Sherlock (2010) (seriál)

Úžasný nepredvítaľný serál, ktorý predčil moje očakávania. Super herci, hudba a príbeh, ktorý sa vyvíja cez všetky časti, no je ide tak v pozadí.

Focus (2015)

Uznávam, 5* je veľa, ale mňa ten film dostal. Totálny "mindfuck". Aj keď som si tento film vybral preto lebo mi ho ukázalo ako podobný Dannyho 11 atď. Ale tento bol lepší podľa mňa. Jednoducho som sa nechal uniesť a úplne okaslať. A ešte aj po skončení filmu som rozmýšľal že ako to vlastne spravili. Je to super pre tých čo majú radi adrenalín

Za sklem (2016) (seriál)

Dávam 4 hviezdy za pomerne dobrý výkon na slovenské pomery. Kvalitné výkony dobrých hercov. Komparz a niektorí herci zase slabšie. Štyri hviezdičky za dobrý námet, potom inšpirovaná 3. séria skutočnosťou - takže kuráž také niečo spracovať a celkovo veľmi dobré na slovenskú produkciu. K dokonalosti ale ešte chýba.

Čára (2019)

Totálna oddychovka s tínedžerskymi problémami, pri ktorej sa človek dosť nasmeje. Dávam tri hviezdičky za miesta vo filme ktoré mali pre mna nečakaný priebeh a boli veľmi milé.

Útěk do divočiny (2007)

Veľmi hodnotný film plný myšlienok a zamyslení. Môže pôsobiť aj dosť ťažko miestami. Každý človek sa nájde v príbehu. Koniec celkom dramatický.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Film na úplne vypnutie hlavy. Až také, že aj vaša vypnutá hlava sa bude pozerať jak vyjavená že nechápe čo sa tam deje.

Schindlerův seznam (1993)

Film s veľmi silným odkazom. A také filmy sú najhodnotnejšie. Som veľmi rád, že som sa nakoniec po mnohých odporúčaniach dostal k tomuto veľdielu. Mám rád filmy, ktoré sú natočené podľa pravdivej udalosti. Život sám píše udalosti a deje, ktoré by nenapísal ani ten najlepší scenárista na svete. A práve preto má tento film takú veľkú hodnotu. Aj vďaka hereckému obsadeniu sa mohol zaobaliť do perfektného prevedenia. Snímok, ktorý je miestami veľmi drsný a nepotešujúci, ale pravdivý a vyzývajúci k pomoci. Ďakujem životu za písanie takýchto scenárov, a vďaka režisérovi a hercom za pekné dielo.

Emoji ve filmu (2017)

Nápad nechýba. Len prevedenie bolo veľmi jednoduché a nikoho extra neprekvapilo. Pre vypnutie mozgu môže byť. Ale videl som už aj lepšie animáky.

Stud (2011)

Film má naozaj veľmi silný príbeh a odkaz pre dnešnú spoločnosť. Myslím si, že sa dotkne každého. Miestami vôbec nie je ľahké pozerať sa na isté scény. Sú totižto nakrútené veľmi otvorene a bez cenzúry. Vyvoláva v divákovi zmiešané pocity. Vo mne konkrétne vyvolal pocit odporu, znechutenia, mal som pocit, že hlavný aktér je zvrátený. Vôbec sa mi nepáčil. No na druhej strane som mal aj pocity súcitu s ním. Pretože viem aké to máme my muži ťažké, čo sa týka sexuálnych stimulov, a taktiež vo všeobecnosti majú muži väčší problém s masturbáciou než ženy. No v jeho prípade sa to dostalo do úplne iných rozmerov. Už do svojej potreby nezahŕňal len seba, ale aj iné osoby. A tým pádom to už zachádza do promiskuity. Po asi polhodine som pochopil, že nemôžem mať k tomu mužovi odpor. Resp. nie som schopný mať k nemu odpor. Nadobudol som pocit súcitu. Postupne, ako človek pozerá tento film začne chápať súvislostiam, ktoré nám chce povedať. Brandon je závislý na sexe a na sexuálnom potešení. Vyhľadáva ho všade, kde len môže. Nie je to asi nič pekné. A vo filme môžeme pozorovať, že mu to nie je jedno. Nechce ostať takým. Cíti, že niečo nie je v poriadku. A práve to vo mne vyvolalo pocit súcitu. Že to nemá ľahké. Zistili sme, že spolu so sestrou vyrastali v prostredí, ktoré ich k tomu viedlo a tak ako si deti nevyberajú prostredie, v ktorom budú vyrastať, tak si ani nemôžu vybrať veci, ktoré na nich budú vplývať. A takýto negatívny vplyv, ktorý dostávali Brandon spolu so sestrou je veľmi silný. Sprvu si človek jeho typu myslí, že je to normálne, a že nič zvláštne asi nerobí, no postupom času mu chýbajú základné veci, ktoré človeka v živote majú napĺňať. A tak aj Brandon si postupne uvedomuje, že niečo nie je v poriadku. A divák mu veľmi fandí, pretože vidí, že to čo on prežíva vôbec nie je pekné, a už vôbec nie prospešné. Veľmi ma zasiahla skutočnosť, že súrodenecká láska, ktorú mali, im zostala neporušená. Páčilo sa mi, že ich sexuálna zvrátenosť nezasiahla aj oblasť prirodzených rodinných vzťahov.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Kvalitny animovany film, ktory je vynimocny aj svojou prepracovanostou. Animacie su modelovane, nie kreslene. A to filmu pridava na svojej vynimocnosti. Odkaz, ktory nesie, ze sa oplati zit na zemi, aj ked je plna trapeni a starosti dava filmu istu silu, ktora je peknym prikladom nielen pre deti.