Nevědomí (2013)

Po dlouhé době sci-fi snímek, u kterého jsem neusnul nebo se nemusel dívat na mimozemšťany v nějaké "neobvyklé" podobě. Tomáše v posledních filmech zrovna moc nemusím, ale tady to zafungovalo dobře. Až na pár oslavných scén (manželka, která opět ulehá do hybernace má výraz jako by s ním zrovna přicházela o panenství) je film sice o jeho postavě, ale vyznívá to přirozeně. Scenérie a efekty na jedničku - nenašel jsem žádnou chybu ani nepřirozenost. A navíc, děj celkem svižně ubíhal. Jasné 4*. Hvězdu ubírám za poslední scénu;-) A hudba skvostná!

Muž z oceli (2013)

Vizuální nuda, která se vleče společně s každým nekonečným soubojem dvou nezranitelných, jenž "nechápou", že pěstmi to opravdu nepůjde. Hlášky, kterým se člověk musí smát nikoliv pro jejich vtipnost, ale spíše naivitu a čirou hloupost.... "celé město je ztraceno - a co bude s námi?", "generále, jsou proklatě blízko". Z původní myšlenky a kouzla Supermana nezůstalo vůbec nic... prostě film vyrobený na zakázku, který nic nového nepřináší a tomu starému dobrému naopak hodně bere. 2 hvězdy za čas Henry Cavilla strávený v posilovně.

Osamělý jezdec (2013)

To co bylo v Pirátech vtipné, v Pirátech 2 úsměvné a v Pirátech 3 v pohodě, to je v tomto filmu ohrané, nudné a násilně kýčovité. Pompézní začátek, který si lehce pohrával s myšlenkou na kvalitu Djanga, se postupně rozplynul v dlouhotrvající vizuální sestřih. Ke konci už nebylo nic nemožné a vše se mohlo stát. A takové filmy mne prostě neba. Navíc těch filmových chyb... ojejeje. 3 hvězdy za hudbu, výpravu a efekty. Jo a taky za jeden úsměv, který ve mne Johny vyvolal. Což je na 151min trochu málo.

Hašišbába (2012)

Trochu nevyrovnané, ale celkově to špatné nebylo. Na odpočinkový večer k pobavení to poslouží dobře. Rasistické narážky na vnuka, otce i kněze jsou opravdu vtipné:-)

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

No tak nevím, zdali to bylo způsobeno dabingem nebo mojí únavou, ale film vnímám spíše jako zklamání. Je pravda, že se v 2. polovině tempo navyšuje, příběh vyvíjí a postavy profilují, ale ta první část byla poměrně nudná a drhnoucí. Dokonce jsem chvilkama nemohl uvěřit, že se na film ještě dívám. Přišlo mi to umělé, špatně zahrané i napsané. Dialogy prázdné a samoúčelné. S nástupem Sama Rockwella získal film šmrnc, vtip a hlavně smysl. Na více než ** se ale zejména kvůli prvním 40 minutám nedostal... P.S. Duncanova proměna po jednom "povedeném" tanečku mi přišla směšná (nikoliv vtipná).