, že některé pasáže nejsou dotažené do konce, film by mohl být klidně o půl hodiny delší. Lehce mě zklamal patetický závěr, kde měl autor zřejmě potřebu všem americkým divákům důkladně vysvětlit co vlastně z celého filmu za ponaučení. Závěrem bych ještě vyzdvihnul perfektní animace, ze kterých jsem se mohl potrhat smíchy. :)

• 1.8.2011  23:46

LFŠ 2011 ... Uznávám, že v dobovém kontextu by si film asi zasloužil lepší hodnocení, ale mně nějak zoufale nesedl. A ten závěr byl tak morbidní a zároveň WTF že si ani nejsem jistý, zda byl i vtipný. :)

• 1.8.2011  23:42

LFŠ 2011 ... Šílená píčovina, ale k mému překvapení si ani na nic jiného film nehraje. Prostě lehce úchylná satira českého (moravského) venkova, protknutá celkem povedenými vtípky (kolotočový kůň = LOL), místy i hezkou nenucenou myšlenkou a hlavně v podstatě vůbec nepůsobící trapně či křečovitě. Ideální oddechová volba.

• 1.8.2011  23:39

LFŠ 2011 ... Podobně jako napsal darm - je úžasné, že film dokáže udržet v totálním v podstatě po celou jeho délku i přesto, že divák ví jak dopadne. Těžko si představit lepší zpracování dokudramatu, než je United 93.

• 1.8.2011  23:37
    Ahmed & Salim (TV seriál) (2009)

Seriál nemá příliš velkou hloubku, není ani nejbarvitější v nápadech, na krátké primitivní pobavení však skvěle postačí, navíc na LFŠ působil ve společnosti všech těch vážných snímků o terorismu jako výborný zlepšovač nálady.

• 20.6.2011  23:03

Vzhledem k tomu, že jeden z účinkujících pamětníků je i můj dědeček, tak musím říct že se z tématu dalo vytlouct mnohem více. Celý příběh je opravdu fantastický a dojemný (odvážím se ho přirovnat k příběhu Lidic, s tím rozdílem že tento dopadl relativěn dobře) a dokument je bohužel celkem plochý a ne příliš záživný. Svou hodnotu však určitě má.

• 29.4.2011  01:22
    Most (2003)

Trochu moc patetické a prvoplánové, je tam na můj vkus až moc vidět snaha o poetiku a emoce. Na druhou stranu je to poměrně slušný a zajímavý počin a Javorský se opravdu překonává, super výkon. Pěkné 3*.

• 17.11.2010  19:02

Klasická "Grantovka", romantická komedie která rozhodně ničím nepřekvapí...ale mně prostě "sedla" :o) a dobový klip, písně a tanečky byly fantastické :o)

• 30.9.2010  14:36
    Vesmír (TV seriál) (2007)

Pro mě ideální dokument o vesmíru. Není zvlášť odborný a složitý, stejně tak ale není tak úplně pro dementy. A trochu té Ameriky se holt dá přežít. :)

• 2.8.2010  20:50

LFŠ 2010 ... Kvalitní tečka letošní sice krátké, zato kvalitní LFŠ. Možná ne úplně originální, přesto však působivé zpracování jedné zmršené puberty. Ať už si z filmu vezmete cokoliv, ať už se v něm najdete nebo ne, rozhodně vás nenechá chladným. Žánr psychologické drama byl naplněný do poslední kapky.

• 2.8.2010  20:44
    Minulost (1998)

LFŠ 2010 ... Kdyby tam neustále nebyl ten tlukot srdce, tak by se u toho snad dalo aspoň spát. Po dvaceti minutách jsem to vzdal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6