Občanský průkaz (2010)

Tohle pravidelně promítat na středních školách, aby další a další lidé věděli, z jaké temnoty jsme v roce '89 vyšli - a taky, že i tu dokázali někteří snášet s humorem. Velmi uvěřitelný a "všednodenní" film - tady je to moc, moc důležité. Díky, tvůrci!

Signál (2012)

Skvělé 3 * podceňovanému dílku, kterému dělají medvědí službu titulní píseň i plakát - protože přesně takový ten film není. Bezčasí dnešních vesnic - a přitom jejich kouzlo... A k tomu stíny našich vlastních povah, jedno manželské drama beze slov, trocha absurdity a hudební vtípky. Jasné, trochu mišmaš - ale otevřené mysli se odvděčí. Pozn.: okrajově i variace na Bobule... no a co??

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

"Mirka Spáčilová efekt" - pokud vidíte něco takového poprvé, tak celkem dobré. Ale jinak... Už několikrát omleté téma "teenager je něčím jiný, najde sobě podobné a bojuje se záporáky", hloupě podané patetické hlášky a trochu uměle působící otevřený konec. * a plus navíc filmu ale zaslouženě patří za reinkarnaci světa starých řeckých mýtů.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Slabé 3* - ani šikovní herci nezachrání tuctový námět (což by samo o sobě tak nevadilo) a slabou logiku děje. **následuje spoiler** Mafie v rámci msty toliko rozstřílí dům jednoho z hrdinů a konec; když na chvilku chytnou lupiče v kasínu a snadno identifukují, že je to polda, nepřijde jim to divné, ani když se objeví další podobné útoky; hlavní hrdina se na konci jen tak vzdá policejní práce, když je pro něj celou dobu vším a mohl by klidně třeba jen v závětří pochůzkařit (a vůbec, co tak asi bude zbytek života dělat?) **konec spoileru** Pokud chcete vidět víc chemie "Gosling-Stone", zkuste film Crazy, Stupid Love - z něj mám nakonec celkově lepší dojem.

Kouř (1990)

Pátá * za to, že jiný takový film prostě není. Svobodná, hravá a usmvavě děsivá avantgarda, punk na plátně a zúčtování s jednou epochou. Navíc jakékoli chybky jsou toho glancu šílenství přirozenou součástí. Jediné mínus - můj táta jestli začínal pracovat v takovém prostředí, tak to tedy...

Vzhůru do oblak (2009)

Těch nejobyčejnějších 5*, jaké jsem dosud dal. Pixar zase ukázal, jak spojit srandu, plno nápadů a precizní animaci s něčím, co vás chytne tam někde uvnitř. Osobně nevím, co víc by mohl animovaný film nabídnout. Chapeau! P.S.: Vhodné ke zhlédnutí s ěkým, koho máte moc, moc rádi. P.P.S.: Zkuste po původním znění dát i češtinu - pes v podání Pavla Lišky stojí za to.

Já, padouch 2 (2013)

Tradiční model "Jste-li dítě nebo je máte, přidejte hvězdičku." Milé, dynamické, s příběhem a zábavnými pomocníky hlavního hrdiny (ti tady obvykle udělají hodně): no a koncept (ex-)Záporák hrdinou je chytlavý snad vždy. Celkem jsem se bavil, i když jsem neviděl začátek série - šikovné!

Poldové (2010)

V podstatě jsou dvě možnosti: buď to K-Smith myslel celé jako dokonalou recesi, nebo aspoň částečně vážně. Já se obávám té druhé možnosti, proto 2* - protože jako cokoli jiného než parodie je to slabota. 100x omleté motivy a neohrabaného jakoževtipného niggacopa nezachrání ani vedlejška S. W. Scotta, ani pár veselých momentů/hlášek.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Tahle nečekaná milá překvapení mám rád. Ke 3* za zpracování tématu, a sympatické a civilní herce přidávám čtvrtou navíc za nadhled a šarm, se kterým tvůrci zpracovali hned několik milostných témat - a též za několik hlášek a situací, které mě naplno rozesmály, což se "romantickému filmu" u mě už dlouho nepovedlo. Bravo:-)

Osamělý jezdec (2013)

Kvalitní a originální (huh...u westernu!) zábava, a k tomu dobře odvedená filmařina. Co byste chtěli uprostřed léta víc? Důkaz: 150 minut vám plynule uteče. Bonus: Jednoznačně Kůň, no a pro fanoušky J.Deppa - hádejte?