Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

oSiSko

Po Dr. Ludsky prišiel konečne ďalší kvalitný seriál. Po 4 dieloch musím povedať, že od hereckých výkonov, cez dej, zápletku, atmosféru či hudbu sa mi to veľmi pozdáva, len tak ďalej. EDIT : Po 3. sérii, ževraj záverečnej, dúfam, že nie, treba povedať, že nič lepšie na Slovensku ešte natočené nebolo, elitní herci, ktorí ukázali, že keď nemusia hrať nejaké zúfale pseudokomediálne denné seriály, ale majú čas na natočenie kvalitného seriálu, tak sú svetovými hercami. 10/10 ()

kingpsch

vidim ze true detective zanechal v tuzemskych tvorcoch odkaz.nejake naznaky aj v ceskom seriali RAPL a teraz ZA SKLOM.no co napisat niektore sceny a dialogy vyslovene smiesne a trapne. to iste aj v realiach oddelenie je jak americka FBI Kolenik chodi na porsche no troska nerealne a to nehovorim o super bitkach to uz je iny zaner ()

Trsto

prvý postreh : pane bože .... ešte som len začal pozerať a už ma bolia oči ... hrozný, chaotický strih a tá kamera .... scéna policajnej akcie, zábery naháňačky, potom boj ...totálne amatérsky prevedené ... uvidíme čo dej a ostatné napovie v ďalšom priebehu Hlavné postavy povedzme OK , vedľajšie to bol vo väčšine prípadov hrôza a des ... Napr. tá objemnejšia devenka , ktorá sa snažila hrať reportérku s mikrofónom za policajnými páskami a mykala s rukou zo strany na stranu ako keby mala záchvat...a ten výzor v tvári stál tiež za to ... uvidíme čo povedia ďalšie časti . ()

Flopik

Neveril som tomu ale ono to je vážne dobré. Skvelé herecké obsadenie , postavy hrajú na výbornú má to premyslený príbeh, akciu a dokonca aj hudba je dobrá. Ústredná dvojka má medzi sebou chémiu no a prvá séria sa vydarila výborne. Čo som maximálne prekvapený tak sú zvraty , pretože prichádza jeden za druhým no a ten posledný je teda výborný. Na Slovensko obrovský palec hore. Tak druhá séria sa podarila a možno aj viac ako prvá, opäť skvelé zvraty dokonca úmrtie pár postáv. Koniec slabší ale celkovo som sa bavil. Za mňa hodnotenie ostáva. ()

Nine

Potenciál by to možná i mělo, ale obávám se, že v 16 epizodách se "rozplizne". Už první díl mi připadal poměrně natahovaný. A musím se přidat k názoru jistého amatérismu - dýchající mrtvola s prostřelenou hlavou? Rádoby novináři? Možná by to chtělo ohlídat i (ne)herce ve vedlejších rolích, protože i oni utváří celkový dojem z filmu/seriálu. Nicméně šanci tomu ještě dám a to hlavně díky Milanu Ondríkovi. ()

• Předobrazem vraždy novináře, která se vyšetřuje v této řadě, byla vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. (fabecc1222)
  • Seriál sa volá podla titulnej piesne, ktorú má na svedomí slovenská kapela Korben Dallas. (lukyno40)
  • Titulnú pieseň "Za sklom" nahrala skupina Korben Dallas. (lukyno40)