Lion438

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.7.2012  19:09
    Dům snů (2011)

Tak nadějně to vypadalo a tak zmateně a nudně to skončilo. Jako kdyby si někdo chtěl zahrát na Šestý smysl a myslel, že to bude fungovat v jakékoli podobě. Mnohem lepší a překvapivější pointou by byla verze, kdy celý ten příběh by byla pouze ta kniha, kterou by manželce hlavní hrdina vyprávěl. A teprve na konci to vyšlo najevo.

• 17.2.2012  17:47

Hodně netradiční pohled na tolikrát zpracované téma. Předností filmu je především jeho atmosféra, která je opravdu silná a zasáhne jistě každého. Drama dokreslují i rodinné příběhy, které se prolínají hlavní linkou snímku.

• 17.2.2012  17:42

Krásná groteska s válečnou tématikou. Čeští Laurel a Hardy potěšili, i přesto že se museli potácet v protektorátním zřízení. A klidně by stopáž mohla být delší.

• 17.2.2012  17:33
    Tlumočnice (2005)

Film s moudrým poselstvím. Msta formou oko za oko nemusí být tím nejlepším řešením. To člověku truchlení nezkrátí. Skvělá Nicole Kidman a Sean Penn.

• 17.2.2012  17:26

Jeden z těch slušných válečných filmů. Zajímavé je, že Řekové jsou tu vykresleni jako neuvěřitelně silný a sebevědomý národ, který až na jednu výjimku mezi sebou nemá jediného zrádce.

• 4.8.2011  20:14

Maximální hodnocení nedávám jen proto, že film má neuvěřitelně nepresivní nádech, a tak to není zrovna kus, který bych si pro požitek kdykoliv pustil znovu. Jinak ale velký palec nahoru!

• 4.8.2011  20:11

Sice dávám 5 hvězd jen filmům, na které bych se okamžitě podíval znovu, a v tomto případě tomu tak není, ale hvězdu navíc si snímek zaslouží z jiného důvodu. Má velké morální poslání a neobyčejné kouzlo pro české díváky. Jiří Voskovec totiž vlastně ztvárnil sebe samotného. Přistěhovalec z Evropy s hlubokými demokratickými ideály.

• 4.8.2011  16:49

Dunutil nás unudil. Pár sprostých slov, pár trapných vtipů a jinak úplná nuda. Aspoň že na roztomilou Táňu Pauhovou se dalo dívat. Jinak povrchní film, který předpokládá, že divák je blbec a nebude při sledování přemýšlet. Viz sparťanští fanoušci, kteří oslavovali a skandovali při příjezdu Šimiho, ale hned při utkání ho vypískali za to, že je bývalý Baníkovec?

• 20.7.2011  17:14

Spíš než komedie je tenhle smímek solidní drama. Alespoň já sem se mockrát nezasmál, ale občas jen škodolibě usmíval. Tohle je prostě drama o tom, jak získat přítele a jak si ho vážit.

• 10.7.2011  20:15

Přestože si na Sci-Fi moc nepotrpím, tenhle kousek mi docela zaujal! Ale dost zkazil kýčovitý konec. Chápu, že bylo potřeba potěšit i romantické diváky, ale tohle načichlo laciným Hollywoodem. Celou dobu jsem čekal na nějakou promyšlenou pointu a ono tohle. Zkrátka si celý příběh zasloužil mnohem promyšlenější závěr. Škoda.

• 9.7.2011  19:32

Scénář je jasný po čtvrthodině filmu, zas až tak na škodu to není. Jsou tu totiž zábavné bonusy, jako vypočítavé děti, správně trhlá Nicole Kidman nebo zajímavé anomálie na plastické chirurgii. Smál jsem se nespočetněkrát a to si koneckonců od komedie slibuju ne?

• 8.7.2011  19:31
    Sexy 40 (2009)

Kdyby každá čtyřicítka vypadala jako Catherine Zeta-Jones, všechny dvacítky by zůstávaly na ocet. Vcelku příjemná komedie, která rozhodně nenudí. Někdo se možná zasměje víc a někdo míň, rozhodně ale častěji než u jiných průměrných hollywoodských romanťáků, kterých se začíná šířit v poslední dob spousta. Scénárista trochu zrychlil poslední pasáž, filmu to tak dodalo šťávu a neskončil tak nudným patosem. A navíc ten konec nesl krásné poselství o dětech a o péči o ně.

