Losik

Losik

Jan Klimus

okres Benešov

homepage

11 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Futurama má u mě doslova vypálené místo v srdci, už nic nemá šanci tento kouzelný a hlavně nejvíc vtipný seriál u mě nahradit. Pokoušelo se o to hodně seriálů, ale neuspělo. Oproti Simpsnovým je tu humor drsnější a sprostější, díly jsou více nabyté humorem a hlavně postavy si více zamilujute. Existuje hodně fanoušků Bendera a Zoidberga, stačí jen vygooglit Futurama a vyskočí na vás lidé s maskami oblíbených představitelů seriálu. Výhodou seriálu je jeho zasazení do budoucnosti a díky tomu si mohou tvůrci opravdu vymýšlet až bizardní situace, které jsou ale samozřejmě vtipné. Dospělejší humor a dokonce i řešení vztahů mezi postavami ( sice jenom Fry a Leela, ale stejně). Futurama dokáže být vážná, akční, romantická, střeštěná, ale nikdy nezapomene být na prvním místě vtipná. Moje rada nekoukejte na seriál v českém dabingu, jestli budete uberta klidně 3 hvězdičky. Prima Cool naservírovala Futurama jako podprůměrný seriál českému divákovi. Jinak originál je originál a zaslouží si jen nejvyšší hodnocení.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Skvělý a vtipný seriál o čtyřech vysoce inteligentních lidech, kteří se dají označit za opravdové podivíny, ale pro mě je to super parta uvěřitelných ( snad kromě Sheldona ) mladých lidí, kteří řeší svoje problémy, které se hlavně točí okolo vztahů se ženami, technologií, her nebo komiksů. Pro diváka orientujícího se v informačních technologiích, sci-fi seriálech, komiksových hrdinech, xboxových hrách se tento seriál stane o to přitažlivější, protože je tu mnoho hlášek a vtipů s odkazy na tyto věci. Takovým protipólem k těmto čtyřem kamarádům je Penny, moc hezká blondýnka, která přináší do seriálů trochu normálnosti, dalo by se říci. Díky ní vám také budou vysvětleny mnohé technologické nebo vědecké pojmy :). Pro mě jeden z top hraných seriálů ( HIMYM a Přátelé a Červený trpaslík ), který hlavně přináší něco jiného.

 • poster

  Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

  Temné Fantasy Anime v čele s Gutsem a jeho brutálním mečem, který všechno rozseká na kusy.Statická animace někomu nemusí vyhovovat, ale mě se líbí víc, nahodí lepší atmosféru a zachytí lépe situaci a náladu. Hloubka postav a promyšlený příběh v temném a brutálním světě. Vše se točí okolo žoldáků jménem Band of the Hawk.Hlavní mínus celého seriálu je jeho nedokončení a bez mangy se nedozvíte jak to s Gutsem a Griffithem vůbec dopadne. Jeden z mých prvních anime seriálů, ale zato jeden z nejlepších.

 • poster

  Fullmetal Alchemist (TV seriál) (2003)

  Velice povedený seriál o dvou bratrech, kteří se učí umění alchymie. Jejich nemocná matka umírá a snaží se jí pomocí svého umění oživit. Jenže to je zásadní tabu v alchimii a jejich pokus nevyjde, Al ztratí celé tělo a Ed ho naštěstí zachrání připoutáním do brnění, přitom ztratí nohu a ruku. Nezdařený pokus dá život....ale to bych už moc prozrazoval:). Celý příběh je moc pěkně zpracovaný a netrpí neduhy dlouhých seriálů. Po pár dílech se seriál stává temnějším, je plný skvělých soubojů. Příběhem vás bude provázet mnoho postav, které jsou opravdu dobře zpracované, každý má svou motivaci a minulost. Takové množství "celých" postav v seriálech nebývá a je to jedna z předností tohoto anime. Nepředvídatelný otevřený konec vás nasměruje k závěrečnému filmu. Monstra, alchimie, souboje, masové vyhlazování, hledání kamene mudrců a homonkulové, naprosto úžasná záležitost se skvělou animací.

 • poster

  Slayers - Lina, postrach banditů (TV seriál) (1995)

  Jeden z mých nejoblíbenějších komediálních seriálů, navíc s fantasy námětem. O příběh tu zas tolik nejde, ale není vůbec špatný. Většina dílu si drží svoji úroveň a existuje tu i pár vážnějších dílů, které vůbec nejsou špatné. Základem celé party dobrodruhů je Lina, mladá čarodějkam která je velmi popudlivá, chamtivá a vysazená na své malé poprsí. Dalším členem je Gaury, zdatný šermíř, který je tak trochu hloupý:), ale když v nějakých dílech o něco šlo tak to byla moje nejoblíbenější postava. Amelia je nejmladším členem zato velmi zajímavým, je spravedlivostí úplně prolezlá a i úplně bláznivá. Pak je tu Zelgadis, člověk a z jedné třetiny troll, který se snaží stát celým člověkem. Posledním je Sylphiel, ale ta se v moc dílech neobjevila a ani to moc nevadilo. Celý seriál je plný vtipu a gigantických soubojů. Všem doporučuji a nenechte se odradit tolika díly. 95%

 • poster

  Blood+ (TV seriál) (2005)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Nasprostá bomba. Jako malý kluk jsem se snažil vydržet vzhůru do 11 hodin a nepromeškat tenhle skvost. Česká televize udělala jeden z nejlepších dabingů, ale určitě nezapomeňte skouknou trpaslíka taky v originále, je ještě o fous lepší.

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

 • poster

  One Punch Man (TV seriál) (2015)