Mezi řádky (2007)

Tyhle filmy mám rád. I když je tam hodně amerického patosu, mají prostě co říct. Navíc skvělá hlavní hrdinka, stačilo by jí dát za manžela Rona Clarka a mohli by společně vychovat lepší Ameriku.

Veřejní nepřátelé (2009)

Dlouho jsem přemýšlel, jak Public Enemies ohodnotit a okomentovat. Co mě tam vlastně zaujalo? No když tak přemýšlím, moc toho nebylo, především skvělý Depp a pohledná Marion Cotillard. Pak už jsem spíš koukal na hodinky a říkal si, co tam tak ještě může být.

Mikulášovy patálie (2009)

Sranda, bžunda, taškařice. To nejde ani jinak popsat. Stejně jako jsem se v dětství bavil knihou, teď jsem se hodinku a půl chlámal u filmu. Krásné a věrné zpracování, člověk se ani chvilku nenudí. Na konci mě úplně mrzelo, že film není delší. Ale nevadí, pustím si to znovu!

Brilantní plán (2007)

Moc dobrý film. Akorát tak dlouhý. A Michael Caine předvedl parádní výkon. Do poslední chvíle člověk vlastně nevěděl, co od něho čekat.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Čas od času se rád na nějaký western podívám a když je k tomu novějšího data, tím lépe. K tomu přidejme mého oblíbeného herce (Russell Crowe) a najednou z toho kouká pěkná podívaná. A taky že jo. Jedna věc mi ale přeci jen kalí radost a to je předvídatelnost vyvrcholení filmu. Přesně sem od začátku čekal, že toho klaďase těsně před koncem zastřelí. A ještě k tomu tak, aby to pěkně zblízka viděl jeho kluk. Trochu na ten americký způsob. Škoda, myslím, že tady by se trocha happyendu hodila.

Dannyho jedenáctka (1960)

To je prostě paráda. Co na tom, že film nemá zas až tak propracovaný příběh, či detaily loupeží atd. Rat Pack byla banda skvělých hudebníků a hlavně kamarádů a přesně to je z tohoto kousku cítit. Ta pohoda, swingová hudba a dobrá nálada, to musí nakazit každého diváka. Navíc tu zazní i můj oblíbený song Deana Martina.

Dům v temnotách (2009)

Myšlenka dobrá, ale konec to zničil. Námět byl fajn, říkal jsem si, že mít peníze, udělám něco podobného. Koupím starý dům s tajemnou historií a budu si ho piplat a opravovat, do toho nějaké archeologické nálezy a dochové dávných předků. To má něco do sebe, ale posledních 20 minut filmu mi utvrdilo, proč je snímek řazen mezi podprůměrné filmy. Na tři hvězdy hodně přivírám oko.

Sedm životů (2008)

Když se během filmu vcítíte do hlavní postavy a začnete zamilovanému páru fandit, aby jim to vyšlo, ona aby se uzdravila a žili šťastně až do smrti, tak vás konec totálně semele. Opravdu silné drama se skvělým příběhem.

Iluzionista (2006)

Pointa je pro mě základ filmu, pozná se jak dobrý měl scénárista záměr. A tohle je přímo pointový film. Podobně jako třeba Šestý smysl vás v závěru docela ohromí a to se mi líbí.

Vášeň a cit (2007)

A pak, jak se autoři inspirují. Životem. Silný příběh, ale krom hlavní hrdinky, ostatní herci zrovna nezaujmou. Ale i tak pěkný snímek.