Mrtví jako já (2003) (seriál)

Hlavná hrdinka je na začiatku úplné pasívna a unudená, o nič nemá záujem, všetko vôkol nej je falošné a ona to v duchu cynicky a trefne kruto komentuje. Má 18 a práve dokončila strednú, na výšku sa jej dobrovoľne nechce, a tak ju matka vyženie z domu, aby si našla nejaké zamestnanie a osamostatnila sa. Hneď prvý deň v zamestnaní, cez obedňajšiu prestávku, keď si vybehne von na obed, ju sejme hajzlová doska zo stanice MIR, ktorá sa kriticky vychýlila z kurzu pri sťahovaní stanice z obežnej dráhy. Je na mieste mŕtva, ale nejde nikam ďalej do záhrobia, a ako čerstvá nemŕtva má tú česť zostať na zemi, a stať sa členom party prevádzačov na onen svet - odnímateľkou duší, smrkou. Prichádza zácvik, hľadanie nového bytu, najlepšie po nejakom mŕtvom, opäť hľadanie zamestnania (odnímanie duší je neplatená služba verejnosti :-), zoznamovanie sa s kolegami z týmu, pozorovanie a neskôr nadväzovanie kontaktu s rodinou, ktorá sa ťažko zmieruje s jej smrťou. Zrazu sa pred ňou otvárajú netušené perspektívy. Dead Like Me je stelesnením suchého čierneho humoru, hlavná hrdinka je sympatický cynik aj po smrti a pri svojich komentároch si neberie žiadne servítky. Kolegovia z týmu sú uletené osobnosti a neustále sa škoďácky podpichujú. Svižné dialógy sú popretkávané vkusne použitými nadávkami. Seriál je to originálny a nápaditý, hlavne čo sa úmrtí týka, a má peknú znelku :-)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tie vtipky (niektore fakt dobre, smial som sa na cele kino) znicili celu atmosferu serie, bolo to prilis vtipne a tak som sa smial aj na tych kecoch o zachrane ludstva a boji proti strojom co sa mi pri prvych dvoch Terminatoroch nestalo. A bolo to akesi kratke, len taka epizodka.

Ztracené (2003)

Vynikajuca hudba, hned od prvych tonov a k tomu nadherna, panoramy snimajuca kamera. Fim ma zo zaciatku taku drsnú a studenú atmosferu, v dobrom slova zmysle, sprostredkovava divakovi pocit samoty a odlucenosti od civilizacie. Cate je ako vzdy perfektna :-), zensky cowboysky klobuk jej velmi pristane a slusne jazdi na koni (ziaden kaskader (mozno v zaberoch kde jazdia len siluety na horizonte nejakych pouzili)....to som čumel), poloha matky chraniacej svoje deti jej nerobi problem a aj proces zmierenia sa s otcom, nie je nijak pateticky a dojemny, ale skor velmi pozvolny a naznakovy. Ron Howard natocil dobry western so silnou zenskou hrdinkou, co sa tak casto nevidi. Na DVD su dva alternativne konce filmu, vystrihnute sceny, rozhovory......co ma najviac zaujalo su vsak vtipne pokazene zabery z natacania, kde Cate hodi nejaky ten usmev a dva krat, ked sa jej zvlast nedari si ulavy decentnym klasickym fuck :-) Kto by to na nu povedal :-)

Devil (2001)

Príjemná, do originálneho prostredia zasadená ducharina, vybudovaná na pevnom základe pod dohľadom nadaného režiséra, ktorá nikoho neurazí, ale ani nikoho veľmi nevystraší.

Smashing Pumpkins: 1991 - 2000 Greatest Hits Video Collection (2001) (video kompilace)

Sú dve verzie tohto DVD video výberu, ten z roku 2001 neobsahuje klip The End Is the Beginning Is the End z filmu Batman and Robin, ten vyšiel až na reedícii z roku 2005. Je to precízne spracované DVD, klipy sú rozdelené podľa albumov + live videos + bonus. Čo sa mi najviac páči, každý klip k singlom z radových albomov je si možné pozrieť niekoľko krát - najskôr klasická verzia čo bežala na MTv, potom je si možné navoliť spustenie klipu alternatívneho, alebo zostrihaného zo záberov z natáčania a nakoniec si klip možno pustit s komentárom o jeho vzniku. DVD v bonusovej sekcii obsahuje aj krátky film Try z ktorého bol zostrihaný klip Try, Try, Try.

Zatracená noční dřina (2001)

Ľahká Britská komédia o mladých ľuďoch ťahajúcich nočné smeny v nudných ubíjajúcich zamestnaniach....dokladač do regálov v supermarkete.....pásová výroba v elektrotechnike......atď...... a vo voľnom čase nad ránom preberajúcich svoje životné postoje a strasti. Dobre obsadená a zahraná, príbeh sa svižne rozbehne, ale záver (po tom čo sa vyberú autom za mesto) sa neskutočne vlečie. Tempo padne tak na polovicu. Žiaden zázrak, ale pobaví

Americká stopa (2000)

Nemam rad, ked sa Francuzi snazia napodobnit americke filmy a naopak, nic dobre/pozeratelne z toho este nevzislo a uz vobec sa pri pozerani takychto pocinov neda hovorit o nejakej originalite....ubohost.

Podzim v New Yorku (2000)

Podivná romanca v ktorej sa umierajúca Winona Ryder úplne nepochopiteľne zamiluje do obstarožného sukničkára Gereho. Winona je krásna a neustále usmiata (aspoň zo začiatku) a pozeral som to len kvôli nej. Gere je nepresvedčivý a mdlý a neveril som mu ani štipku z tej úbohej kôpky emócii čo predviedol. Kamera úplne kašľala na to, že sa film odohráva v jaseni, zaregistroval som trocha opadaného žltého lístia a to bolo všetko.

Devátá brána (1999)

Thriller s pozvoľným tempom, ktoré otupí divákovu pozornosť a ten si prestane všímať čo je na ktorej rytine Deviatich brán do kráľovstva pekelného stvárnené a či sa Corso počas filmu do obdobných situácii naozaj dostal a tak si to musí pozrieť ešte raz, aby pochopil :-)