• 7.7.2011  09:21
    Maléna (2000)

Každý jsme měli svou Malénu. Ovšem jen málokterá měla takový dramatický osud. Být film delší, asi by nudil, takhle je všechno tak, jak má být.

• 29.6.2011  11:04

Kdo nejdřív četl orginál Wilbura Smithe, nemůže filmu dát více jak dvě hvězdy. Přijde mi to, jako by si fanoušek tohoto autora řekl, že si zrežíruje film podle oblíbené knížky a k tomu si ještě udělá svůj vlastní happyend, jaký by si on přál. Těžko chápat, proč některé důležité a napínavé pasáže trvají jen půl minuty a nedůležitá rvačka mezi Flynnem a Sebastianem celou věčnost. Například, jak se Bessie a Rosa zamilovali, si můžou diváci jen domýšlet. I v pornofilmech se prvotním seznámením muže a ženy zajímají delší dobu, než tady. Štastný nebyl ani výběr Rogera Moora do rela Sebastiana. To měl být mladý třicátník a ne jen o tři roky mladší pán než samotný O´Flynn.

• 28.6.2011  20:48
    Valkýra (2008)

Nevýhodou všech známých válečných a historických námětů je, že každý předem ví, jak příběh dopadne. To je také jediná vada na kráse tohoto snímku. Můžete se modlit sebevíc, aby se Tom Cruise zachránil, ale je to marné, dějiny byly neúprosné. Jinak ale super.

• 28.6.2011  20:45

Při celé dvouhodinovce jsem se zasmál asi dvakrát, kratší stopáž by vůbec nevadila. Ono celkově, ten ping pong mezi dvěma nápadníky nebavil už po hodině. Šmrc tomu dávala pouze Maryl Streep, nebýt jí, zařadil bych film mnohem níž. Ale uznávám, že rozhodně nepatřím do cílovky tohoto filmu.

• 19.3.2011  21:24

Člověk si celou dobu říká, kdy se z tak pěkné komedie vlastně stane to slibované drama. A nakonec, když to přijde, lituje, protože neví, jestli se smát nebo brečet. Finále si s divákem skutečně pohraje. Film sem viděl s českým dabingem a klobouk dolu před Prachařem a spol., kteří to namlouvali. Stačit italskému slovnímu kvapíku není žádná sranda a mně to docela zpříjemnilo zážitek.

• 8.2.2011  13:48
    Kontakt (1997)

Nejsem zrovna fanda sci-fi, ale tenhle film mě bavil. Byl možná trochu delší, než by měl mít a ztrácel někdy potřebnou dynamiku, ale zato měl skvělou a krásnou Jodie Foster a hlavně pozitivní poselství. To oceňuji víc než souboje nadpozemských civilací a bezduché lítání v galaxiích.

• 30.1.2011  14:21

Tohle není drama pro obyčejného diváka. Film je plný paradoxů, které ocení jen ten, kdo je zná a kdo se zajímá o Franka Sinatru. Ten hraje Sama, který se vnitřně pere s rasismem a zamiluje se do dívky, která ho odmítá a má ho jen za přítele. Přitom Sinatra ve skutečnosti měl za nejlepšího přítele zpěváka černé pleti Sammyho Davise Jr a kdykoli by někdo měl jen sebemenší problém s barvou kůže jeho přítele, byl ochoten se za něj i poprat. A co se týče žen? Sinatra přece mohl mít každou, na kterou se jen podíval. Vždyť byl čtyřikrát ženatý. A krásná Natalie Wood by pobláznila jednoho muže.

• 30.1.2011  13:10
    Rio Bravo (1959)

Na to, abyste tomuto filmu dali plný počet hvězdiček musíte mít hlavně film v originálním znění a znát spoustu zajímavých detailů okolo. Jen bez dabingu totiž vynikne skvělý smích a vůbec celkový výkon kulhavého staříka. To byste se okradli skoro o polovinu zábavy. Stejně tak herecký um Johna Waynea a Deana Martina tolik neupoutá v českém znění. No a když k tomu víte, že Dean Martin ve skutečnosti měl sám pletky s alkoholem, respektive byl zkrátka "always drunk", tak to pro vás má přímo speciální náboj, který nakonec musíte ocenit pěti hvězdami. A to nepočítám scénu, kdy Dean zpívá s Ricky Nelsonem.

• 30.1.2011  12:45

Naše generace má samozřejmě v živé paměti moderní verzi Karlíka a ta původní nám všem určitě připadá chudší. Když ale přihlédneme k době a hercům, má tohle zpracování, alespoň pro mě, o něco větší kouzlo. Malý Karlík byl ideální, vzbudil ve mě lítost od prvních minut filmu. Umpalumpové byli také parádní a ještě teď si broukám písničku Candy man. Ale za to může skvělá interpretace Sammyho Davise Jr., který tuhle písničku také zpíval. Kdo nezná, určitě si jí poslechněte.

• 23.1.2011  21:15

Jedna z mála trilogií, kde postupně neklesá kvalita, nebo alespoň ne nijak viditelně. Nejlepší je pustit si všechny díly pěkně za sebou, sice zabijete pět hodin, ale pobavíte se dvakrát více než při koukání po delších intervalech. Scény krásně a vtipně narážejí na minulé díly a různě se doplňují.

• 15.9.2010  12:44

Dlouho si nepamatuju, že by mě nějaký film tak dostal do kolen jako tenhle. To je rána přímo na komoru, nemáte čast projevit lítost třeba pláčem, ne tohle vás prostě sestřelí a ještě u závěrečných titulků máte otevřenou pusu údivem. To je fakt něco!

• 31.8.2010  15:53

Další z filmů, jejichž hodnota poroste úměrně s časem. Tak jak budou pamětníci umírat a historici zapomínat. Rozhodně jde ale působivější film než třeba Zemský ráj to na pohled, hlavně asi proto, že se nesnaží být komedií. Povedený film.

• 31.8.2010  15:49

Filmů o téhle době by mělo být víc. Tohle je jenom vlaštovka, sice ne moc podařená, ale letí a v jistých momentech určitě zaujme. Nakolik je autentická a pravdivá, s tím ať se popasují ti, kteří si podobným scénářem té doby prošli.

• 31.8.2010  15:44

Takové Slunce seno v mysliveckém pojetí. Docela se i člověk pobaví, ale nečekejte zázraky. Každopádně moravský přízvuk Martina Trnavského stojí za poslech.

• 31.8.2010  15:41
    Golfový sen (2005)

Nejlepší příběhy píše život, říká se od pradávna, a opět to zafungovalo. Golf jsem nikdy nehrál a nikdy mě nijak netáhl. Ale během filmu jsem nejednou zatoužil odpálit si míček a zkusit, jak to poletí.

• 31.8.2010  15:37

Je to bída! Jako by někdo slepil pár dílů Ordinace v růžové zahradě a vydával to za filmovou komedii.

• 31.8.2010  15:34

Pro mě docela překvapení. Slušná česká komedie, která rozhodně neurazí. Toho je třeba si cenit, moc jich k vidění není.

• 31.8.2010  15:30
    Oni (2008)

Už dlouho jsem se u hororu tak nebál, nebo alespoň nezadržoval dech, abych se moc neleknul. Bertino smíchal všechny prvky hororu, co fungují, masky, tmu, opuštěná místa, beznaděj, divné zvuky. Někdy třeba i předvídatelné scény, ale stejně dobře fungující. Jediné, co mi chybělo a chybí už dlouhodobě u většiny hororů, je promyšlenost a logika. Zkrátka mám radši chytré horory, než bezhlavý boj kočky s myší, i když tenhle byl docela podařený. A ještě k tomu pro Liv Tyler mám z chlapského hlediska prostě slabost.

<< předchozí 1 2 3 4